Narsistik kişilik bozukluğuna doğru ilerliyor muyum?

arkadaşlar , bu yaşadığım durumu geçmişimden dolayı olduğunu sanıyorum. geçmişimden bahsetmek gerekirse eskiden çirkinim çirkinim çirkinim çirkinim diye kendi isyan ederdim , kendimi savunamazdım , hakkımı arayamazdım , başarısızdım , çekingendim , insanlara çabuk güvenirdim , haksız yere azarlanmıştım , kollarıma faça atmıştım vb. şimdiki halimle arasında fark var. değişiyorum sanki gittikçe. şimdi güzelim güzelim güzelim güzelim diye övünüyorum aynanın karşısında gülüyorum , insanların saf ve bilgisiz olduklarını düşünüyorum ( onun bilmediklerini ben biliyorum gibi düşünüyorum ) , insanlara çabuk güvenemiyorum (örneğin biri birşey dese veya birşey istese içimde birsürü sorular ve şüpheler oluşuyor , karar vermekte zorlanıyorum) , kendimi önemli ve diğer insanlardan farklı görüyorum , içimde büyük bir başarı ve hırs var , kendime zarar vermiyorum , kendimi teselli ediyorum , öfke ve kin dolu birisi olduğumu düşünüyorum ( böyle düşünmek beni mutlu ediyor) kötü birisi olmak istiyorum , kendime öğütlerde bulunuyorum , kendimi temelliyorum , başarı için kötü yollara baş vurmayıda çare olarak görüyorum , kendimden güçsüz birisini gördüğümde ondan nefret ediyorum, insanlarla kıyaslanmaktan nefret ediyorum, çocuklardan ve bebekleri sevmiyorum ve yaşadığım bir durum var , zaten böyle böyle şüphelenmeye başladım narsist olup olmadığımdan. benim bir arkadaşım vardı. ilk başlarda gayet iyiydim. babası cezaevindeydi , kendine bakmıyordu , kıyafetleri eskiydi , eli kolu yaraydı , suskundu , insanlara çabuk güveniyordu , başarısızdı , okumaya hevesi yoktu , bilgisizdi vb. sonradan birden kötü davranmaya başladım ona. İSTEMESEMDE içimde hep ona ve onun gibilere kin , öfke ve tiksinme duygusu oluştu. şu an o kızdan da uzaklaşmaya çalışıyorum. arkadaşlığımı bitirmeye çalışıyorum. neden böyle oldum? neden böyle davranıyorum? narsistik kişilik bozukluğu olabilir mi? psikoloğa gitmek gerekli mi?

Güncellemeler:
bu aralar bu hırsla dersleride düzelttim , anksiyete ( kaygı bozukluğu ) hastası olmama rağmen bunun üzerine gitmeye başladım. içe dönük aşırı özgüvenim oldu..
güncel

0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...