Kürtçe konuşmak yasak mı?

Özel bir tıp merkezindeyim bu tarz yerlerde kürtçe konuşma konusunda herhangi bir yasak var mı?

0|1
8|24

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Her yerde rahat rahat konuşabiliyorum.

1|0
    0|0
  • Bizi niye sindiremiyor bu insanlar anlamıyorum
    Konusurum ben heryerde. sıkıysa bir kişi tepki göstersin
    Gerçi sıkar biraz..

2|1
    0|0
  • Yaşlı insanların konuşmasın da sıkıntı yok ama gençlerin konuşmasına deli oluyorum tek dil tek din tek bayrak

0|0
    0|0
  • Yasak değil

0|0
    0|0
  • Yil 2016 hala boyle sorular varsa devletimiz cok geride demektir

2|0
    0|0
  • devlet dairelerinde bile bazen kürtçe konuşuyor çünkü halen Türkçesi çok zayıf olan yurttaşlar var

0|0
    0|0
  • Gidin ırakta konuşun hewaller

0|0
    0|0
    • Ya kürt, Lütfen @izguben

• İşene bakiyim hmm ok by

• istedigin dili istedigin yerde konusabilirsin sikinti yok.

0|0
    0|0
  • Kimle konuşucan kürtçe?

0|0
    0|0
  • Kürtçe bilenler heryerde konuşuyor artık yasak diye bir şey yok ki artık

1|0
    0|0
    • Adam a Türkçe öğretilmedi ise ne yapacak derdini nasıl anlatacak

• Her zaman Türklüğümle gurur duydum amma velakin herkes ırkını kendi seçemiyor ben bir ingiliz de olabilirdim kürt olmak kendi tercihimi veya sende kürt olabilirdin bu alın yazısı şu kafatasçı ırkçı düşünceleri bir bırakın o zaman Zazaca arapça Lazca konuşanları da susturalım

• Resmi işler hariç her yerde istediğin gibi konuşabilirsin..

0|0
    0|0
  • Hayır. İsteyen istediği dilde konuşabilir.

1|0
    0|0
  • Yok öyle bir yasak istediğini konuş ama karşındaki kürtçe bilmiyorsa anlamaz

0|0
    0|0
  • Her yerde konuşursun yasak filan değil.

0|0
    0|0
  • yasak değil ama önemli olan herkesin seni anlayabilmesi değil mi?

0|0
    0|0
  • neden dil değil mi kürtçe

0|0
    0|0
  • Ben müsaade edilmesine kızarım. Yasaklanmalı...

0|0
    0|0
  • Türkçe varken neden Kürtçe konuşasın ki?

0|0
    0|0
    • Ben değil zaten çevremde şu an konuşuluyor ve az sonra katil olacağım bu yüzden

• Sinirlerini bozmaya değmez emin ol hastaneden çıkınca birileri heval diye bağırıcak çünkü sen duymamazlığa gel

• ahahah katil olacakmış vah vah adamlara çıtını çıkaramamış gelimiş burada arttislik yaoıyor la cesratin varsa konuşmayın de de senı bır guzel haşat etsınler hahah korkak

• Bitmedi mağdur edebiyatınız, bir türlü bitmedi ameke.

0|0
    0|0
    • Lan ne mağduru TÜRKten mağdur mu olur

• o zaman Almanya'da ki Türkler'de Türkçe konuşmasınlar öyle mi? Kafan güzelmiş güle güle kullan.

• asıl ben seni şikayet ediyorum provokatif amaçlı ınsanları kışkırtma

• eskiden yasaktı

0|0
    0|0
  • Rusca falan konusmak nasil yasaksa kurtce konusmakta yasak. Cunku turkiye de konusulan dil turkcedur

0|0
    0|0
  • Hiçbir yerde yasak değil

0|0
    0|0
  • yok öyle bişi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Neden olsun Kendi ana Dilin degil mi sonucta? Arkadasınla yalnızken konusabilirsin. Ama Toplum icinde konusma yanlıs anlasılabilir.

0|0
    0|0
    • Ben kürt değilim şükürler olsun şu an yanımda bir grup konuşmakta ve rahatsız oluyorum şikayet etmek bir işe yarar mı

• Sory yanlis yere yazdim 😅

• Neden sükürler olsun diyorsun? Ana Dili degilmi konusabilirler asıl sanane? Kimse ana karnında nasıl dogacagını ve ne icin dogacagını hangi dile mensup olacagını bilemez.

• Türkiye'de yaşayıp Türkçe konuşmak varken neden Kürtçe anlatsana biraz?

0|1
    0|0
    • İşte anlamıyorum yasak varsa yanımdaki kürtleri şikayet edeceğim şükürler olsun Türküm ben

• Bizde Kırım göçmeni Tatarız. Benim ailemde de Tatarca konuşuluyor. Ama sadece "aile içinde". Türkiye'de yaşıyorsan Türkçe konuşacaksın, bu kadar basit. Ana dilde ana dil diye çıkıntılık yapıp, ülkeyi bölmekte ne? Bu ülkede kendi dili olan sadece Kürtler yok, adam olsunlar. @izguben

• kürtçe konusuluyor diye bölmüşmü oldu ülkeyi siz böyle yaptıkça adamlar dağa çıkmakatan vazgeçmez ha o zamnda aflamayın askerlerımız şehit oluyor diye, baskı yaparsan dilini konuşma dersen adamları asimile etmeye çalışırsan sonuç bu olur, yasakta yok ayrıca az medeniyet ögrenin yurt dısında kımse sana burası ingiltere inglizce konus demez, türkçe konusurken ıngılızın bırı gelse sana tepki gösterse kı bu suç direk hapsi boylarsın ırkçılık yapmayın hukukende suç bizde sizi şikayet edicem

• Evet yasak konusma

0|1
    0|0
  • Hayır yok

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • yasak değil kalktı o yasaklar

0|0
    0|0