Kız kardeşimin boyu uzar mı?

arkadaşlar kız kardeşim 11 yaşında. 9 yaşında ergenlik dönemine girdi. boyu 160 , kilosu 54 . sizce uzar mı? geçen senede boyu 160dı. bu senede aynı. basketbol , voleybol vb. spor dalları ile ilgilenmiyor. basketbol kursuna yazdırmak gerekir mi? ve bu yaştaki bir çocuğun 35 , 36 , 42 vb. adamlardan hoşlanması, onlara ilgi duyması ve onları arzulaması normal mi? dün bana müdür yardımcısından hoşlandığı söylemişti. bende geçer felan dedim. ancak 2 sene felan seviyor. bunun yanlış olduğunu o da bana anlattığı ve yanlış birşey yapmayacağını söyledi. o da geçeceğini biliyor ama fazla değil mi? hormonal bozukluk olabilir mi? fazla erken değil mi? böyle bir durumda ne yapılmalı?

Güncellemeler:
guncel
Güncel

0|0
4|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Sence 11 yaşındaki kızın babasi yaşındaki adamlardan hoşlanması normal mi? Yani bunu bize soracak kadar düşüncesiz misin?
    11 yaşında daha uzar 21-22 yaşına kadar boyu. Ama sırık gibi olmak ya da çabuk uzamak istiyorsa basketbola yazılıp süt içmesi yeterli. O sevme konusu anormal sana soyliyim belli ki sen düşünememişsin anormal olduğunu

1|0
    0|0
    • hormonal bozukluktan olur mu? psikoloğa götürmeli miyiz?

• Hormonal bozukluk olabilir psikoloğa gitmeden önce karşı al konuş derim güzelce

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 3

• 9 yasında ergenlige girmesiyle ilgili olur mu acaba ama değişik ben sanmıyorum yaa 11 yasında müdür yardımcısı ne alaka ona iyi davranmıstır o da seviyo sanıyodur

1|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Hormonal bozukluk olabilir ama kişi bünyesi ve genetik faktörlerdende olabilir. Annenin ve baba tarafından halanın kaç yaşında ergenliğe girdiğini öğren. Ayrıca bu her ergenliğin en başında olur. Kendinden yaşça büyük birinden hoşlanmak. (Neredeyse her ergenlik). Okuduğum bir psikoloji kitabına göre kız çocuklarında babaya duyulan sevgi yüzünden ergenliğe giren kişiler onun gibi birini arıyor. Her kızın ilk aşkı babasıdır lafı gibi bir şey

1|0
    0|0
Yükleniyor...