Kadın erkek eşitliğine bakış açınız ne boyutta?

Kadın erkek eşitliğine bakış açınız ne boyutta ?

1|2
6|7

En İyi Kız Görüşü

• Eğitim, iş, yaşam, tatil, eğlence, dinlenme vs. bütün hak ve özgürlükte tabi ki eşittir. Kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur. Erkeğe serbest kadına yasak ya da kadına serbest erkeğe yasak diye bir kural tanımıyorum.

0|1
    0|0
    • kendini diğer cinsten üstün görenlere inat varolacağız ;)

• Kadın ve erkek olmanın ayrıcalıkları vardır. Bunu üstünlük olarak görmek cahilliktir bence. Kadın erkekle erkek kadınla yarışmamalıdır.

• o durum ayrı taraflara bu dünyada bahşedilen görev elbette farklıdır. ama dediğiniz gibi yaşam hakkı herzaman eşittir.

En İyi Erkek Görüşü

• Hacı Bektaşi Veli ne güzel söylemiş mekanı cennet olsun

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kadin erkek esit olmalidir.. Ama goruyorumki hep ezilen biz kadinlar. Malesef turkiyede esit degil.

1|1
    0|0
    • Aslında dünyanın bir çok yerinde ezilen taraf kadınlar sadece türkiyede değil.

• Turkiyede en cok ezilen malesefki.. tevacuz bizde , dayak bizde, siddet hor gorme asagilama bizde.. ben diger ulkelere oranla en onde bayrakli giden oldugumuzu dusunuyorm

• Bizim atalarımız kadına saygı gösterir ve değer verirdi nice yiğitler kadınlarının önünde diz çökerdi ama malesefki bu kültürümüz bize unutturuldu. Her şeyde olduğu gibi biz medeniyetide beceremedik.

• Erkek kadından ustundur ben boyle dusunuyorum

0|1
    0|0
    • fizik güç v. s olarak diyorsan belki ama insani olarak diyorsan katılmıyorum

• Önemli bir konu ama malesef öyle bir dünya yok..

0|0
    0|0
    • Öyle bir dünya yok derken?

• diyorsun :)
      inanc kalmadiysa ne yapmali peki?

• :D inanç'la inanmak ayrı şeyler :D
      inanç - Tanrı’ya, dine inanma,
      inanmak - bir şeyi doğru, gerçek olarak kabul etmek.

• Hacı Bektaş Veli gibi düşünüyorum

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 6

• Kadın erkek eşit değildir ne ruhen ne bedensel güç olarak nede düşünce ve mantık açısından eşit değildir ve eşit olamazlar ama bu değildir ki birbirinden de üstündürler erkeğin görevi ve yeri farklı kadının yeri ve görevi farklıdır. İslam Kadını erkekten daha değerli kılmış ve erkeğe Allah'ın emaneti olarak verilmiştir ama Dünya yaşantısında erkeğe daha fazla sorumluluk verdiğinden erkeğe daha fazla hak vermiştir. Günümüzde nereye bakarak bakalım bir çok alanda amir konumunda insan vardır bunun amacı ezmek hükmetmek değil işleri düzene koyup çok başlılığı önlemek içindir ve bu sebepten dolayı erkek amir pozisyonundadır.

0|1
    0|0
    • Fiziksel olarak elbette eşit değildirler ama hak ve yasalar olarak yaşam ve özgürlükler olarak eşit olmamız gerekiyor. erkek çalışma yükünün fazlasını yüklenmiş olsada kadına bahşedilen görevlerden birtanesi doğurganlığıdır, hiç bir iş yükü annenin evladını büyütme işi yükü kadar ağır olamaz o yüzden bende hacı bektaşi veli gibi düşünüyor ve diyorumki eksiklik bizim görüşlerimizde

• anadoluda yani türklerde kadın erkek ayrımı asla olmazdı her ikisi de eşitti. ne zaman araplarla yakınlaştık o zaman kadınlar geri plana itildi.

0|1
    0|0
    • Ağzı sağlık kardeşim anlatmak istediğimde buydu işte hatta bununla ilgili link bile attım. tşkler güzel düşüncen için

• gelin canlar bir olalim

0|1
    0|0
  • Kadın ile erkek eşit değildir. Olamaz. Olması teklif bile edilemez.

0|0
    0|0
  • keşke eşit olsalar

0|0
    0|0
  • %90 oranla eşittir

0|0
    0|0
Yükleniyor...