Sizce bir insana yapılabilecek en büyük kötülük nedir?

Kötülüğü , sadece kasti yapılan art niyet olarak baz almayın..
Bazen elinde olmadan , ya da mecburiyetten de yapılabilir kötülük..
Sizce bir insana yapılabilecek en büyük kötülük nedir ? Cidden bir umuda hapsetmekmidir en büyük kötülük?

Yoksa insanlığa olan güvenini çalmak mı?
Size yapılmış en büyük kötülük nedir?
Ve bunu deyince aklınıza ne geliyor?
Yaratıcı ve hayatın içinden , görüşlerinizi bekliyorum..
Teşekkürler :)

Güncellemeler:
Süper soru seçildiğim için teşekkürler KS :)

0|0
21|24

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Apple en büyük kötülüğü küçücük bilgimle söyleyemem kişiden kişiye değişir elbet o. Çünkü hayasız vardır , arsız vardır, ya da ne yaparsan yap vurdumduymaz olan vadır. Ama yapacağın en büyük iyilik seni ziklemeyenleri ardına bırakabilmek.
    İtiyatlı ihtiraslardan kurtulabilmek.
    Önüne bakabilip, hayatının oyunundaki yeni Jeune Primier ınla tanışmak için bir şans vermek.
    Şu an senin yaptığın gibi <3

1|0
    0|0
    • Bende artık önüme bakacağım mine , napalım.. Önemli olan sevgi için emek vermek. Ben yeterince uğraştım. Umusamıyorsa , bende temelli vazgeçerim.

Erkekler Ne Diyor 23

• bence hiç alakası yok insan aklı bunu ayırt edebilecek düzeyde
    biri sana umut verebilir fakat bunu gerçekleştirip gerçekleşmeyeceği
    insan idrakine ve zaman ile ölçülebilirr hal, vaziyet, vakit bunu açıklamaya yetiyor

bence en büyük kötülük ihanet -nankörlük-vefasızlık

1|0
    0|0
  • İnsana ait en yoksun davranış, hiçbir hakka erişmeden, mutsuz kılıklarıyla ve beceriksizliğiyle hayatını idame ettirmeye çalışan, o acınası, sefil ve rezalet olan soyunu en az kendisi kadar bir varoluşun en hafif yükümlülüğünü zerre kadar bilmeyen, en az kendisi kadar bir başka ucuz bir yaratığı üzerinde herhangi bir hakka sahip olmadan, yeryüzüne doğurmuş ve kendi yetkinsiz alanındaki dünyada yetişmiş olmasını istemesinden gelir.

Anlatmak istediğim, fikirle donanmamış ve yaşam esrikliğiyle sürünen bir silüetin gururlulukla dünyaya sıçtığı, yeni ve modern bir oluşum diye bahsettiği ondan beter bir yaşam kıvamıdır.

1|0
    0|0
  • Umut verip güven aşılayıp da yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını iki dünyada da veremezsin. Bu hadisi şerif her şeyi anlatıyor sanırım :D

1|0
    0|0
  • Umuda hapsetmek değil..
    Umutlarını elinden almaktır..
    Ümitsizlik bataklığına sokmaktır..

Onun içindir ki Allah ümitsizliği haram kılmıştır!

"(Tarafımdan onlara) de ki: Ey nefislerine karşı (günah işlemekte) aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah bütün günahları bağışlar. Çünkü, O, çok esirgeyen, çok bağışlayandır." (Zümer, 39/53).

#Vesselam

0|1
    0|0
  • Ihanet

1|0
    0|0
  • Kandırmak

1|0
    0|0
  • son tekini içmek

1|0
    0|0
  • umut vermedim gereksiz hiçkimseye

1|0
    0|0
  • Çocuklarını öldürmek

1|0
    0|0
  • Umutlarını yok etmek

1|0
    0|0
  • Gururunu, umudunu, hayallerini kırmak... Daha ağırı yoktur sanırım.

1|0
    0|0
  • Sirtindan bicaklamak

1|0
    0|0
  • hayatıyla ve geleceğiyle oynamak.

1|0
    0|0
  • yalan söylemek

1|0
    0|0
  • ihanettir hainliktir kahhpeeliktir

1|0
    0|0
  • onu yüzüne karşı övmek ona yapacağın en büyük kötülüktür

1|0
    0|0
  • Konuşmamak
    Susmak..
    Ona mutlu olduğunu gostermek

1|0
    0|0
  • Hayallerini elinden almak

1|0
    0|0
  • Onun kıyusunu kazıp o kuyuya düşürmek ve üstünü ortmek

1|0
    0|0
  • Kizlari hep aglattim
    Hep iyilikleri icindi

0|0
    0|0
    • Gurur duyuyorsun sanırım , bu davranışınla :)?

• Dogrusunu yaptim sonu olmayan yolda sevgi bir halta yaramaz
      Gurur duyulacak bir sey yok olmasi gereken adamlik budur

• Gusellll

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 20

• Kötülük kötülüktür. Ay bilmemki ne desem şimdi :). Herşey olabilir.

1|1
    0|0
  • Haklarini calmak

1|1
    0|0
  • En buyuk kotuluk bana gore : guvendigin insanlarin seni yari yolda birakmasi. Cunku guven kaybi demek sevmemek demek, saymamak demek ; bosvermislik demek.. bir insan bir insanin guvenini kiriyorsa ona bu kotulugu yapiyosa sonuc gecicidir. Bir zaman sonra dusen kalkmasini ogrenebilecek ama onu iten 'vay haline''

1|0
    0|0
  • Bence bir insana yapılabilecek en büyük kötülük onu bir boşluğun içine bırakıp gitmektir. O boşlukta insan güvenini, özgünenini, saygısını, sevgisini, inancını yitiriyor. Bir insana yapılabilecek en en büyük kötülük kısaca hayatını hiçleştirmektir.

1|0
    0|0
  • İhanet

1|0
    0|0
  • güvenini sarsmak olabilir

1|0
    0|0
  • umut verip yari yolda birakmak

1|0
    0|0
  • İki yüzlülükten başka ağır bir şey yok ya, karaktersiz insanlardan ciddi anlamda nefret ediyorum. Bir insan, top gibi nereye atarsan farklı yüzünü gösterecek şekilde olmamalı.

1|0
    0|0
  • Dediğin gibi umuda hapsetmek. Bunu bizzat yaşadım. İnsanı ruhen çökerten bir durum bu eğer ki takıntılıysan birde. Umut eder ve eğer birde çelişkideysen psikolojikman çöküyosun. Dış dünyaya kapatıyosun kendini.

1|0
    0|0
  • Her insanın zaafları vardır. O insanın da en büyük zaafı neyse oradan vuracaksın. Mesela sevdiklerine zarar verebilirsin. Veya kendisini kendine muhtaç edip sırtından vuracaksın.

1|0
    0|0
  • yarı yolda bırakmak

1|0
    0|0
  • En büyük kötülük bedenen değil ruha yapılan şeydir bence. Bir insanın gururunu kırarsan o insan toparlanamaz. Küçük yaşta baskı ve dışlanmayla karşılaşmış bir çocuk 20sindede 30undada aynı tavırlarda oluyor. 1 kere olan birşeyin cezasını ömür boyu çekiyorlar. Bedenen olan sey geçerde ruh malesef tamir olmuyor :)

1|0
    0|0
  • hayal kırıklığı...

1|0
    0|0
  • Hayallerini elinden almak.

1|0
    0|0
  • Umut verip bırakmak

1|0
    0|0
  • Bir insana yapılabilecek en büyük kötülük görmezden gelmektir...

1|0
    0|0
  • İnsanlara olan güvenini kaybetmesini sağlamak...

1|0
    0|0
  • Bilmem

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...