Türk Kültüründe Olmayan Gelenekler Nelerdir? Mesela El Öpmek Türk Kültüründe Yoktur. Bunun Gibi Başka Bildiğiniz Var mı?

Yani Tartışmaya girmeden Siyasi Ego Tatmini Yapmadan, ve Sosyal Mesaj Vermeden... Madde Madde Türk Kültüründe Aslında Olmayan Ve Türk Kültürüne Başka Kültürlerden Geçmiş Gelenekler Nelerdir?

Güncellemeler:
frgtf
olm cahil miiyz

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Cenazede sıyah gıyınmek batıdan gecmıstır Türklerın yas rengi mavıdır hatta türküsü bıle var

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• Ölünün arkasından helva dağıtmak
    Cenazede siyah giyinmek

0|1
    0|0
  • Noel'in aslında Türklerden geldiğini biliyor muydunuz?

0|0
    0|0
    • dalga geçme ya, ciddi diyorum

• başka bilginiz var mı?

• Malesef benden bu kadar. :) Ayrıca ekleyebileceğim Haçlı seferleri sırasında kütüphanelerimiz hep talan edilmiştir. Alabildiklerini almışlar. Alamadıklarını yakmışlar. Ben Dünya gazatesi diye bir kitap var. Orada "Atomun" 1773 yılında keşfedildiği yazıyor. Tarihten tam emin değilim yanlış olabilir.

• kadının toplumda ikinci planda olması

1|0
    0|0
  • Şimdi Türk Kültürü dediğinde hangi Türk zamanında bahsedeceksin?
    İslamiyetten hemen sonraki mi?
    İslamiyetten daha cok sonraki mi?
    İslamiyetten öncekiler mi?
    En eski Türkleri mi?
    En önemlisini söyleyeyim. Eski Türk Kültüründe kimse kimsenin kadınına yan gözle bakmazdı.
    Elbette kadının degeri vardı. Sonucta kadın hükümdarlar da var atlamayalım.
    Elbette yardımseverlik vardı. Büyüge saygı kücüge sevgi vardı.

Evet zamanla da diger kültürlerle etkileşim halinde olan bir kültür ortaya cıkmıştır. Yani Arap kültüründen etkilenmiştir, çin kültüründen, afgan, hint, fars, rus hatta günümüzde de avrupa kültürüyle temas vardır.
    Elbettte birçok kültür de bizden etkilenmiştir.
    örnekler cok var ama birkacını arkadaslar yazmış. digerlerini aklıma gelirse eklerim

0|0
    0|0
    • Türklere başkalarından geçen gelenekler işte abi, o kadar derin düşünme

• otomobili biz yapmadık
      otomobille baskasının üstüne sürme kültürü bizde yok

• O kadar yeni bir kültür demedim

Yükleniyor...