Telefonla Tehtit içerikli aramalar ne yapmalıyız?

iyi akşamlar arkadaşlar kız arkadaşımı arayarak çok çirkin bir şekilde ölüm tecavüz vb.. şekilde tehtid edildi Bununla ilgili ne yapabiliriz? Başına daha önce böyle birşey gelen varmı? Elimizde numarası mevcut. Emniyete de gideceğiz yarın. Sizin önerileriniz nelerdir?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şikayetçi olun bulurlar hemen kimse işte

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bilader yakın bir tarihte başımızdan bir olay geçti. hani mahalle karakolları olur bilirsiniz. günün herhangi bir saatinde gidiyorsun. mesajları okutuyorsun mesaj yoksa iddaa ettiğin şeyleri şikayet dilekçene yazdırıyorsun , ilgili kişi yi biliyorsan ismini soyismini seni rahatsız ettiği tel numarasını veriyorsun. şikeyetini alıyor polis abi. ondan sonra top poliste kişi alıyor çağrıyor. telefonda konuşmalar geriye dönük alınabiliyor. savcı ifadeye çağırıyor numara sahibini ifadesini veriyor, senin iddaanı araştırtıyor. . senin iddaaa ettiğin şeyler doğruysa zaten yakalama kararı çıkartıyor tehdit zaten adam öldürmeye eş değer suçlama. neticede hakkında kamu davası açıyor savcı. senide şahit olarak dinliyorlar. falan fistan. bizim olayda şöyle oldu arkadaşım çocuk binbir özür diledi arkadaşın ailesinden şikayeti geri aldık...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Savcılığa git önce

0|2
    0|0
  • Açılın ben Savcı adayıyım...
    Vakit kaybetmeden en yakın polis karakoluna veya Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacaksınız.

0|0
    0|0
  • Savcılığa gidin o kişiyi bulurlar tehdit önemli bir suc

0|2
    0|0
  • savcılıga gıt

0|2
    0|0
  • Şikayet edin

0|1
    0|0
  • Polis

0|0
    0|0
  • Emniyete gitmeniz yeterli hallederler

0|1
    0|0
  • Emniyete gidin halledilir. Allah yardımcınız olsun

0|1
    0|0
  • savcıya gidin direk

0|1
    0|0
  • Savcılığa gidin

0|0
    0|0
  • Polise git numarayi ver

0|0
    0|0
  • Numarayi degistirsin

0|0
    0|0
  • gidin.. kim oldugunu cok rahat bulurlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Emniyete gidip sorunu anlatırsanız size yardımcı olurlar.
    Sakın arayan kişiye polise vereceğim demeyin ki ceza alsın istersen numarayı ver bu saatte 100 kişiye mesaj attırayım :)

0|1
    0|0
  • YOL 1:

1- Mahalle Karakoluna gidersiniz şikayet edersiniz. onlarda şikayetinizi savcılığa sevk eder. süre bakımından biraz yavaş bir süreç.

2- Direk savcılığa giderek suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Daha hızlı sonuç verecektir. Karşı taraf aramaya devam ettiği sürece cevaplayın delil olarak sunarsınız. Mesaj ya da yazılı bir durumla karşı tarafa tekrar rahatsız etmemesi gerektiğini söyleyen bir mesaj atın. Ama savcılığa şikayet edeceğinizi yazmayın. Sonra o mesajı da delil olarak sunabilirsiniz.

Çünkü savcılık siz şikayet ettikden sonra gerekli görürse telefonunuzu dinlemeye alır. Ondan öncesinde elinizdeki delilleri iyi değerlendirmeniz gerekiyor.

0|1
    0|0
  • Şikayet et hem tehtid hem küfür var ise cezasını çeker.

0|1
    0|0
  • Savcılığa ver bulurlar

0|1
    0|0
  • savcıya polise gidin

0|1
    0|0
  • Savcılık var ya hani adliye felan dilekçe vercen

1|1
    0|0
  • polise git

0|1
    0|0
  • savcı çağırır sonra bişiii olmaz. salıverirler... herif birgün gelir ikinizi birden vurur

0|1
    0|0
  • Şikayet edin meydan vermeyin böylelerine.

0|1
    0|0
  • 2 ile 5 yıla kadar cezası vardı sanırım, dersi tam dinlemedim. Ucunu bırakmayın.

0|1
    0|0
  • polise bildirmeniz doğru bir karardır. fakat bazen istenilen sonucu alamayabiliyorsunuz. ülkemizde adalet ve yargı sistemi biraz kötü. istenilenleri karşılamıyor. umarım bu durumdan kurtulur sonuca ulaşabilirsiniz. üstü kapatılıyor ve geçiştiriliyor böyle durumlar. arasın dursun biz hallederiz der gibi dalga geçiyorlar bazen. üzücü.

0|0
    0|0
  • Emniyete gidin aynen, bu işi sallamayin

0|0
    0|0
  • peki sebep ne durduk yere mi?

0|1
    0|0
  • Emniyetlik bisey yok savciliga gidin ondan sonrasi hukiki surec zaten kesin hakli olabileceginiz mevzu

0|0
    0|0
  • Şikayet ettiğinde gtü tutuşur.

0|0
    0|0
  • Emniyete gidin veya direk savciliga da gidebilirsiniz. Ama elinizde kanit olmasida lazim. Yoksa ifadeye cagirilir ve ben yapmadım iftira atıyorlar asıl ben şikayetçiyim diyebilir. Elle tutulur bir kanit lazım.

0|0
    0|0
  • Sende onu et mk küfür et ben öyle yapardım

0|0
    0|0
  • Emniyet savcılık başka yapıcak bişiy yok açık tehdit var ciddi suç

0|0
    0|0
  • Konuşmayı kaydeden programlar var indirip kaydedin elinizde sağlamindan delil olmuş olur tel no da var miş tamam işte

0|0
    0|0
  • Kimse boyle bisey yapamaz birileri korkutmaya calismis. Pek takmasin engellesin numarayi ya da polise gidin. Yuksek ihtimal eski sevgilisi falan.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1
Yükleniyor...