Bir insan neden ev hanımı olmak ister?

Tam zamanlı anne örneğini vermeyin. Çocuklar zaten zihinsel gelişimleri için erken yaşta kreşe başlamalı. Ayrıca annesi kariyer sahibi biri olursa kendisi için çok daha güçlü bir rol modeli olur.

Çalışmaya üşenip sülük gibi bir erkeğe yapışan kadınları anlamıyorum ben. "Karım ev hanımı" olsun diyen erkeklerin amacı o kadını kendi kontrolü altında tutmak zaten de, kadınlar neden ister bunu? Hiç mi idealiniz yok? Dünyaya katkı sağlamak istemiyor musunuz?

1|1
4|8

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• Çocukların anne ile iletişiminin daha sağlam olması topluma sağlıklı bireyler katmanın ilk aşamasıdır. Hiç gözlemleme şansın oldumu bilmiyorum. Etrafında annesi çalışan ve sürekli kreşe giden yaşca küçük çoçukların davranışlarındaki en belirgin özellik şu şekildedir. Anne ulaşılabilir olmadığı için hırçın, içe dönük ya da kavgacı sürekli şikayet alınan ya da çok sönük, mutsuz bir profil çizer. Aile kurumunda anne ve babaların belli başlı görevleri vardır. Sen bu evlilik kurumuna adım atmış bir bireysen baştan bunları düşünmüş ve belli bir bilinçle bu adımı atmışsındır. Baba sabahtan akşama kadar çalışmakla yükümlü olduğu için haliyle çocuğu gözlemleme ve duygu alışverişinde bulunması daha kısıtlı. Evin sorumluluğu ile birlikte çocuk sorumluluğu zaten çalışma hayatı gibi. Kim maddi durumu iyi olduğu halde çocuklarıyla zaman geçirme fırsatını ıskalamak ister ki? Kim çocuğunun en keyifli zamanlarına tanıklık etmek istemez ki? Çocuğu olmayan kızlarımızın bik bik konuşması normal tabi

0|0
    0|0
    • Ben tam tersini gözlemledim ne olacak şimdi? Ben de kreşte büyüdüm ve küçük yaşlarda sosyalleşmeye başladım. Okuma yazma ve ilk adım matematiği daha önceden eğlenceli bir şekilde öğrendiğim için tüm okul hayatımda başarılı oldum. Bütün gün evde annemle otursaydım bambaşka birisi olacaktım ve daha da kötüsü bana iyi rol modeli olmuş bir anneye sahip olmayacaktım. Tek vasfı çocuk büyütmek olan kadının saygı duyulacak bir yanı yok, doğanın kendisine verdiği en ilkel görevi yapıyor sadece.

• Senin bahsettiğin eğitimsiz bireylerin evliliklerinden kaynaklı bir sorun. Eğitimli bireylerde pek tabii çocuklarına eğitim verebilir. İlkel milkel o zaman evlilik kurumunu da ilkellikten sayalım.

• Türkiye'de yaşıyoruz, eğitimli birey sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

• Bunlar hep proleter toplum psikolojisi. Oysa benim gibi burjuvalar öyle mi düşünür heeeeeeeç

0|0
    0|0
  • Yatmak kolay geldiğinden.

1|0
    0|0
  • erken yaşta emeklilik daha ne istiyon. yanına işini halledecek köle de veriyorlar daha ne olsun

1|0
    0|0
    • İnsanlar birer beyne sahip ve bunu kullanmalılar. Bütün gün evde oturan moronlar beyinlerini kavanozda saklasa eksiklik hissetmez.

• ben de aynısını düşünüyorum ama senin yerine çalışıp didinen bir kölenin olması insanların kolayına geliyor

• Edebiyle okumus bulursan kor olsun nikahima alicam
    Hade

0|0
    0|0
  • tek cevap APTALDIR :) erkegin parası yenmez haramdır haram ögrenin az :D

0|0
    0|0
  • Kendi düşüncelerin için bir şey diyemem. Ana sülük filan hiç yakışmıyor hakaret. :/ :/

0|0
    0|0
  • Kız haklı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Katılmıyorum bir anne evladına en iyi eğitimi kendi verir abimin eşi ev hanımı çalıştığı ettiği yok sırf keyfi olarak çocuğu krese verdi
    Yigenim en iyi kreş tabir edilen bir eğitim kurumunda başladı 2.5 yaşında
    Su an psikolojik sorunları olan şiddete meyilli bir çocuk haline geldi
    Evet kreş çocuğun paylaşımini arttırdığı bir yer olabilir ama erkenden bir çocuk kreş de Ne işi var hangi dadi veya
    Öğretmen kendi evladı gibi savunur
    Bence eğer imkan varsa çocuk 5 yastan önce evde eğitilmeli bizzat anne ve baba tarafından eğer kadın sırf evladı için ev hanımı olacaksa olsun
    Bakın aile kavramı diye bir olay kalmadı hersey para değil bir anne evladınin en güzel anlarina şahit olacaksa anlamı yok
    Diğer bir yegenim var doktor ablamin cocugu annesi kariyerinin zirvesinde ara verdi şimdi tekrar başladı işine ve Pişman değil.

0|0
    0|0
    • Pedagolojik araştırmalar senin yaşam tecrübelerinden daha geçerli. Çocuklar kreşte ingilizce falan öğreniyor artık, anne nasıl versin bu eğitimi?

• Kaliteli bir kreş dedim :) Çocuğunu göndereceği kreşi önceden yeterince iyi araştırmamış bit bir anne doğurmakla hata yapmıştır zaten. Bu sorumsuz anneler yüzünden her yer moron dolu.

• Kesinlikle

• Ev hanimi olmak istemiyorum :D Beni ev hanimi yapmakiseyen erkekle yasayamam , fikir uyusmazligindan geberirim

3|0
    0|0
  • Hayırlı bir evlattan başka bu dünyaya ne katkı sağlanabilir?
    Dünyaya sağlanacak katkı insanın kendi evinde başlar. Akıllı insan evini boşlamaz zaten ne kadar çalışırsa çalışsın yahut hiç çalışmasın :)

0|0
    0|0
    • Ülkedeki kadınların %72'si ev hanımı ama etrafa göz attığımda hayırlı evlatlar göremiyorum. Aksine annesi yüksek eğitimli ve kariyer sahibi olan bireyler topluma çok daha fazla katkı sağlıyor.

• Ben kendi gördüğümü söylerim sen kendi gördüğünü. Demek ki çevren öyleymiş :)

Yükleniyor...