Müslüman bir kız deist bir erkekle evlenirse?

Bu evliliğin sonuçları ahiret hayatı yönünden nasıl olur?

0|0
12|33

En İyi Erkek Görüşü

• kağıt üstünde müslüman dinsiz kafir yazmasının ya da din konusunda dilinin söylediğinin bir önemi var mı, bir insanın müslüman olmasına bunlar bağlamaz, nurettin yıldız müslüman din alimi olarak geçinir 9 yaşındaki kızla 25 yaşındaki erkek evlenebilir der, alpaslan kuytul da müslüman din alimi olarak geçinir bir erkek annesinin diz üstünü görürse şehvetlenebilir der, dini kötülüyorsun diyecek yobazlar başka kapıya sizin sevap olsun diye arapça okuduğunuz Kuranı Kerimi ben öğrenmek için Türkçe okudum, böyle adamlarla ahiret için evlenip dünyanı karartacağına, iradesine sahip ahlaklı bir ateistle evlen ya da kutsal bakire olarak can ver daha iyi

0|0
    0|0
    • Soruyla alakasi yok

• @scorpion026 çok alakası var, İslam dini yaşanan hayat üzerine kuruludur, sapkın bir kişilik olarak hayatını geçirdikten sonra bu dünyada da öteki dünyada da istediğin kadar müslümanım de

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• Evlenir ama nikah geçerli değildir. Ahirette de zina günahı ile yargılanır. Çünkü nikahsız tüm ilişkiler zina hükmündedir. Nikahın geçerli olmasının şartları da bellidir. Fıkıh kaynaklarından bakınız.

0|0
    0|0
  • Yahu bunu biz ne bilelim. Git bir fıkıh alimine sor.
    Diyanetin sitesinden soru gönder.
    Fetva bize düşmez.
    Ha diyorsan ki şahsi yorumunuz nedir; bence hiçbir sakıncası yoktur.
    İki gönül bir olunca samanlık seyran filan falan.
    Not: Deistim.

0|0
    0|0
  • Dinde kadın hiç bir şey yapamaz erkek olsaydı müslüman herkesle evlenirdi değişik bir durum ya evlenemez diye biliyorum

0|0
    0|0
  • EvlenemeZ

0|0
    0|0
  • X i yalniz birakirsak cocuklarin 2 si hristiyan 1 i musevi olur

2|0
    0|0
  • Evlenemez.

0|0
    0|0
  • Müslüman bir kız, deist bir oğlanla evlenirse, çok geçmeden kendisi de kocasına ayak uydurur, deist olur. Olmasa dahi, İslamiyet çerçevesinde yasaktır böyle bir izdivaç zaten...

0|0
    0|0
  • Ömür boyu zina yapmış sayılırsınız çünkü o evlilik dinen geçerli olmaz. Önce damat adayının müslüman olması lazım yoksa o evlilik olmaz.

0|0
    0|0
  • Kimin nereye gidecegini bilmem ama cok daha basit seylerden dolayi insanlarin ecliligi bitiyor. Sizin evliligin zemini saglam olmaz

0|0
    0|0
  • cehennemde şiş kebap

0|0
    0|0
  • Haram dinine göre.

0|0
    0|0
  • erkek ebedi cehennemde kalır

0|0
    0|0
  • ikiside yanarlar

0|0
    0|0
  • Dini nikah ne olacak? Ölene kadar zina mi edeceksin?

0|0
    0|0
  • Dini nikah dusmez ve her yaptigin zina haram dolayisiyla daha cok cehennem

0|0
    0|0
  • Evlenemez. zina olur.

0|0
    0|0
  • olmaz asd:(): :/

0|0
    0|0
  • çocukları ateist olur benim gibi :)

0|0
    0|0
  • Hayatını yaşa, seviyorsan evlen

0|1
    0|0
  • herkes kendi yoluna gider

0|0
    0|0
  • Dini bakımdan soruyorsan caiz değil

0|0
    0|0
  • hayal dünyanızdan çıkın artık

0|0
    0|0
  • Bizene ne pok yerse yesin

0|0
    0|0
  • hiç birşey olmaz takmayın kafanıza bole seylerı dunya hayatına bakın sız

0|0
    0|0
  • Yanacaksuuun, yanacaksuuuuun.. Muhahaha

0|0
    0|0
  • İnançları işe katmayıp mutlu mesut evliliklerini yaşasınlar

0|0
    0|0
  • Olumsuz olur bence

0|0
    0|0
  • Ben bilmem

0|0
    0|0
  • Bu hayatı sorguladın ve geriye ahiret hayatı kaldı demek vay anasını..

0|0
    0|0
  • evlenemez diye birsey yok gayet de evlenilir herkesin inanci dini vazifeleri kendinedir kendinden sorumludur; sen millete bakarsan horozdan kurban da yaparlar kredi kartiyla hacca da giderler ; ne yöne dönersen dön yine onu (cc) bulacaksin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 11

• Müslüman biri Deist biriyle evlenemez :))
    İster kız ister erkek olsun :))

0|0
    0|0
  • çoğu kişi olamaz demiş. peki evlendiğinde müslüman olan eş, sonradan din değiştirirse zina olmasın diye boşamak mı gerekecek? müslüman bir kızın veya erkeğin evlendikten sonra deist olabilitesi olduğu gibi, deist bir kızın veya erkeğin de evlendikten sonra müslüman olabilitesi vardır.

0|0
    0|0
  • O nikah gecersiz

0|0
    0|0
  • Müslüman kadın müslüman olmayan bir erkekle evlenemez. Evlenirse dinden çıkar.

0|0
    0|0
  • Müslüman bir kizin müslüman olmayan bir erkekle evlenmesi günah.
    ama müslüman olmayan bir kızın müslüman bir erkekle evlenmesi günah değil.
    diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Evliligi gecerli olmaz haram

0|0
    0|0
  • evlenmesın

0|0
    0|0
  • Günah

0|0
    0|0
  • Dinimize göre evlenemez diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Ahiret tarafından bir şey olmaz ama şöyle olmaz; Erkek dinini değiştirmek istemediği sürece. Yalnız evlenmek haram bu durumda. Çünkü erkekler genellikle dini değiştirtmek isterler.

1|0
    0|0
  • Müslüman kız müslüman olmayan biriyle evlenemez yani nikahi gecerli olmaz zina etmis gibi olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...