Evleneceğiniz kişinin ailesiyle sorunları olması sizi rahatsız eder mi?

varsayım üzerinden yazmıcam. Ben ailemle pek anlaşamam. Fiziksel bir sorun yaşamadım ancak psikolojik olarak baya sıkıntı çektim. Diğer kızlar gibi değilim yani mesela evimi pek özlemem. Üzülünce annemi ve babamı aramam. Annemle dertleşmem. Bunlar olursada nadiren gerçekleşir. Bu anlamda aileme karşı baya soğuk davranıyorum. Evleneceğim kişi için bunlar sorun olur mu? görüşlerinizi merak ediyorum yazan olursa teşekkür ederim

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• sorun olacağını sanmam kendi adıma.. ailesiyle görüşmek istemiyorsa kendi vereceği bir karardır.. rahatsızlık olmaz

0|0
    0|0
    • tamamen görüşmemek değil sadece mesafeli olurum. Mesela şimdi beni görenler annenle niye sarılmıyorsun, annene niye uzak duruyorsun, anne-kız şunu yapmaz mısınız gibi şeyler söylüyorlar. Hayır deyincede şaşırıyorlar. İlerde eşimde garipseyebilir. Öğrenciyim ilk yurda gidicem zaman herkes - çok ağlarsın-demişti ama ben hiç ağlamadım aksine mutluydum. Ailemle görüşürüm ama çok samimi değilim

• yani bu tamamen senin tercihindir.. buna da saygı göstermek gerekli bence

• yorumunuz için teşekkür ederim

En İyi Kız Görüşü

• Eşin olacak kişiye,, böyle bir duruş sergilemenin sebebini anlattığında eminim hak verecektir,,
    Sorun olacağını düşünmüyorum ben,, her durumun bir sebebi vardır sen senin için iyi olanin bu olduğunu dusunuyorsun demek ki
    Herşey gönlünce olsun inşallah

1|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim okuduğum en mantıklı cevap. İnsanlar mesafeli olmakla aileye kötü davranmak arasındaki ayrımı anlamıyorlar. Bazıları direk kötü davranıcam, tartışma yapıp kendi evime yansıtıcam sanıyor ama öyle değil sadece mesafeli oluyorum. Tekrar teşekkür ederim.

• :) canını sıkma,,

• Teşekkürler canım

Erkekler Ne Diyor 12

• Beni İlgilendirmez.

0|0
    0|0
  • Evet rahatsız eder.

0|0
    0|0
    • niye peki

• annemle babamı tamamen hayatımdan çıkartmaktan bahsetmiyorum veya saygısızlık yapmaktan. Sadece mesafeli olmak durumu

• ailesine saygisi olmayan bir bayan evlilik gibi ciddi bir kurumun degerinide bilmez. esinede ve onun ailsinede saygisi olmaz.

0|0
    0|0
    • sorumu niye yanlış anlıyorsunuz bilmiyorum ancak saygı duymakla mesafeli olmak farklı kavramlar. Ben saygı duyarım, ailemle doğrudan bir tartışma yapmam ancak çok yakında durmam. Anlaşamadığınız arkadaşlarınız vardır sorun çıkmaması için mesafeyi koruyup geçinmeye çalışırsınız buda ona benziyor. Yoksa saygısızlık yapan biri değilim.

• Bence sorun nerde biliyormusun?
      sen soruda sormak istedigini dogru anlatamadin. Oyüzden yanlis anlasilma oluyor :)

• haklı olabilirsiniz

• Ailesine saygısızlık yapan bir kişiliği olmadığı sürece sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • eder tabi

0|0
    0|0
  • merak uyandırır sadece

0|0
    0|0
  • Evlenceğin kişiye bağlı

0|0
    0|0
  • soruna bağlı ama seninki büyük bir sorun gibi durmuyo

0|0
    0|0
    • mesafeliyim sadece bunu insanlar - saygısızlık, kavga etmek anlamında- algılıyor ama bahsettiğim böyle bir şey değil. Sadece mesafeliyim hepsi bu. Bu yaşıma kadar tek başıma üzülüp, ağladım bundan sonrada koşa koşa anneme gidecek değilim, gerek duymuyorum. Diğer bayanlar gibi hızlı bir şekilde ailemi özlemem bunlar sorun mu?

• Hayir etmez. o onun kendi sorunu

0|0
    0|0
  • Eder tabiki

0|0
    0|0
  • etmez

0|0
    0|0

• tabiki eder... O Huzursuz olunca ben de huzursuz olurum

0|0
    0|0
    • yemin ederim aynısını yazıyordum hatta bunu görünce yazdım sandım vay anasını sayın seyirciler

• nesi günah? annemle babama kötü bir şey söylemiyorum. Sorularına cevap veriyorum, arkalarından işte çevirmediğime göre günah olan ne

• Hasan-ı Basri hazretleri, (Âlim bir evladın ana babası kâfir olsa, kuyudan su çekmeleri için ona muhtaç olsalar, o da birkaç kova çektikten sonra öf dese, bu sebeple bütün amellerinin sevabı yok olur) buyuruyor. Şu hâlde, ana babanın iyiliği için onlara sert davranmak caiz değildir.

Kızlar Ne Diyor 3

• ne olursa olsun bunları söyleme evlenip anne olduğunda duygular değişecek eminim ama eşinde bir şey değişmicek o senin söylediğini aklında tutacak ve soguk olacak belkide senide ailene göndermeyecek..

0|0
    0|0
    • benim yaşadıklarım öyle sıradan hatalar değildi. Bu sebeple neden söyle miyim? Bu basit bir gece dışarı çıkacaktım annem izin vermedi sonrada anne olunca - gece dışarı tehlikeli annem haklıymış- tarzında şeyler değil

• konu herne olursa olsun evleneceğin adama aileni kötüleyecek bir şey söyleme diyorum ama sen bilirsin dene gör istersen..

• sorumu yanlış anlıyorsunuz ben gidipte annemi-babamı kötülemicem sadece mesafeliyim sorarsa kısaca durumu anlatırım ama durduk yere ailemi kötülemem. Mesafeli olmakla direk kötülemek farklı şeylerdir

• evet

0|0
    0|0
  • Olabilir neden ailesinle aralari boyle diye dusunur acaba bilmedigim bisimi var bir aile kizinla neden arasi kotu olsun ki kiz naptida diye dusunebilir ama kendiside ailesiyle arasi pek iyi deilse sorun olmaz diye dusunuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...