Eşcinsellikle ilgili neler yapabilirim sizce?

Ben pasif gay erkeğiyim 😇 6 yasında anladım bunu. Türkiyede çocuklar öldürülüyor bu yüzden ve LGBT nin ne yazıkki çok yetersiz ve bilinçsiz olduğunu düşünüyorum ben. Kendi çapımda neler yapabilirim? 😇

2|2
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Hayatina olduğu gibi devam ediceksin kendini bu şekilde kabul ediceksin hani başka alternatifin yok. Mutlu olmayı, her insan gibi ne yapılması gerekiyorsa o şekilde. Ülkemizde malesef bu durum pek iyi gözle bakılmiyor. Sizleri anlıyorum aslında çevre faktörü veya hormonlarla ilgili olarak bu şekilde yaratıldınız hani sizin elinizde olan bir durum değil sizde istersiniz herkes gibi karsı cinse duygular hissetmeyi. Ama yapacak birsey yok dedigim gibi mutlu olmayı dene sorumluluklarina odaklan herkes gibi yaşa :)

0|1
    0|0
    • Kendimle barışığım ben çocuklar için ne yapabilirim

• Bunu tek basına yapabilecegini sanmıyorum. Toplumun lgbt adina bilinclenmesi adina dernekler var oralara katılarak farklı düşuncelere farklilik katabilirsin.

• Sorun burda işte LGBT yi cinsiyetsiz sanıyorlar ama herkes kadın veya erkektir. Biraz farklıdır sadece ve LGBT de kendini doğru ifade edemiyorki 😐 nerdesin aşkım? Burdayım. Diyip duruyorlar

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle söyliyim. Ben bizzat gay olduğumu öğrensem bunu kimseye söylemez belli etmezdim. İçimde saklardım. İnsanların beni anlamadan yargılayacağını düşündüğüm için bunu bir sır olarak saklardım. Ne kadar erkeklerden etkilensemde asla bir erkekle beraber olmazdım. Bu sadece cinsel beraberlik manasında değil sevgili olup el ele tutuşmak hatta sadece mesajlaşmakda dahil.
    Gay olmak kesinlikle normal birşey değil. Sevgiler önce sözlerle sonrada beden uyumuyla yansıtılır. Bir erkekle bir kadının bedenleri birbirlerine uyumludur. Birbirleri için yaratıldıkları için. Ancak 2 erkek bedeni birbirine asla uyumlu değildir. Bildiğim kadarıyla gaylar 2'ye ayrılıyor. Pasif ve aktif diye. Biri daha erkeksi biri daha kadınsı oluyor diye biliyorum. Daha kadınsı olan gaylar daha duygusal ve dünyasını kendi içinde yaşadığı için tıpkı kadınlar gibi hissediyorlar. Bu yüzden sanki bir erkeğe ihtiyaç duyduklarını düşünüyorlar. Halbuki kendiside bir erkek bedenine sahip. Peki bütün erkekler duygu yoksunu mu? Hayır. Duygusal erkeklerde mevcut. Ama bu onları gay olma ya da bir gay gibi düşünme hevesine itmiyor. Sadece kadınlar duygusal değildir. Erkeklerde duygusaldır. Sadece kadınlar korkmazlar, erkeklerde korkarlar. Sadece kadınlar zayıf olduğunu düşünmezler, erkeklerde bazen zayıf olduğunu hissederler. Bunun için kendi hemcinsiyle beraber olmayı seçmezler. Yanlızlığını karşı cinsle münakaşa ederek giderirler. Bu yüzden erkek olarak duygusal hissediyorsanız eğer duygunuzdan asla ödün vermeyin. Ama bu yanlızlığınızı aynı cinsinizlede gidermeyin.
    -Niye bu yazıyı yazma gereği duydun ya da sorumla ne alaka diye düşünürsen eğer; Bir gay gibi düşünüp empati yaparak sizin hissettiklerinizide düşünüp size bir çıkar yol gösterdim. Buna uymanız gerektiği için değil. Ya da zorunda olduğunuz için asla değil. Sadece doğru olan bu diye düşündüm.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bişey yapmana gerek yok hayatına bak boş ver. Gay arkadaslarm var hemde çok samimi sıcak kanlılar severim. Beraber erkek kesmekte süper 😄

2|1
    0|0
  • Taksimde yürüyüş yap

1|2
    0|0
  • Devam et öyle

0|1
    0|0
  • tabi ki çok yetersiz ve bilinçsiz.. şu an bu yazıyı okuyupta. bizde sana karşı oluşan acıma hissiyatı da çok üzücü birşey. bu ülkenin bu konularda ne kadar boktan olduğunu biliyoruz çünkü.. , daha çok gençsin.. bence başka bir ülkede dilediğin gibi yaşamalısın. ama burada kalma. çünkü bu toplumun insanlari, kendi gibi olmayanlardan korkar. bunla da kalmayıp hertürlü adiliği rahatça yapabilirler sana karşı. dışlamak ve arkandan konuşulması falanki.. bunlar en basit örnekler

0|1
    0|0
    • Lise arkadaşlarım biliyordu ben asla başka yere gitmek istemiyorum. Kaçmak zayıflıktır burası neden nefret dolu biyer olsun ki

• Başkasının herşeyine karış laf söyle saygısızlık yap. sonra insanım diye yaşa işte😑

• aynen öyle canımcım. ne yazık ki -_-

• Al işte ben gay misin dediğim de bana kızmıştın. Söyleseydin ya böyle.

Ayrıca sallama kimse çocukları öldürmüyo. Türkiye islam dinini yaşayan bir din. Kendi dininde lanetlenmiş olan bir şeyi hoş görmelerini bekleme.
    Şimdi diyeceksin ki Allah da beni böyle yatatmış ne yapayım, inanır mısın beni de homofobik yaratmış O. O

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Sosyal cesaretine hayran kaldım. Sorunun cevabına gelince maalesef bu ülkede zor görünüyor. Bkz; https://www.youtube.com/watch?v=vIETnVmwRTw

1|1
    0|0
    • Çok güzel olmş tşkr ederm

• Çok üzüldüm ya :( @rubiccube

• @Azdırcıcek Videoyu izleyince hepimizde bir farkındalık oluşuyor elbet. Ama öz eleştiri yaptığımda, homofobik olmamama rağmen bu insanların durumunda ben olsaydım ben de ne yapacağımı şaşırırdım açıkcası.

• bir sey yapmana gerek yok. ben de pasif gayim. normal bir sekilde yasiyorum. herkes nasil yasiyorsa. ha tek farkim hemcinsimden hoslaniyorum o kadar. bunu gozunde buyutenler utansin.

0|1
    0|0
  • buralar zor ülkeler kardeşim

1|1
    0|0
  • Mesela nefesini tutabilirsin? böylece boşuna oksijen tüketmemiş olursun?

0|0
    0|0
    • :D bak bu yorumu unutma uğurcancım. işte tam olarak böyle karşılanırsın. kime neyse sanki :))

• e. i. g beni seçmelisin

Yükleniyor...