Haklımıyım? Yoksa kimseyi bu konuda zorlayamaz mıyım?

Benim bir boşanma davam var. Çok kısa sürdü evliliğim. Dolayısıyla tanık bulma problemi yaşıyorum. Ailemden uzakta bir yere evlendim. Evlendiğim yerde tanıdığımda kimse yoktu. Ama bu davaları şahitler yürütür. Evime bir arkadaşım gelebildi. Şahitlik yapması konusunda teklifte bulundum ama kabul etmedi. Başka bir arkadaşa teklifte bulundum kabul etti ancak şimdi mahkemeye çıkmam yazılı bir ifade verebilirsem vereyim dedi. Bende bu duruma çok bozuldum. Sizce haklı değil miyim?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ne hakkı ne hukuku, bu memlekette tek celsede biten davalar çok nadirdir. En basit davaları hakim tekrar incelenmesi üzerine 88 kere erteler bu da şahitlerin 88 kere mahkemeye çıkması demek, kim senin kara kaşın kara gözün için işini gücünü bırakıp patronundan azar yemeyi göze alıp 88 kere adliyelerde ömür çürütecek.

0|0
    0|0
    • Aile mahkemeleri hakkında pek bilgin olmadığı belli. Öncelikle aekadaşım çalışmıyor boşta. İkincisi ben ona ısrar etmedim teklif ettim kabul etti ve şimdi mahkemeye çıkmak istemiyor. Kafasına silah dayamadım.

• Belki vebal almak istremiyordur. Ya da gtünü kaldıramayacak kadar tembeldir senin onun gözündeki degerinde azdır ve senin için uğraşmak istemiyordur.

• Son söylediğin bana daha mantıklı geldi ama normalde değer verin biri. Bilmiyorum ama yine de zor durumda kaldım keşke en baştan söyleseydi mahkemeye çıkamayacağını başka birisini ayarlardım. Aynı anca iki arkadaşta yaparız dedi ama bir kişi lazımdı. O da böyle oldu işte.

Erkekler Ne Diyor 3

• Sen de haklısın onlar da haklı, Türkiye'de şahit olmak en zor işlerden biri. Kimse dertsiz başına dert almak istemez
    Paran çoksa kefil ol, vaktin çoksa şahit ol derler o yüzden

0|0
    0|0
    • şu an çalışmıyor boşta ben getirip götürcem. Ayrıca teklif ettiğimde kabul etti yine yapıcak ama mahkemeye çıkmak istemiyor.

• Mahkemelerde can güvenliği de yok, ondan da çekiniyor insanlar, karşı taraftan korkuyordur, kavgalar cinayetler eksik olmuyor adliyelerde

• Yok karşı taraf duruşmalara gelmiyor ki. Sadece kendi şahitleri varsa tüm mahalle geliyorlar. Öyle bir tehlikeli de bir durum yok tüm duruşmalara giriyorum ben. Sonlancak mahkemede son celse olacak.

• Haklısın

0|0
    0|0
  • değilsin sıkıntılı işler bnlar.

0|0
    0|0
    • Neden ki? Teklif ettiğimde kabul etmemeliydi öyleyse beni zor durumdan daha zor bir duruma düşürüyor.

• değişebilecek bir karar yalan şahitlik herkes yapmaz anlik seni kırmamak için kabul etmiş

• Yalancı şahitlik yapacağını kim söyledi sana?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...