Sizin için karşınızdaki insan ile aynı dili konuşmak mı daha önemlidir aynı şeyi söylemek mi?

öncelikle aynı dil'den kastım türkçe değil :) bunu herkes anlayabiliyor galiba. iletişim kurabilmekten bahsediyorum. frekansların tutmasından.

benle tıpatıp aynı şeyleri söyleyen bir insanla, bir gün farklı şeyler söylesek, zıt düşsek uzlaşamayabiliriz.. ama aynı dil konuşulduğu takdirde, aynı şey söylenmese bile orta yolun bulunabileceğini düşündüğüm için aynı dili konuşmanın yani iletişim kurabilmenin, aynı frekansa sahip olmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum.

• aynı dili konuşmak
    50% (43)49% (18)50% (61)Oy Ver
  • aynı şeyi söylemek
    50% (43)51% (19)50% (62)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• aynı şeyi söylemek

1|0
    0|0
  • Aynı şeyi söyleyemek daha önemli bence, konuşmadan da bir insan bir insana birçok şey anlatabilir

1|0
    0|0
  • karşımda biri olsunda :)

2|0
    0|0
  • anlaşmak önemlı

1|0
    0|0
  • Farkli dil bilirsek zaten ayni seyi soliyemeyiz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Aynı dili konuşmuyorduk ama çok iyi anlaşıyorduk :), Sonuçta türkçenin her karşlığı farklı dillerde mevcut

1|0
    0|0
    • detayı okusdnuz mu türkçeden bahsetmiyorum. ama dediğiniz de bir nevi aynı kapıya çıkıyor, aynı dili konuşup anlaşamayan iletişemeyen insan da çok

• aynı dili konuşmak daha önemlidir çünkü farklı düşünceler birer zenginliktir.

1|0
    0|0
  • Söylenenleri carpitmadan duru bir biçimde anlayabilmektir bence önemli olan

1|0
    0|0
  • Aynı dili konuşup anlaşmadıktan sonra aynı şeyi söylesen ne olur ki

0|0
    0|0
  • İletişim kurabilmek daha önemli bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...