Kadınlarımız neden ataerkilliği kabul etmiyor?

Sonuçta erkek lider vasıflı, güçlü, kuvvetli olarak yaratılmıştır.
Kadın ise daha narin ve korunmaya muhtaçtır.
Kadınlarımız neden ataerkilliği kabul etmiyor?

Güncellemeler:
Hakaret edenler kişiliğini belli ediyor

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ataerkilliğin kadını köle olarak gördüğünü düşünüyorlar.
    Üşenmeyip bir açıpta anlamına baksalar yanlış düşündüklerini anlarlar.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Her kadın sahiplenilmeyi, korunmayı sever. Sevmem diyen karizmam çizilmesin diye rol yapıyordur ama genel olarak sosyal hayatta erkeklerin kadınlardan 1 üst kademede olması sıkıntılı bir durum. Kadınlar sadece sevgilisi eşi vs. erkeklere kendi hayatlarına karışma hakkı verirler. Sokaktan geçen adam beni sahiplenmesin, Erkek olduğu benden daha önemli biri olarak da algılanmasın veya ben kadın olduğum için ondan daha vasıfsızmışım gibi görünmeyeyim.

1|1
    0|0
    • Evet rol

• Allahını seviyosan paylaştığın kaynaklara bak?
      yok mu güvenilir bir kaynak?

• Dikkatli okusaydın hazırlayan kurumun ismini görebilirdin. İngilizcenin olduğunu sanmıyorum pek, gerçek kaynağı atsam bişey anlamazsın.

Erkekler Ne Diyor 11

• Senin gibi daha kendine saygısı olmayan dangalaklardan ibaret olmadıkları için.

Bir hatun bana şöyle bir laf etsin, yüzüne bile bakmam lan. İnsan önce kendi ayakta durmasını bilecek, siz anca bir erkeğe yamanmayı düşünün.

3|1
    0|0
  • Zaten Şu an kadının önüne geçemiyorsun bu yüzde eşler eş degiştirme eşini paylaşma kocası kadın istedigi gibi davranıyor erkeklere hertürlü konuşuyor kocası ney benin kocam bana karışmaz igreç şeyler yazık kadına kçhak derken toplumumuz elden gittikçe gidiyor aile oratm saadeti diye bişey kalmdı kadın istedigi gibi özgür kocası layto erkelikten arındırılmış yozlaştırılmış ve ilişkilerde noramalleşmeler büyük şehirlerde çok geniş düşünceyle hareket eden çiftler bu neye benziyor bilyormusun yahudilere özenme Allhtan İstanbul Ankara İzmir gibi yerlerde yaşamıyoruz kadın diyorki kacamla anlaştık eş degiştirme yapıyoruz ebli çiflerle kocası mal nasıl karını biriyle paylaşırsın bumu yani kadın özgürlügü

1|0
    0|0
    • Kadınlar böyle istiyor ben koca olayım kaca avradım olsun

• İstanbul anakara İzmir gibi yerlerde bu desigim şeylwr çok yaygın ama o evlendiklwri erkelerden kaynaklanıyor

• Ensest iliski ile kadin erkek esitligi veya esitsizlignin ne alakasi var Allah askina? O bir tur sapiklik ve ayrica suctur bagdastirilamayacak bambaska seyler. Hicbir ozgurlukte ensest iliski diye bir sey yok kadin ozgrlug ile alakais olan bir sey degl. Pedofiliyi de icine dahil eden bir sapiklik ne alaksi var ya?

• Kabul etmiyorlar ama
    İlk hareket erkekten gelmeli
    Teklifi erkek etmeli
    Parayı Erkek ödemeli
    Evlenme masraflarını Erkek karşılamalı.
    Vs. vs.

1|0
    0|0
  • Eşitlik adalet olmalı ama erkek daha güçlüdür yani survior izlesinler 😸

0|0
    0|0
  • çünki biz türkler bazen bokunu çıkarabiliyoruz ataerkil yapıyı islamla destekleyip kadını öldürmeye kadar hakkımız olduğunu kabul edebiliyoruz dinlerede bakarsan zaten hepsi erkek egemen yapıdadır dengeyi kuramayan bir yapısı var bizim milletin ben erkeğim herşeyi yaparım ama kadın yapamaz gibi bir algı yerleşmiş babalar bile oğluna çapkınlık dersi verirken kızına ne diyor sen daha iyi bilirsin

0|0
    0|0
  • Devir tersine donuyor. Kadinlar dominant erkeklerse pasif kaliyor. Bu sekilde duzen yurumuyor iste.

1|1
    0|0
  • senin gibi kendilerini erkeğin malı olarak görmek istemedikleri içindir belki.

2|0
    0|0
    • Polisler senin korumanı ve asayişini sağlıyor, bu durumda sen onların malımı olmuş oluyorsun?

• malesef sadece istemeyle olmuyo.
      Biz yolun ortasında tecavüz korkusuyla yürümeye devam ediyoruz.
      Bunu yanımda duracak bir erkek engelleyecekse ben o erkeği istiyorum sadece.
      Bu isteğim, erkeğin benden üstün olduğunu göstermiyor. Sadece korunmaya ihtiyacm olduğunu gösteriyor.

• ah be gerızekalı arkadaşım senin gibiler olduğu sürece bu devam eder işte. tutmuş ataerkil toplumu savunuyorsun sonra da tecavüze uğramak istemiyoruz diyorsun. sen kendini alt varlık olarak görürsen üst varlık olarak gördüklerin de sana istediğini yapar, zamanında beyazların siyahlara yaptığı gibi.

• Yarıdılışı inkar edince cool oluyolar ablacım bunlar. Eskiden beri ataerkiliz erkek yöneticidir kadında onun en büyük destekçisidir. Ama böyle olunca ezik muamelesi yapılıyormuş gibi bir algı yaratmaya çalışıyor feminist tayfa. Halbuki kadın olmadan erkeğin yöneticilik, koruyuculuk vasfı kalmaz. Kadın olmazsa kimi koruyacak erkekler. İç güdülerimiz korumak üzere dizayn edilmiş napalım yani. Kadın korunmak istiyorsa git kendi ayakların üstünde dur mu diyelim.

0|0
    0|0
  • çünkü türkler anaerkil bir toplumdur.

1|0
    0|0
  • bence tamamen hadsizlikten

0|0
    0|0
  • bilmem kızlar cevaplasın ama ataerkillikte bir yere kadar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Çünkü korunmaya muhtaç olmak ilkel çağda kalmış bir şey.

Şu an seni buradan alıp götürecek başka adamlar yok, gündemi biraz hafifletirsek savaş yok.

Sadece sıkıcı bir iş hayatı var, kadınların gayet de başardığı.

Erkek dediğin gibi güçlüdür, kuvvetlidir, ona lafım yok. Ama kadın korunmaya muhtaç değildir.

2|2
    0|0
    • Ama sonuçta sokakta yürürken bile korktuğumuz zamanlar oluyor, en azından benim oluyor diyeyim. Akşamları mesela tek başıma yürümekten korkuyorum insan bir erkek istiyor güvenebildiği

• Akşam sokakta yürümekten korkma sebebin nedir? Başka bir erkeğin saldırısına uğramak; ister sözel, ister fiziksel, ister cinsel. Bir de bu yönden düşün o zaman. Kendi kendini korumayı öğrenmek zorundasın.

• yok yani önüne gelen erkek beni korusun demiyorum,
      eşim/sevgilim olsa hiç böyle bir korkum olmaz.
      Kendimi korumayı öğreneyim ama kuytu bir yerde sadece birtek erkeğe karşı bile mücadele edemeyizki biz? Birde bunlar iki üç kişi oluyor hep.
      Ne yapabiliriz kadın başımıza?

• Kadının korunöaya ihtiyacı olduğunu kim söylemiş? Herkes seni gibi düşünse ohooo. Şimdi hayatında bir erkek olmasa sen yaşamına devam edemez misin? Çalışamaz, okuyamaz, hiç bir halta yarayamaz mısınız? Önce kendinize saygınız olsun bu ne eziklik ya. Ben kadınım ve bir erkeğin yapabileceği her şeyi yapabilirim. Bir erkeğe de muhtaç bir yaşam sürmüyorum. (cinsel eğilimler hariç) ayrıca şu narin, kırılgan, korunmaya muhtaç gibi terimler kendisine saygısı olmayan kadınlar ve kadınları kendi egemenliği altına almaya çalışan erkekler tarafından ortaya çıkmıştır. Gerçekliğine inanmıyorum

3|0
    0|0
    • htt p://www. kizlarsoruyor. co m/toplum-sosyal-iliskiler/a61366-bir-tacizden-kacamayis-hikayesi
      kendinize oyle cok guvenmeyin. bir arkadas cok guzel anlatmis

• Şu an su konustuklarinizdan resmen her erkege
      potansiyel tecavuzcu gozuyle baktiginiz anlasiliyor. Gelecek hayatinizda kolayliklar size..

• Sizde benim gözümde erkeğe muhtaç köleler gibi duruyorsunuz. Size de gelecekte iyi günler.

• Aslında kadınlar ben de dahil, ataerkil toplumun yanlış taraflarını kabul etmiyoruz mesela Türkiye ataerkil diyebileceğimiz çok kesimi olan bir ülke hala sen kadınsın oturduğun yeri bil, höd söd falan filan... lan dangalak! Seni doğuran kadın çocuğu yetistirip topluma ne sekil kazandiracagini şekillendiren kadın nasıl sen dur dersin? Velhasıl sinirleniyorum böyle hödüklere

0|0
    0|0
  • Sen korunmaya muhtaç olabilirsin, kadınlar değil. Tüm kadınları kendiniz gibi ezik sanmayı kesin.

2|2
    0|0
    • @bedirhan03 adlı üye gereken cevabı vermiş

• Bedirhan03 cevap vermis diyorsun da onun yazdigi o seyler yani ilk teklif bilmem ne bunlar nezaket kuralidir centilmenliktir kadinin muhtwcligindan kaynaklanmaz. Okuz olmayan erkek ilk adimi karsidan beklemez. Ben feministim ama siz carpitiyorsunuz ilk teklif olayi bambaska bir sey oyle bir sey degil. Kibarlik onlar. Ataerkillik ise oyle bir sey degil. Ataerkil insanlar soyle dusunurler ki kafamdan sallamiyorum, soylerlerken duydum: siz bize hizmet etmek icin yaratildiniz.
      Ve yukarida babadook ise onlara muhtac olmadigimizi dusunmemizi hadsizlik olarak deerlendirebilecek kadar kendini bjlmezse bu senin gibi hemcinslerimiz yuzunden.

• Vitrinde gordugum bu benceyi seninle paylasiyorum. Umarim biraz ders alirsin.
      h ttp://www. kizlarsoruyor. co m/toplum-sosyal-iliskiler/a61366-bir-tacizden-kacamayis-hikayesi

• Erkek güçlü olarak yaratılsa bile kadın korunmaya muhtaç değildir.

2|0
    0|0
  • Kimden korunmaya muhtacız? O Ataerkil toplumun erklerinden değil mi? Yani bizi erkeklerden koruması için yine bir erkeğe mi muhtacız? Bu ne yaman çelişki...

0|0
    0|0
  • kabul etmek derken bilemedim ya evet erkek bedensel olarak güçlüdür ama işin liderlik vasfı tartışılır

1|0
    0|0
  • devam edin böyle...

1|0
    0|0
  • Ne muhtaci?
    Sirf erkekler diye?
    Bir sey demiyorum

0|0
    0|0
  • Aslinda kabul etmemek degil her kadin kendine sahip cikicak koruyacak kolliyacak kiskanacak erkek ister ama olay kucumseme moduna girmeyecek sen calisamazsin kadin sen sunu yaamazsin kadinsin gibi olmicak ben senin erkeginim seni korurum ya da korkma ben varim gibi olacak

1|0
    0|0
Yükleniyor...