Oğlunuz/Kızınız zihinsel/fiziksel engelli doğacak olsaydı doğurur muydunuz yoksa aldırır mıydınız?

Eğer doğururursanız bakımı çok zor olacak. Hem size hem çocuğunuza işkence. Onu geçtim bundan da daha önemlisi çocuğunuz hayat boyu büyük zorluklar ve acılar çekecek. Ona bu acıları ve zorlukları çektirmeye hakkınız olduğunu düşünüyor musunuz?

• Her iki durumdada doğururdum
    43% (43)33% (14)40% (57)Oy Ver
  • Fiziksel engelliyse doğururdum
    2% (2)0% (0)1% (2)Oy Ver
  • Her iki durumdada doğurmazdım
    32% (32)43% (18)35% (50)Oy Ver
  • Bilemiyorum, emin değilim
    23% (22)19% (8)21% (30)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    0% (0)5% (2)3% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|8

En İyi Erkek Görüşü

• çok zor bir durum;
    bir tarafta nihayetinde sizin kanınız canınız ama diğer tarafta eğer ölünürse o garibana kim bakar anası-babası dışında? kim yardım eder? kim ekmek aş verir? vs.. sorular peşi sıra dadandı aklıma.
    allah kimseye böyle bir seçim yaşatmasın inşallah

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi bile bile tespit edilmiş birşey var ise genede büyük konuşmamak lazım o çocuğun geleceği için doğurmazdım herhalde.

Çocuk ben olduğum sürece rahat bir yaşam sürebilecek belki. Ya ben veya babası öldüğü zaman ne olucak bu çocuk. İnsan yükü bazen kişilere o kadar zor geliyor ki. Ben arkamda onu bakıma muhtaç bırakmak istemezdim herhalde.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Katil olamam. Evlat evlattır.

0|0
    0|0
  • Bakarim ven dogsun

0|0
    0|0
  • selam doguurr rabbımden gelenı

0|0
    0|0
  • doğurganlık özelliğim yok

1|0
    0|0
  • Ben doğururdum.

0|0
    0|0
  • Allahın emrine karşımı geleceğim

0|0
    0|0
  • hep yalan KİMSE DOGURMAZ !!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Tam da zamanında gelen bir soru. Bugün down sendromlu bir çocuk gördüm ve düşündüm acaba benim böyle bir çocuğum olsa ne yapardım diye. İster fiziksel ister zihinsel olsun. O çocuk bana Allah'ın hediyesi. Ki ben Allah'ın verdiği canı alamam. Hayatımın son nefesine kadar yanında olurdum ve hiç sıkılmadan çocuğuma annelik yapardım. Burda eğer istemem aldırırım diyen varsa onun gelecekteki anneliğinden şüphe ederim.

0|0
    0|0
  • Büyük konuşmak istemiyorum ama anne olmaya hazır olmadığım bir dönemde olursa iki seçenek arasında kafayı yerdim

0|0
    0|0
  • Bu ona yapacağım en büyük haksızlık olurdu. Ben ömrüm boyunca bakarım ama o bu ömrü yaşamak istemez. Eğer öyle bir sorunum olsaydı, anneminde aynı benim gibi yapmasını isterdim. Ömür boyunca, o acı ile yaşanmaz, intahar bile edlir.

0|0
    0|0
  • Engelli kardeşim var benim. onun ablası olduğum için de gurur duyuyorum. kendi çocuğum da engelli olacak olsa doğururum katil doğurmayı göze alamayıp katil olmayı alacak degilim

0|0
    0|0
  • doğururdum

0|0
    0|0
  • Derdi veren dermanı da verir.. Katil olmaya gerek yok..

0|0
    0|0
  • Doğurmazdım. Toplumun dışlayıcı bakışları ve onun hayatı tam tadamaması çok kötü olurdu

1|0
    0|0
  • Her iki durumda da doğururdum

0|0
    0|0
  • ona bunu yaşatmaya ne hakkınız var diye bir cümle olamaz
    biz yaratmıyoruz sonuçta
    doğururdum hayırlısı buymuş
    yaradandan daha iyi mi biliceksiniz acaba

0|0
    0|0
  • doğurur yaşamımın sonuna dek bakarım evladıma