Bir polis böyle mi davranmalı?

Yaklaşık 2-3 saat önce başka bir dairede tadilat yapan kişilerle tartışmamız oldu. Küfür ve hakaretlerle üzerimize yüründü. Kavga ihtimali yüksekti. Haliyle polisi aradım. Ankara'nın Yenimahalle içesindeyiz. Yani aradığımız an bize ulaşmaları maks 10 dakika sürer. Aradım, 2 defa adresi verdim. 35 dakika sonra bir ekip geldi. Aracından inmeden sokakta çakarı açarak bizi bekledi. Ben tabi şok. Bizimle aracın içinden konuşarak durumu öğrenmeye çalışıyorlar. Sonra " şikayetçi misin? " dediler. Küfür hakaret bitmiş, kavga ortamı dağılmış, şimdi bana bunu soruyorlar? " Her şey bittikten sonra geliyorsunuz " dedim. Şubede ki tek araç onlardaymış, bizden sonra 5 adrese daha gideceklermiş. Ya Allah aşkına, o şubenin önünden en az bin defa geçtim, 20 den fazla aracı bulunuyor bahçesinde. Velhasıl efem, " senin başında mı bekleyeceğim ben kavga olacak diye " diyerek daha halen aracın içinden iletişim kuruyor... Onlarla da tartıştık. Sonuç mu? Bir daha polisi falan aramam...

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Kardeşim hos bir durum değil yaptıkları ama sen genede boyle deme cidden birgün basin cok sıkışir o polisi aramak durumunda kalirsin ayrıca senin sorunun altına polisden nefret ediyorum hepsi rüşvetle calisir diyenler doguda yasananlari gormuyorlar sanirim teröristi kim temizliyo kim catisiyo acaba bir desinler polislerde is nasil isler bilemm ama 112 soyledir herkesin bolgesi var ambulanslar ona gore dagitilir senin bolgendeki ambulans hastaya gittiyse baska bolgeden gonderilir hatta benim bulundugum ilde ambulans bir ucdan diger ucuna gidiyo mutlaka polislerdede boyle seyler olabilir adresi bilmeyenlerde oluyo mutlaka benimde basima geldi isyernde tanimadigimiz birisi grmis yatmis 5 defa aradikdan snra geldiler birdaha polis cagrmam dedimmi hayir boyle diyerek yaparak terörist yanlilarina destek vermeyin polisleri sevmiyo olabilirsiniz ama en azindan onlara karşi kotu sozde soylemeyin ne olur

0|1
    0|0
    • Ankara'da ve özellikle bulunduğumuz bölgede mit binası, egm binası gibi resmi birimler çoğunlukta. Yani araç yoktu demesi, bize orada çıkışmasının doğru bir sebebi değil bu. Evet gördüm genelleyici bir şekilde laf edildi polise. Ve bende yorumumda belirttim arada çıkıyor genelleme yapmak yanlış diye. Asla kimseyi " hepsi böyle " diye yargılamam yargılayamam. Bir iki tanesi denk geliyor 40 yılda bir

• Her meslekde oluyo kardeşim boyleleri onun icin bosver

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Bence git şikayet et

0|1
    0|0
    • Öyle yapacağız öğleden sonra giderek

• Onlardan şikayetçi ol

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bimer'e şikayet et!

0|1
    0|0
  • hyr :/

0|0
    0|0
  • sen kötüsüne denk gelmisin.

0|0
    0|0
    • Bir daha polisi falan aramam. En son çarem o artık. Haklısın, her devlet görevlimizi böyle genelleyemem. Sabah böyle bir şey yaşamak sinirlerimi tepeme çıkardı. Muhtemelen gelen ekip hakkında şikayette bulunacağız şubeye giderek.

• Başın sağ olsun, mekanı cennet olsun.. Hayat gerçekten çok tuhaf.. Haklıyken haksız olmak ne basit şey

• Simdi isin icinde olmadigin icin bilmiyon karakolda her subenin araci farklidir her aracta belli basli kimselerr zimmetli adam hakli brnce niye diyeceksin teror nedeniyle cogu personel doguya kaydi sikayetci olaxaksan olursun fazla buyutme bence polisin kavgadan daha onrmli seyleri var...

0|0
    0|0
    • Şimdi iki taraf düşün, aklına gelebilecek her türlü küfür hakaret. Arada kişiler olmasa kavga olur. Bir tarafın mutlaka ağır yarası olur. Bu risk varken elbette aramak ve yardım istemek en doğal hakkım. Karşılığında ise gördüğüm muamele başka. Doğuya öyle herkesin yollanmadığını bizzati biliyorum. Yeterli psikoloji ve fizikseliteye sahip kişilerden oluşan birimler yollanıyor. Bize gelenlerse 50-55 civarı göbeğini kucağına almış kişilerdi. Asla fiziki olarak ya da görünüş olarak bir devlet görevlisine laf edemem ancak tavrı ve tutumları buna açık

• Yeni polisler değil evet ama savcıya da tutup aynı muameleyi yapamaz :) sonuç olarak öğleden sonra şikayete gidiyoruz bakalım neymiş derdi var mıymış ekip otosu yok muymuş

• hiçbirsey olamz savcınında işi çıkar bak görürsün

Yükleniyor...