Alevi Bir Baba ve Destek Bir Annenin Çocuğu?

Alevi bir babayla deist bir annenin çocuğu yine alevi mi olur yoksa başka mı? @atadam35

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Alevilik bir mezhep değil, tercih edilen bir kültürdür. Nahşibendi-Veli (K. S.) dısnda alevi grubu bulunmamakla birlikte soruna gelmek gerekirse.
    Eğer çocuk olursa Öz mezhebini araştırıp o mezhebe dahil olur.(şayet Müslüman ise öz meshebi vardır.) Şayet ulaşamaz ise 4 hak mezhepten birine gönüllü olarak dahil olur ve benimser.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• alevilik bir irk degildir o çocuk ne isterse neye inanmak isterse o olur

1|1
    0|0
    • Çünkü bildiğim kadarıyla alevi olmak için annenin de babanın da alevi olması gerekiyormuş

• baya karizma

• Haha öyledir :))

• Alevilerin bir çoğu deistdir Allaha inanır ama Farzları yerine getirmez ve Peygambere Hz Aliyi halife yapmadığı için tepkilidir sonuç Deist olur

0|0
    0|0
    • İyi de onların da kendilerine ait ibadet şekli var yine. Benim erkek arkadaşım alevi ben de deistim merak ettik de ne olur diye

• aslinda alevi degiler ama benim bir kaç tanidigim var aleviyim diyor ayni anda komunist yani aleviligi bilmiyorlar irk zanediyorlar dedigin birseye katiliyorum aleviler kendi aralarinda anlasamiyor bu arada hz ali bizim 4 üncü halifemiz yani halife olmustur ve dedigim gibi o zaman alevilik sunnilik yoktu hepsi müslümandi sadece taraf tutan vardi sunnilik siilik falan filan çok sonradan geldi

• @tropico Hz Ali Halife oldu sonradan Hz Ebubekire Halifelik verildiğinde tepki gösterildi Ayrıca ben yine diyorum Ben Alevilerin içinde bulunmadım bir kaç arkadaşım oldu onların anlattıkları kadar biliyorum ve birkaç tesadüfen karşılaştığım Alevilerin sohbetinden ama Aleviler kesin şöyledir bu kadar Alevi grubu vardır diyemem bunlar tam olarak şuna inanıyorlar diyemem duyduğum kadarıyla dile getirdim

• Çocuğa kalmış

1|0
    0|0
  • Çocuk ileride kendini neye ait hissederse onu seçer bence :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...