Narsistik kişilik bozukluğuna doğru ilerliyor muyum?

arkadaşlar , bu yaşadığım durumu geçmişimden dolayı olduğunu sanıyorum. geçmişimden bahsetmek gerekirse eskiden çirkinim çirkinim çirkinim çirkinim diye kendi isyan ederdim , kendimi savunamazdım , hakkımı arayamazdım , başarısızdım , çekingendim , insanlara çabuk güvenirdim , haksız yere azarlanmıştım , kollarıma faça atmıştım vb. şimdiki halimle arasında fark var. değişiyorum sanki gittikçe. şimdi güzelim güzelim güzelim güzelim diye övünüyorum aynanın karşısında gülüyorum , insanların saf ve bilgisiz olduklarını düşünüyorum ( onun bilmediklerini ben biliyorum gibi düşünüyorum ) , insanlara çabuk güvenemiyorum (örneğin biri birşey dese veya birşey istese içimde birsürü sorular ve şüpheler oluşuyor , karar vermekte zorlanıyorum) , kendimi önemli ve diğer insanlardan farklı görüyorum , içimde büyük bir başarı ve hırs var , kendime zarar vermiyorum , kendimi teselli ediyorum , öfke ve kin dolu birisi olduğumu düşünüyorum ( böyle düşünmek beni mutlu ediyor) kötü birisi olmak istiyorum , kendime öğütlerde bulunuyorum , kendimi temelliyorum , başarı için kötü yollara baş vurmayıda çare olarak görüyorum , kendimden güçsüz birisini gördüğümde ondan nefret ediyorum, insanlarla kıyaslanmaktan nefret ediyorum, çocuklardan ve bebekleri sevmiyorum ve yaşadığım bir durum var , zaten böyle böyle şüphelenmeye başladım narsist olup olmadığımdan. benim bir arkadaşım vardı. ilk başlarda gayet iyiydim. babası cezaevindeydi , kendine bakmıyordu , kıyafetleri eskiydi , eli kolu yaraydı , suskundu , insanlara çabuk güveniyordu , başarısızdı , okumaya hevesi yoktu , bilgisizdi vb. sonradan birden kötü davranmaya başladım ona. İSTEMESEMDE içimde hep ona ve onun gibilere kin , öfke ve tiksinme duygusu oluştu. şu an o kızdan da uzaklaşmaya çalışıyorum. arkadaşlığımı bitirmeye çalışıyorum. neden böyle oldum? neden böyle davranıyorum? narsistik kişilik bozukluğu olabilir mi? psikoloğa gitmek gerekli mi?

Güncellemeler:
bu aralar bu hırsla dersleride düzelttim , anksiyete ( kaygı bozukluğu ) hastası olmama rağmen bunun üzerine gitmeye başladım. içe dönük aşırı özgüvenim oldu..
güncel

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Narsistik nedir bilmiyorum yazında çok uzun okumadım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• BenciIIik, gözüne takıImış ayna gibidir. O gözIer nereye bakarsa baksın kendinden başka birini görmez.

1|0
    0|0
    • bilimsel konuştum. sağlıksal bir durum bu. edebiyat değil...

• Kendi körIüğünü tedavi etmeye çaIış, yoksa aIem hep O’dur, fakat O’nu görecek göz oImaIıdır.

• Büyüdükçe olgunlaşıyorsun ve hayatı öğreniyorsun artık saf değilsin tebrik ederim normalsin

1|0
    0|0
  • dikkat edilmesse ciddi rahatsızlıklar doğurur, sonra bir bakmışsın etrafta kimse yok,

1|0
    0|0
  • 5 dakka muhabbet etsek gazını alırımda işim var vakit harcamaya değmezsin

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Or*spulugundan kaynaklı kisilik bozukluğu yavş*k kev*se seni öyle bir ezerim ki ayağımın altından ses cikartamazsin 😂

1|0
    0|0
    • güldüm sadece :D :D :D ciddi olmak gerekirse normal bir ruh halimi yaşadığım?

• kendimi narsistler kadar büyütmüyorum. nadir belirtileri var sadece. inançta her insanın kendi tercihidir. yorumunuz için teşekkürler..

• Önemli değil kusura bakma küfür ettiğim için burda sinirlerimi hiç tutamıyorum ama geçmişte yaşadıklarını sana yasattıklarını düşünerek de yol katedebilirsin yine özgüvenli ol ama bu başkasına zarar vermesin cevrendekileri kendinden uzaklaştırmasın bu yaşta bu kadar hala bağımlı olma hapın bir tane getirisi varsa bir sürü de zarari var benim psikoloji okuyan arkadaşım bana diyor özellikle çok zararlı bir tane iyi yanı varsa bir sürü zarari var diye

Yükleniyor...