Sizce ahlaksız ve dindar bir arkadaş mı yoksa ahlaklı ve dinsiz bir arkadaş mı? Ankete katılır mısınız lütfen?

Sizce ahlaksız ve dindar bir arkadaş mı yoksa ahlaklı ve dinsiz bir arkadaş mı? Ankete katılır mısınız lütfen?

• Ahlaksız ve dindar
    6% (2)15% (4)10% (6)Oy Ver
  • Ahlaklı ve dinsiz
    56% (18)59% (16)58% (34)Oy Ver
  • Her ikisi
    3% (1)0% (0)2% (1)Oy Ver
  • Hiç biri
    28% (9)15% (4)22% (13)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    7% (2)11% (3)8% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Dinsizim. Ahlaki normlara gelince , birşeyin ahlaki olup olmadığına vicdanımın sesini dinleyerek karar veririm.
    Bir dindar için dinsiz birini dini öldürmek dinine göre ahlaki gelebiliyor.
    Seks yapan kadını taşlayarak öldürmek ahlaki olmakla beraber ibarettir islam dininde mesela.
    Her türlü pis işi yaptıktan sonra günah çıkarmak incile göre ahlakidir.
    Üst ırk olduğunu düşünüp kendi ırkını diğer insanların üstünde gören yahudiler tevrata göre ahlakidir.

Ateistler ise ahlak kavramına evrensel bir bakış açısı ile bakarlar.
    Yaşlı birine yardım etmek ahlakidir.
    Ve ateist bunu bir tanrının rızasını kazanmak , sevap kazanıp cennete gitmek yani menfaate dayalı açamlarına ulaşmak için yapmıyor.
    Tamamen etik bulduğu ve vicdanının sesini dinlediği için yapıyor.
    Bu ahlaki davranışlar hiçbir menfaat kaygısı taşımadığı halde yapıldığı için en yüce olanıdır.

0|0
    0|0
    • İyi güzel yazmışsın da insanlık yapmak insan olmak ile ahlak farlı bir olgu Bir kızla sen evlenmeden ilişkiye giresin bu sana göre normal ama ahlaki değere göre yanlış bir kıza sen iltifat edersin bunda yanlış yok ama ahlaki olarak yanlış sen ahlaki olarak bir kıza gözle kötü bakmak ahlak olarak yanlış. Bazı insanlar Dindar gözüküp her türlü ahlaksızlığı yapıyor diye bu dinin kötü bir şey olduğunu göstermez. Bir anne baba eletlerını hem insani hemde ahlaki yönden iyi bir insan olsun diye yetiştirirken çocuk ahlaki ve insani yönden yanlış yaptığında kimse ailesini suçlayamaz ve suçlayan en büyük hatayı yapar Din insanların ahlaki ve insani yönden en iyi olamaları yönünde vardır ama kul yanlış yaptı diye dini suçlamak yanlıştır.

• 1000 Km ötede yaşayan insanlar için normal demişsin peki o insanların inandığı dine uygunmu ister Hristiyan olsun ister Yahudi isterse Müslüman hem din alimlerine göre hemde dini tam anlamıyla yaşayanlara göre sizler için normal olan yaşantı onlar için ahlaksızlıkdır Bazı insanlar bazı şeyleri kendilerine göre normalleştirdi diye o doğrudur sayılamaz. Ayrıca yaşlı kadına yer vermek ahlaki değil insani bir davranıştır Bir şeyin ahlak olması için inandığı dinde yasak olması gerekir. Yani dini değerlere iananmayanda insanlık olgusu olabilir ama Ahlak olgusu olmaz çünki dinen günah olan ahlaken uygun olmayan onlar için doğal ve yaşamın bir parçasıdır.

• İbadeti ibaret diye bilen islam diniyle bu kadar alakalsı olmayan bir adam neden yorum yapar ku ateist arkadasimda var kendini muslumanim diyipte tanitan cogu kisiden iyi olabilir ama genel olarak saygisizdir ateistler kufur dilinden dusmez.

En İyi Kız Görüşü

• ahlaksız dındar nasıl oluyor?

0|0
    0|0
    • Zina yapanlar ahlaksız değil mi? İçlerinde Müslüman olanlar yok mu?

• Mesela bir kereden birşey olmaz diyorlar, çalıyor ama yapıyor diyorlar.

• tamam da muslüman kımlıgı tasımak baska muslumanlıgın gerekenını yapmak yanı takva baska.. mesela bu surııyedekı etnık grup ta musluman kımlıgını tasıyıp ıcraatta emrın tamamen dısına cıkanlardan. kagıtta muslüman ama her haltı yapıyor bunun gıbı. ama baska bır adam vardır takvası vardır arasında daglar kadar fark olusuyor.

Erkekler Ne Diyor 13

• Din demek inanç değildir. İnanç sadece dürüstlükle olur. Kaliteli bir insan kurandan değerlidir benim gözümde.

0|0
    0|0
  • Ahlaksız dindar vardır da Ahlaklı dinsiz nasıl oluyor onu anlamadım ve hiç görmedim Ahlak ile dinsizin aynı yerde anılması bayağı ilginç ben seçimimi şıklara koymadığın "AHLAKLI DİNDAR"dan yana kullanıyorum

0|0
    0|0

• Dinsiz insanların da bir dini olmasada evrensel olarak kabul edilen ahlak (etik) kurallarına uyanları da var. Kendilerine göre bir ahlakları da var.

• Kendilerine göre bir ahlak yaratmaları gerçek ahlaka uygun olur mu örnek ben kendimce hak edene hak ettiği gibi davranacağım gibi bir olgu oluştursam bu doğru olur mu? Bir insan hata yapmıştır ama sonra hatasını fark edip hatasından dönmüştür ben de ne olursa olsun kendi ahlakıma göre bana yaptığının aynısını yapıo cezasını versem uygun olur mu? Önemli olan ortak ahlaktır insanların kendi kafalarına göre oluşturduğu anlayış değil Bir çok Müslümanın dışlanıp yadırganmasının sebebi Kuranın emrettiğini değilde kendi anladıkları gibi kendi yorumlarına göre tefsir ettiklerinden kaynaklanmıyormu

• ahlaktan kastına bağlı ama hem dindar hem ahlaksız olması çifte eksi oluyor zaten diğer seçenek daha cazip.

0|0
    0|0
  • ahlaksız olup dindar olan adam bizi bozabilir inançsız ahlaklı adam bunu yapmaz diyerekten ahlaklı dinsiz dedim

0|0
    0|0
  • İsterse ahlaksız bir kardeşim olsun ama namazında niyazında olsun...

0|0
    0|0
  • Dindar kişi, Allah'tan korkar. Dindar derken Müslüman oluşunu kastediyorsan farklı bir tabirle sorabilirdin

0|0
    0|0
  • ahlaklı ve dinsiz nasıl oluyor

0|0
    0|0
  • dindar olsun dinsiz olsun kımse dört dörtlük değildir ayrıca dindarları aşağılamaya çalışmışsın ortada bir ahlaksızlık varsa bunu dini olnada olmayanda yapabilir

0|0
    0|0
  • Pardon ama dindar olan kişi zaten ahlaklıdır. Bu neyin kafası :)

0|0
    0|0
  • Ahlaklı dinsiz bir arkadaş. Çünkü kimsenin dini sorumluluğu beni bağlamıyor, onun hayatı onu bağlar onun hayatı onu düğümler.

0|0
    0|0
  • dindar ahlaklı olsaydı keşke

0|0
    0|0
  • ahlaksız dindar nasıl oluyor

0|0
    0|0
  • Ahlaksız dindar damı vsrmış ya

0|0
    0|0

• Allah her şeyin hayırlısını versin :D

• Musluman deseydn dindarlik farklidir.

Kızlar Ne Diyor 7

• Ahlaksız dindar bir insan olamaz bir kere.
    Mantık sıfır.
    Dindar dini bütün demektir. Dinde ise ahlaksızlığın yeri dahi yoktur.
    Bu soruları kesin 18 yaş altı soruyordur. Bu üyenin hesabının kapatılması gerek aslında.

0|0
    0|0
  • Ahlaksız dindar nasıl bişeymiş.
    Yeni mi icat oldu

0|0
    0|0

• Müslüman başka dindar başka şey.

• Herhangi bir dine mensup olup olmaması tamamen kendisiyle alakalıdır. Benim için bana ve diğer insanlara nasıl davrandığı önemli bu yüzden B.

0|0
    0|0
  • Ikisinide almayayim

0|0
    0|0
  • Ahlakli olsun da

0|0
    0|0
  • hiç biri

0|0
    0|0
  • Dinsiz bir insanın ahlaklı olması, dindar bir insanın da ahlaksız olması mümkün değildir. Allah diyen insandan zarar gelmez, Allah demeyen insandan da fayda gelmez. Biraz mantıklı sorular sorun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...