Düğünde takilan altinlar kimin olur?

Evleneli 1 ayi gecti ama kayinpederim bize ne bir altin ne bir miktar para hic bsy vermedi sozunu bile etmiyo bnde arayi bozmamak icin susuyorum ama dayanamiyorum sizce ne yapmaliyim ev almislardi krediye oder ddm ama onuda yapmiyo adam oyle bekliyo para ve altinlar bnde sadece bileziklerim var hic dusunmuyo bunlar yeni evli ihtiyaclari vardir diye gerckten moralim cok bozuk esimde babasina saygisizlik yapmamak icin susuyo soyler msnz yaptiklari dogru muu?

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• pardon da.. takılar daha düğünün ertesi günü gelinle damada teslim edilir.. BU kuraldır.. Gelinle damadın ortak ziynetidir bunlar.. Kayınpederin yaptığı şey, büyük bir terbiyesizlik.. eşini kırmadan, zorlamadan, babasına da laf edip saygısızlık etmeden , uygun ve yumuşak bir üslupla, konuyu açabilirsin.. O da muhtemelen seninle de konuştuktan sonra, bir. çaresine bakacaktır.. sakin :) zaten takıları kayınpedere teslim etmeniz hata olmuş.. neyse artık.. eşinle dayanışma içinde çözün bu konuyu.. evliliğinize ve mutluluğunuza gölge düşmeden..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Şimdi o düğünü siz yapmadınız demek ki. Kendi paranızla yapsaydınız, babalarınız gelip sizin altınlarınızı alamazlardı.

0|0
    0|0
    • Bazi seyleri esimin babasi yapti bazilarinida esim bu is yani baba oguk arasinda bunun hesabi olur mu anlayamiyorum baba sonucta yapmak zorunda gorevi bnce

• Yok anlasamicaz sizinle tm saygi duyuyorum ama katilmiyorum

• Katılmak zorunda değilisin. Ama durumun bu. O altınları almak ihtimalinin olmadığını da biliyorsun. Yani kısaca paranız yoksa evlenmeyin :D

• Altınlar geline verilir para erkeğe ya da masraflara gider ama bazi eski kafalılar var işte boş ver onların ayıbı olsun

1|0
    0|0
    • Ya ben zaten hepsini istemiyorum ki altinlari bana verse yeterdi hadi onlarida yapmadibbana diyebilirdi kizim boyle boyle ben bunlari borca vericem haberin olsun dese yine tm derdim ama adam da tık yok bu sinirimi bozuyo

• Aynen oyle dusundukce sinirlerim bozuluyo

• Boş ver takma kafana değmez böyle kişilerin seviyesine düşmek

• Kimsenin. Döner dolaşır o.

0|0
    0|0
  • bu devirde düğün bence milleti eglendirecegine git balayına düğün yaptıgın zaman gelen para zararada yetmiyor ki mantıklı düşünürsen adettir ama sürünecegine evlilik sonrası bence makül küçük bir parti tarzı sonra al git balayına geriye kalan parayı koy bankaya

0|0
    0|0
  • ortak

0|0
    0|0
  • Ortak maldır

0|0
    0|0
  • Bence sizin olmalı sonuçta düğün sizin düğününüz..

1|0
    0|0
  • onlar tabikide sen ve eşinin hakkı istemelisin onları

1|0
    0|0
    • Ne diyip istebilirim ki kotu ben olucam

• Evet mantikli olabilir ins cikar agzimdan acayip cekiniyorum ya tesekkur ederim

• çekinme onlar senin hakkın inş. alırsın ama hemen pes etme ısrarcı ol biraz

• Aynı kazığı ben de babamdan yemiştim düğünümde bana kredi çektirdi ben ödeyecem dedi sonra aramadı sormadı bile telefonlarımı suratıma kapattı akraba kazığı zor oluyor kolay kolay da çıkmıyor

0|0
    0|0
  • daha önce konusmadiysaniz altinlar cifte toplanan para oglanin ailesine kalir ama genelde ciftlere verirler. yani dogru olani budur aslinda ama Malesef cogu hem altini hemde paranin üzreine yatma derdinde.

0|0
    0|0
  • kayınpeder bildiğin çökmüş altınlara :) bence doğru değil bu hareketi..

1|0
    0|0
  • gelinle damadın

0|0
    0|0
  • Benim olsun lan nolur?

0|0
    0|0
  • Tabiki karı kocanın...

0|0
    0|0
  • kız tarafına verilir.

0|0
    0|0
  • Ortaktır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Borçlar ödenir

0|0
    0|0
  • bizde geline veriliyor hepsi

0|0
    0|0
    • Damat tarafinin borcu olsa bile mi

• bizde bu iş alacaklı mesela ben sana altın taktım sende bana takacaksın sana damat tarafı taktıysa ona kız tarafı takarsa ona takarsın altını ve taktığın tarafta kalır takı

Yükleniyor...