Namus kavramı neden sadece kadınlara yüklenir?

Çünkü kadın namusunu koruması gereken bir canlıdır. Bana burda gerici gözüyle bakılabilir pekala ancak, bana göre bir kadın namusunu koruması gerek.. herseyden önce. İnançsız bir insanim ayrıca, bunu sakın dinle bağdaştirmayin ama kadın denen olgu Anne demektir. Ben bir kadının anne olarak kendine önem ve özen göstermesi gerek diye düşünüyorum.

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Bence namus kavramı her iki cins içinde geçerli bir kız nasıl iffetini koruyorsa bir erkekte korumalı zinadan uzak durmalı

1|0
    0|0
    • Kastettigim şey zinadan çok öte birsey. Namus sadece onla kirlenicek birsey değildir, lütfen dikkat.

• Ne demek istediğini anlıyorum namus sadece kadınlar için geçerli değil bu erkekler içinde çok önemlidir toplum genelde bu konuda kızını terbiye eder komşu kızın dedikodusunu yapar ama burda hiç erkeklere laf gelmez ama bu çok yanlış bence bir ebeveyn kızına dinini ahlakını edebini terbiyesini öğretiği gibi oğluna da öğretmelidir her şey aileden başlar bana göre

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece anne değil sevgili side eşide kadın o zaman erkekte namuslu olmalı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ozaman Hz yusuf neden namusunu korudu? Sadece kızlara değil erkeklerede geçerlidir ama malesef toplum tarafından kızlara daha çok baskı yapılıyor iyi birşey değil..

1|0
    0|0
  • Bunu sadece seksist insanlar soyler din soylemez.

0|0
    0|0
  • Haklısın
    Ama erkeğinde çok yükümlülükleri var

0|0
    0|0
  • Kendi bazı açıklarını kapatmak için bence

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• namus herkes için geçerlidir.. kadın namussuzluğu tek başına yapmıyor heralde.. bir erkekle yapıyor..

1|1
    0|0
  • Oyle bisey yok bir adamada bu ne namussuz adam diye cok soylerler

0|0
    0|0
  • Bende hz. yusuf der geçerim

1|1
    0|0
  • hz yusuf der geçerim

0|0
    0|0
Yükleniyor...