Zenginler mutsuz mu?

yıllarca filmlerde zengin ama mutsuz insanlar anlatıldı. paranın fenalık getireceğini söyleyen tonlarca laf söylendi. atasözleri deyimler masallar.
gerçekten mutsuz musunuz zenginler?

0|1
10|23

En İyi Erkek Görüşü

• Zenginler mutsuz değiller. Sadece fakir fukara insanlar zenginliğe özenmesin, kendi durumlarından memnun olsunlar ki sorgulamasınlar, o yerlere ulaşmak istemesinler ve zenginlere rakip olmasınlar diye öyle anlatıldı yıllarca... Tabii kimisi de ulaşamadığı ciğere mundar dedi, kendisi zengin olmayı başaramadı diye zenginliğin kötü bir şey olduğunu düşünerek kendini rahatlattı... Realist olarak yaklaşacak olursan, para dünya sınırları içersinde kusursuz bir maddedir, onunla yapabileceklerinin sınırı yoktur...

1|0
    0|0
    • yokluk kadar etkili bir silah yoktur. tabi başkaları üzerinde. yokluğu kullanıp birini 3 kuruş 5 paraya köle gibi çalıştırırsın ve en ufak hatasında hakaret eder tarzda davranabilirsin.

• evet. amaç hareketlilik gerektirir ve hareket etmeyen her şey ölüdür. bir yerde duymuştum. gerçekten öyle. canlılık göstermeyen her insan başkasına kapılıp gidiyor. çünkü kendi adına düşünmekten vazgeçmiş oluyor.

• İnsanlar egoları için yaşarlar. Bunu ellerinden alırsan, yaşantılarından keyif almazlar, hiç bir şey yapmak istemezler, ölü gibidirler. Bir insanı yönetmek istiyorsan, ona değerliymiş, özelmiş, özgürmüş gibi hissettirerek, keyifle sana hizmet etmesini sağlamak esastır. Bir insana ''sen kölesin, canımsın, bana itaat edeceksin'' dersen, verim alamazsın, bir süre sonra o sistemin çarkına çomak sokar hafife aldığın bir maraba bile. Bu sebepten bugün en gelişmiş ülkeler, en değerli firmalar personellerine ve vatandaşlarına iyi hissettirirler, özgür hissettirirler. Bu sayede tam verim alarak, o insanların beyinlerinin tüm rezervlerini diledikleri gibi tüketebilirler, bu yüzden gelişmiş ve büyüktürler. Şirketler bu yüzden ast üst sistemiyle çalışırlar ki insanlar müdür/müdüre olduklarında kendilerini değerli hissedip, kendi şirketleriymiş gibi özverili çalışabilsinler. Eşitlik sunarsan, bunların hiç biri olmayacaktır. Sistem kusursuzdur, hayranım..

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• Onlarıda anlamıyorum ben. Ben zengin olsam moralim fena bozuk olsa zengin olduğum aklıma gelir yine mutlu olurum. Ben neden moralim bozukken kafamı saatlerce yastığa gömüp müzik dinlemek yerine, evimin bahçesindeki havuzun dibinde nefesimi tutarak oturma pozisyonu almıyorum. Nideeen nideeen. Gece gece moralim bozuldu bak yaa. Gidip dolaptan salatalık alayımda yiyim bari

1|0
    0|0
    • :D salatalık da olmasa ne yapardık. kalorisi az oluyor. malum fakiriz salona gidemiyoruz.
      amaçsızlık mutsuz eder insanı. parayla ne yapacağını bilememek. kendini tanımamak. bak sen ne güzel bir sahne yarattın. mutlu olacağın şeyi bilmemek fakirlik.

• Biraz mizah yapayım dedim ama zenginlik para denen maddeyle bağdaştırılamaz aslında. 1 e şükür diyende var, 10 a tükürende var. Tamamen beklentilerle alakalı bir durum. Ve Athena'nında dediği gibi "Beklentiler daima üzer.". Hayattan beklentim olması gerektiği kadar ve bu yüzden mutluyum 😅

• Hep aynı şeyler sıkar insanı.
    Bir zengini getir köy sofrasına bağdaş kurup otursun, önüne yufka ekmek ile bulgur pilavını koy milyonlarca para verip yediği enva-ı çeşit yemekten daha lezzetli bulacaktır.
    Zenginlik istemeden kendini soyutlamaktır.
    Sahte insanlar ile sahte ilişkiler kurmaktır.

1|0
    0|0
    • bu bize gösterilen şeyler aslında. sen amaçların için yaşıyorsun diyelim. paran varsa birini gerçekleştirip ötekine geçmen hızlanır. nasıl kullandığınla ilgili. uçağa atlayıp bir ülkede konforlu gezmek varken neden köyde olmayı mutluluk saymakla yetinsin kişi.

• Çok mu kasıntısın bana mı öyle geliyor.
      Gelen yorumlara saygı duymayacaksan soru sormayacaksın.
      Senin gibi dünyadan haberi olmayan internet müptezellerine cevap veren de suç.

• kişisel yorumumu söyledim saygısızlık mı bu? köy hayatı samimi değil. insanlar her yerde benzer özellikler gösteriyor.

• Değilim.

1|0
    0|0
  • Aile. olduktan sonra huzurlu Nahuatl ari olduktan sonra para üstüne reçel olur

1|0
    0|0
  • Yalan la.

1|0
    0|0
  • Bazen patron sabaha karşı mail atıyo yönetim personellerine bu çok sık oluyor şunu yapalım yarın bunu yapalım şuna gidip bir göz atalım fark ediyorum sürekli bir düşünce halinde diyorum bu adam neden uyumuyor uyuyamıyor çünki

1|0
    0|0
  • Ayıp söylemesi ama çok zenginim üst düzey bir yaşantım var ama okadar huzursuz mutsuzum kim anlatamam paradan nefret eder oluyorum basen fakirleşmek isteği geliyor içinden

1|0
    0|0
    • paralarını bana vererek bunu başarabileceğine inanıyorum. bence yapabilirsin.

• esprisine dedim. herkes para için okuyor, çalışıyor. kültürlü olayım diye sınav kazananı gördün mü. kimse hayrına bir fabrikaya gidip çalışmaz. amaç değil araç benim için para. potansiyelimin sınırlarına ulaşabilmek ve varlığımın amacına tatminine varmak.

• Zaten kültürlü olma okumayla olunacak birşey değil başarılı olmada kişiliğe bağlı istek olduktan sonra herkez olabilir ama işte başarıyı elde edemeyenler işte asıl konu çekenezlik iki yüzlülük ten ibaret olurlar bunun için tiksiniyorum huzurum kaçıyor

• Hemen hayalini kuralım seninle. Çok zenginsin ve ne istersen hemen oluyor. Hemen herşeyin sahibi oluyorsun falan. Sence bu eğlenceli mi?

0|0
    0|0
    • istediğim şeyler parayla hallolacak şeyler değil ama kolaylaşır. ben iyi bir resim eğitimi almak yerine annemin bulaşıklarını yıkayıp iş arıyorsam ne kadar mutlu olabilirim.

• farkında mısın herkes aynı yolu izlemek zorunda hissediyor kendini. yani iş ve eş bulmalı çocuk yapıp ölene kadar onun sorumluluğuyla uğraşmalısın. bunlar yanlış değil ama çok standart. katı bir kural gibi. küçük şeylerle mutlu olmaktan bahsederken bile küçümsüyorusun bişeyleri. önemsiz ama sen kendini kandır. buraya girmem kafa dağıtmak için değil de benim gibi olmasın diye benden küçük olanları uyarmak , deneyimlerimi paylaşmak için. standartlara ve en önemlisi aileye uygun yaşamak herkes için uygun olmayabiliyor. eğer ben para getirecek bir bölümü değil de sevdiğim bölümü okusaydım motivasyonum yüksek olacaktı. severek çalışacaktım. ve böyle biri de eminim ki aç kalmazdı.

• Sanırım yorumum pek iyi olmadı :(

• hiç sanmıyorum alt tarafı film işte

1|0
    0|0
  • Mutsuzmu ohooo hayat onlara guzel be en guzel araba onlarda en guzel kizlar onlarda ev, araba herturlu ortam yaparlar yiyip icip sicarlar. O nu kim demisse yalan soylemis

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
    • çok başarılı. en güzel tarafı da sorgulayan insanların çoğalması. böyle sağlam yer etmiş fikirler bile sorgulanıyorsa aydınlanma yakın demektir.

• Haklısın artırdı, ama benim çevremin hepsi okumuş, okuyan insanlar yüzde 20 diyebilirim okuyan oran insanlar kitapların yararını sadece okuma hızı, hobi falan diye düşünüyorlar, sosyal medya açlığı olanlar ekşi sözlük, bloglarda takılıyor zeki, yararlı güzel bilgiler var ama bir kitabın, bir şiirin yerini hiçbiri tutmaz. Ben bir şiirin sözünü aylarca düşünüp yorumladığımı bilirim, beyin nasıl çalışıyor bir düşün.

Aslında kitaplardan girdik ama insanlar kalıplaşmış hayatlarının içinde yaşıyor, kendi ilgi alanımla ilgili yorum yapıyım doğadan kaçış var, yavaş yavaş dönmeler oluyor ama denizdeki damla kadar,40'ında çıkan hastalığı da sadece sigaraya bağlıyorlar. Kortizol (stres), sağlıksız yiyecekler, kirli hava, hareket eksikliği bunların hepsi üzerine düşülmesi gereken ciddi sorunlar. Bugün uyurken bile radyasyonik etkiden dolayı adam akıllı uyuyamıyoruz.

• her şey aynı kalamaz. nasıl ki yıllar önce oturduğumuz ev boş bir araziyse gelecekte de farklı olacak. dünyanın kaynakları tükenecek. çünkü biz geleneksel bir takım erdemlerden yoksun çocuklar büyütüyoruz. her şeye sahip ve üretmeyen. sadece şiir okuyan ve şiir üreten insanlar yetmez. duyarlı olmak yetmez. aktif de olmak gerek. bilime yönelmek. en azından doğaya geri dönüşümde bulunmak. kürk için hayvan öldürmek çok gereksiz. ben bazen elbiselerime bakıp çok gereksiz şey almışım derken bir de bunlar için canlı katletmek ne demek. bu kibir ne yani..

• Şöyle bir söz vardır bilir misin; 'Allah çok verip azdırmasın, az verip gezdirmesin diye' Para sadece bir imtihan aracıdır yani onu nasıl kullanacağın önemli. Hayatta hiçbir zaman çok param olsun istemedim, bana yetecek kadar olsun fazlasında asla gözüm yok. Benim için zenginlik sağlığım ve ailemdir, gerisi hikaye.

1|0
    0|0
    • paran olsa azacak karakterdeysen , paranın olmaması bir şey değiştirir mi?

• La kalk git işine adamı gece gece çıldırtmayın. Siz gibi fitneler yüzünden oluyor bu ülkede ne oluyorsa.

• ergen gibi küfredince mi temizleniyor ülke? fikir belirmekten acizsin.

• para olmadığı içinzenginlik mutluluk getirir diyoruz bize harbidende getirir bence

1|0
    0|0
  • mutlu olanda vardır mutsuz olanda ama bilinen bir gerçek vardır ki para çoğaldıkça duygular zayıflar

1|0
    0|0
  • Yok öyle bişi ya :) Villamızdayken aynıydım , apartman dairsene geçtiğimizdede , aynıydı şimdi yeni arabamı aldım gene aynı değişen bişi yok. o insanın kişiliği ve karateri ile alakalı ya da beklentileri ile diyelim ;)

1|0
    0|0
  • sanmam

1|0
    0|0
  • zenginlik=mutsuzluk olsaydı bayağı zengin olabilirdim :p

1|0
    0|0
  • mutsusuz

1|0
    0|0
  • Mutsuzlar tabi parayla sadet olmaz

1|0
    0|0
  • yok oyle birsey.

0|0
    0|0
  • bkz züğürt tesellisi :)

1|1
    0|0
  • Bilmiyorum hiç zengin olmadım

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Mutlu

1|0
    0|0
  • Bana verin paranızı o zaman. Bende çok merak ediyorum parayla mutsuzluk nasıl olurmuş bunu yaşayamadan ölmeyeyim yav.

1|0
    0|0
  • Bak Acun a 😃

1|0
    0|0
  • Aile temelleri sağlamsa pek sanmam.
    Parayı yönetmeyi bileceksin. Ne oldum değil ne olacağımda diyeceksin. Zaten gerisi akışında gidiyor

1|0
    0|0
  • Mutsuz olduklarını düşünmüyorum çok fazla

1|0
    0|0
  • değiller

1|0
    0|0
  • Evet.

1|0
    0|0
  • Yapay mutlu