Kapat

Eşcinsellere hoşgörü ile bakmak mantıklı mı?

Kuranı Kerim'i okuyanlar bilir eşcinselliğin lanetlendiğini yazan ayetler var ve Lut kavminin helak olma sebeplerinden biri de eşcinselliktir

Bir müslüman Allah'ın lanetlediği bir şeye hoşgörü ile bakabilir mi?

Güncellemeler:
Hani Lut da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz." Kavminin cevabı: "Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış!" demekten başka olmadı

(Araf Suresi, 80-82)
Lut da; hani kavmine demişti: "Siz gerçekten, sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı 'çirkin bir utanmazlığı' yapıyorsunuz. Siz, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız?" Bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca: "Eğer doğru söylüyor isen, bize Allah'ın azabını getir" demek oldu.

(Ankebut Suresi, 28-29)

1|0
23|42

En İyi Erkek Görüşü

• Sen Allah Ve Kuran Tarafından Lanetlisin! Lut Kavmini Oku Sapkın Seni!
    İnanır mısınız bilmiyorum ama Kuranın Lut Kavmi hariç hiçbir bölümünde eşcinsellikten bahsedilmez, lanetlenmez veya kötülenmez. Lut kavmine gelicek olursak, resimde de gördüğünüz gibi. Lut kavminde her türlü kötü pis işler ve suçlar bulunuyordu (Günümüz dünyasından farkı yok ama smile ifade simgesi.). Bu suçlar arasında eşcinsel olmak, bakın olmak diyorum yoktu. Zorla eşcinsel ilişki vardı suç sayılan. Suç sayılmasının sebebi ise dediğim gibi zorla olması yani tecavüz kısmı. Bizi dinsizlikle sapkınlıkla suçlayan çok dindar insanlar Kuran-ı Kerim'i baştan sonra yalayıp yuttukları için bunu bilmeleri gerekir değil mi smile ifade simgesi? Nede olsa siz çok dindarsınız ki başkalarının dinini sorgulayabiliyorsunuz. Kuranda transeksuel bireylerle ilgili hiçbirşey geçmez ama bizim çok dindar müslümanlarımız transları (bakın seks işçisi demiyorum) kötüleyip öldürüyorlar? İlginç! Hz. Muhammedin hadisleri var diyecek olursanız, madem hadislere göre hareket ediyorsunuz, hadislerin birisinde de der ki; eğer size kötülüğü öğütleyen bir hadisimi görürseniz, inanmayın ve derhal söyleni suçlayın! O yüzden bizi dinsizlikle ve günah ile suçlamayım. Günah olan tek şey anal ilişki olan livatadır ve erkek eşcinseller ilişkiye bu şekilde girer, ancak bu dünyada işlenen onca iğrenç günah varken iki kişi arasındaki bu küçük günaha takılıyosanız ahlakınızı kontrol edin. Ve illaha da din alimlerini dinliyeceğim diyorsanız, bu işten para kazanını değil, adam gibi, barışcıl insanları dinleyin derim. Her koyun kendi bacağından asılır.
    Bakın bu sitede dindar lgbt insanlar için hazırlanmış bir blog; http://gayislam.blogspot.com.tr/

0|0
    0|0
    • Hani Lut da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz." Kavminin cevabı: "Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış!" demekten başka olmadı. (Araf Suresi, 80-82)

Lut da; hani kavmine demişti: "Siz gerçekten, sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı 'çirkin bir utanmazlığı' yapıyorsunuz. Siz, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız?" Bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca: "Eğer doğru söylüyor isen, bize Allah'ın azabını getir" demek oldu. (Ankebut Suresi, 28-29)

En İyi Kız Görüşü

• Hepimizin evlatlari olacak. Ulkedeko tek sorun escinsellermis gibi davranmaktan vazgecilsin artık mk eşcinsel Arkadaslarim var. Muslumanlar da. Peki kurana göre yorum yapanların kac tanesi 5 vakit namazini kılıyo gunah islemekten kaciniyor meçhul. Ama müslüman tabi. Insanlarin kalbini kırmak islamda yasak zaten. Bunlara göre yaşanilmasi lazim kimseyi tercihine göre yargilayamayiz. Seviyorum saygi da duyuyorum. Ülkemizde de kimsenin seçimi kimseyi ilgilendirmez siz kendiniz mükemmel olun daha sonra yargilarsiniz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Bazı hadislere göre de kaşlarını inceltenler için lanetlenmiştir. Şimdi kaşlarını incelten kadınlara hoşgörü ile bakmak mantıklı mı?

4|5
    0|0
  • Benim aslolan insanlığıdır. Cinsel tercihleri kendisini ilgilendirir. Ortada bir günah varsa onun cezasını bir Yaratıcı verir.
    Mevlana'ya sormuşlar:
    Neden senin müridlerin geçmişi karanlık,
    kötülüklerle dolu , hor hakir ve fakir kimseler?

Mevlana:
    İçinizde günahı olmayan var mı? Sustular.
    Benim müridlerim iyi insanlar olsalardı
    ben onların müridi olurdum.
    İyilerle herkes hasbihal eder,
    kötüleri kucaklayacaksın ki, tedavi olsunlar.
    Biz kötüleri ve günahkarları iyi yapmak için dünyaya geldik.
    Müridlerimi kınayacağınıza aynayı kendinize tutun..

1|1
    0|0
  • Kendi isteğimle seçtim sanki yobaz mısınız

1|2
    0|0
  • Sonuçta o da müslüman olabilir. Hoşgörü ile onu o yoldan uzaklaştırabiliriz diye düşünüyorum. Kişiye hoşgörülü bakabilirim ama eşcinsellik olayına bakamam.

0|2
    0|0
  • Evet mantıklı onlarda insan o değilde her bir şeyi ayetlerle yorumlaya çalışan insanları gördükçe midem bulanıyor tamam saygı duymazsın veya duymak zorunda da değilsin de bu ne çabası ayyy dotum bana saygı duy diye ölmüyor hiç eş cinsel bence gereksiz çabalar bence bunu yapmak en büyük mantıksızlık ayette dayandırmak

0|0
    0|0
  • Hoşgörü başka tahammül başka. Hoşgörü demek yaptığı işi doğrulamak, katılmak demektir. Ancak tahammül edilebilir. Bundan fazlası olursa ahlakın ve iffetin bittiği yerdir.

0|0
    0|0
  • Ben Deistim. her zaman söylüyorum ve yine söylerim : 11 Milyarlık bir dünya ve 150 bin yıllık insanlık tarihi... son 5 bin yılcık içinde binlerce DİN türedi dünyada... Bu dinler yüzünden milyonlarca insan öldü, öldürüldü... Adam gibi genelini okumaya çalışsanız hepsinin uydurma olduğunu zaten anlayacaksınız ama siz duyduklarınızla ve size küçüklükten verilen korkuyla bunu düşünmekten bile çekiniyorsunuz...

0|2
    0|0
  • Allah hoşgörü sahibi degil ama ben hoşgörülüyüm. Allah önce es cinsel iç güdüler veriyor hormon dengesini eş cinsellikle sonuclayacak sekilde yaratıyor sonra da sen neden eş cinselsin diyor

0|0
    0|0
  • işte bunu yazınca en ufak saygı göstermem ben de. başlarım senin kitabına da allahına da verdiği cezaya da. senin hiç olamayacağın kadar iyi insanlar onlar kimseye farklı olduğu için nefret beslemiyorlar en azından.

1|1
    0|0
  • Ben hoşgörü ile bakmam. insan bile değil onlar erkek erkeğe hunharca. töbest. Hadi lezbiyenleri anlarimda ,
    Gayları anlamam ne biçim insanlar öyle pislikler migdesizler

0|0
    0|0
  • İslam dini hoşgörü dinidir.
    Eşcinsellere lanet ediyor evet ama onlar gibi olmayın sapkınlık yapmayın diyor.
    Eşcinsel görünce taşlayın demiyor ;)

0|0
    0|0
  • Açıkçası şu an İslam dünyası olarak en son derdimiz eşcinsellik. Bu yüzden boş vaktini nefret söylemleri yerine daha hayırlı şeylere harcaman dileğiyle iyi akşamlar sin kardeşim

0|0
    0|0
  • Umrumda degiller

0|1
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=QiL9TGsjsbI al izle... 5 dakka ama tüm sorulara cvp.. eşcinsellik tercihtir, hastaık değil... hoşgörüyle bakmam pislik onlarr

0|0
    0|0
  • "hoş"görmesen dahi saygı duyabilmelisin. Bırak insanlar toplum ahlakını bozmadığı, gözönünde yapmadığı sürece cinsel kimliklerini rahatça yaşasınlar.
    Bastırılmış bir kişilik oluşturup sonunda tecavüze yeltenmek yahut çoluğa çocuğa "sınavları vardı destek olmak için yanlarında yattım" gibi bir savunmayla taciz etmek daha mı iyi ya da Allah bunu lanetlemez mi?
    NOT : Eşcinsel değilim.

0|0
    0|0
  • Hosgoruyle. bakmak zorundasinnnn.
    O onlarin ginahi. Seni ilgilendirmez

1|1
    0|0
    • yooo zorunda değil

• ya valla bak, eğer allah doğuştan ibine yaratacak olsaydı, eşcinselliğin böyle bişey oldugunu bilmesine rağmen lut kavmini helak etmezdi :) demek ki allah lut kavmini helak etmiş ki ibineliğe doğru bakmadıgı için :) sen de hakkını helal et, saygı duymak gerek deyince seni de şey sandım :D

• @Dark_Trouble helal olsun dostum.
      Yok sadece insancil bir yorum yapim. dedim :D
      Anladim ben senide

• Herkesin kendi tercihi. Maneviyatın bu kadar güçlüyse, yaradılanı severim yaradandan ötürü de ve işine bak.
    Nasıl bir hormonal dengeleri var, ne hissediyorlar yaşamadan bilemeyiz

1|0
    0|0
  • O müslüman değildir zaten

0|1
    0|0
  • İnsanlara hoşgörü ile bakmak gerek. Her şeyden önce insandır demek gerek

0|0
    0|0
  • ama insanları dişlamakda günahtır

1|0
    0|0
  • Höşgörü ile bakılmazda o yola düşenlerin yanında olup yardımcı olmak doğru yolu göstermek yakışır

1|0
    0|0
  • Saygı duyarım

1|0
    0|0
  • bakamaz kimse tamam mı..

0|0
    0|0
  • kendi fikri herkesin

0|0
    0|0
  • Beyleri pardon bayanları hollandaya alalım :D

0|0
    0|0
  • mantıklı değil

0|0
    0|0
  • Evet mantıklı

1|1
    0|0
  • ben sevmiyorum eşçinseleri nefret ediyorum onlarda

0|0
    0|0
  • Salaklaşmayın.. Hayatı güzelleştirin ve içindekileri ötekileştirmeyin. Allah bir rivayet ama eşcinseller değil. Saygınız olsun.

0|0
    0|0
  • Yanlisa hos goru ile bakmam

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 22

• Tecavuz sevap mi ona hosgoruyle mi bakiyorsunuz gundemde onca olay donerken konu escinsellere mi kaldi kaldi ki calip cirpanlar da senelerdir sevap işliyor zati

0|0
    0|0
  • Bir müslüman diğer insanların hayatına burnunu sokma hakkına sahip olmadığının bilincinde olsa yeter. Sadece haddinizi bilin.

2|1
    0|0
  • bazi insanlarin egilimleri dogustan boyledir. peki mantigini desteklediginiz allahiniz, insanlarin dislanacagini bildigi bir ozelligi onlara neden biyolojik olarak ekler?

0|0
    0|0
  • onaylamamak ayrıdır kötü davranmak ayrı hoşgörürsün veya görmezsin ama durumu zarar boyutuna taşımamak önemli

0|0
    0|0
  • ya mesela kitap değil mesele senin iç vicdanın. her insan eşittir. eğer böyle düşünüyorsan ne güzel senin için ama düşünmüyorsan da nafile, kimse değiştiremez düşünceni.

mantıklı, benim kendi vicdani değerlerime, düşüncelerime göre senden, benden bir farkı yok. bir farkı olduğunu iddia edene, lanetli olduğunu düşünene karşı da bunu savunurum. hangi kitap ne demiş diye bakmıyorum olaya.

0|0
    0|0
  • Napalım dışlayalım mı , şayet günah diyosan günahı sevabı sorgulayan Allahtır ben Allah mıyım da cinsel tercihlerini yargılayım bana ne

0|0
    0|0
  • Kimse senin kitabına göre yaşamak zorunda değil. İnsanların hayatına karışma yeter.

1|1
    0|0
  • Yakışıklıolduklarından Hoşgörü yok onlara

1|0
    0|0
  • Evet mantıklı.

0|0
    0|0
  • Evet bakamayız

0|0
    0|0
  • Hoşgörüsüzüm

0|0
    0|0
  • İnsanların özel hayatlarına haddin olmadan burnunu sokmazsan, Allah'ın lanetlediğini bilemezsin e haliyle de içindeki insanlık da ölmemiş olur. Dene derim

0|0
    0|0
  • Ben bakamıyorum

0|0
    0|0
  • Benden uzak dursunlar da aman

0|0
    0|0
  • herkes gunahkardir birakalim escinselleride Allah yargilasin

0|0
    0|0
  • Hayır bakılmaz bunun hoş görülecek bir yeri yok bence

0|0
    0|0
  • Seçtiğimiz değil hissettiğimiz bişey bu nasıl engel olunabilirki?

0|0
    0|0
  • Ben hoşgörü ile bakmıyorum doğru birsey değil ama kimseye karışmaya hakkım da yok uzak dururum

0|0
    0|0
  • Saygı duyuyorum. Yaradani severim yaradandan ötürü.

0|0
    0|0
  • Orası ayrı bı komedı tabı dagnamamak lazım hissediyosun barı cınsıyet deıstırme bedenınle oynama

0|0
    0|0
  • eğer doğuştan cinsiyet farklılığı durumu varsa mesela bazıları iki farklı organla doğuyor bunlar hangisine kendisini yakın hissediyorsa onu seçer ve devam eder. Ancak yıllar sonra ortada bir sorun yokken cinsiyet farklılığına gitmek bu normal değil. Bilim ve tıpta bunu normal görmüyor zaten. Bunu İslam'da kabul etmez. Hrıstyanların onayladığına bakmayın İncil'de izin vermiyor

0|0
    0|0
  • Saygı duyuyorum bilmem ne diyen insan açık ve net müslüman degildir

0|0
    0|0
Yükleniyor...