Tarikatlara ilgi duyar mısınız?

Tarikatlara ilgi duyar mısınız?Şahsi fikrim sacmaliktir dini kullanirlar islam ile uzaktan yakindan alakalari yoktur biri kendini sisler biri bedava gunah cikartir biri iside adam yollar biri kadin ticareti yapar biri benligini unutup siyasete atilir vs dini kullanarak insanlari kukla haline getirmisler hocasi canli bomba ol dese olacak insanlar var. Sacma sapan tarikatlara uye olup bagnazlik yapmayin eskiden kitap yoktu belki ogrenemezdin hocaya sorardin ama gunumuzde kitaptan bol sey mi var ac oku ogren hocana tapma arkadas...

Güncellemeler:
( Hangisine itibar edelim diyorlar sana bir kitap oku denmiyor al farklı üç kitabı oku dogru bir tanedir iki dogru olmaz yanlis yanci yayinlar okumayin sizde diyanetin cikardigi kitaplari okuyun ilahide gobek atan din ile para toplayan cakma tarikat seyhlerini hocalarini okumayin sizde arkadas tarikat cemaat savunuculugu yapicam diye sacmaliyorsunuz ya 😂 )

1|1
1|15

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• cübbeli, nihat hatpoğlu ve onlarca diğer sapkınları dinleyerek ateizme doğru kaydım, sonrasında caner taslaman, edip yüksel gibilerini dinledim ve bu dinin gerçekliğine ulaştım.

1|0
    0|0
  • Hiç duymadım duymam da :) sevmem

1|0
    0|0
  • ne gerek var ya onlara

1|0
    0|0
  • ianamam işimde olamzzz

1|0
    0|0
  • Tarikatlarin hepsi böyle sapkin degil. Ayrica her yazilan kitap okunmaz. cünkü iranli siiler, selefiler, arabistandaki vahhabiler, türkiyede Mustafa islamoglu yasar nuri zekeriya beyaz gibilerde kitap yaziyor.
    Sen piyasadaki kitaplara bakarsan dindende cikarsin haberin olmaz.
    Hoca lazim ama tarikat seyhi olacak diye bir kaide yok. donanimli diyanet hocalarida yeterli.

0|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • uzak dursunlar :D

1|0
    0|0
  • Dikkatli konusmak , genelleme yapmamak lazım ! tarikat okul gibidir Nasil okul okuyarak kariyer yapiyosun dunyalik islerde bir yerlere geliyosun hayatını kurtariyosun cemaatler de oyledir Ahiretini kurtarirsin.. Sen ehli sünnet cemaatleri arastir ismailağa , menzil gibi v. s bunlar mukkemel cemaatlerdir

0|0
    0|0
    • Kacak bina yapan ismailaga gunah cikartan menzil dimi hahah hepsini gayet iyi biliyorum ve iyi bildigim icin nefret ediyorum o din tuccarlarindan

• Zaten çildirmişsin umarim duzelirsin 😉

• 😃😃😃 peki abey

• Görüşün beğenilmiyecek gibi değil.

1|0
    0|0
  • Genelleme yapmasak iyi olur. hepsi ayni degil.

0|0
    0|0
  • Derdi sanamı kaldı,

0|0
    0|0
  • selefi islama karşıyız

0|0
    0|0
  • Tarikat değil cemaatlere ilgim var

0|0
    0|0
  • Ya bu görüşte olabilmek için ıslam alimi olmak gerek. fazla atma istersen