3 aylarının ilk cuma gunu vefat eden bir Müslümanın mekanı cennet midir o mübarek gunde ölmenin Müslümangi?

o mübarek gunde ölmenin Müslümana be gibi faydası olur

2|0
10|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bak soyle bir hikaye var bunun hakkinda

Bir cocuk varmis ve bu cocugun babasi durmadan icki icip eve gelirmis bu cocugun annesi calisirmis ama parayi babasi alirmis babasini bir cuma gunu araba carpmis olmüş ama bu cocugun aklinda bir soru varmis ve gunlerce dusunmus en iyisi hocaya gideyim sorayim demis sabah okula gitmis din hocasina sormus hocam benim babam öldü de cuma günü öldü ama cennette gidermi demis hoca demis babanin sevabi coksa gider demis cocuk demis icki icip annemi doverdi parasi alirdi demis cennete gidermi demis gunahi coksa cehenneme gider demis hoca cocukda ama cuma gunu oldu demis hoca yine demis sevabi coksa gider cocuk artk hergun soruyomus nerdeyse hoca bir gün patlamis oğlum senin baban pazartesi salı çarşamba perşembe cumartesi pazar gunleri yakalar cuma gunleri karismazlar demis bu kadar

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Babası vefat eden adam aradan bir zaman geçtikten sonra hoca gitmiş.
    " Hoca efendi babam cuma günü vefat etti, ahiretteki hali nolur? "

Hoca sormuş " namaz kılar mıydı "
    Oğlu; hayır ama cuma günü öldü.

Hoca sormuş " oruç, zekat sadaka var mıydı? "
    Oğlu ; yoktu ama cuma günü öldü

Hoca sormuş " içki kumar zina etmişliği var mı "
    Oğlu ; vardı ama cuma günü öldü

Hoca sormuş " hırsızlık yalan gıybet eder miydi? "
    Oğlu ; yapardı ama cuma günü öldü

Hoca durmuş durmuş durmuş " cuma günü dokunmalar bile diğer günler anasını bellerler " demiş.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• 3 aylar konusu aynı zamanda halife de olan Padişah 2ci Selim tarafından başlatılan bir dini " görenek" tir, Kadir gecesi hariç diğer kandiller de öyle. Bunun islamın başından beri varolduğunu düşünmek doğru olmaz , böyledir demek de dine iyiniyetle de olsa ek yapmak olur.

Evet yapılması yad anlamında güzeldir ama o kadardır , ölen birinin 3 aylara ve Cuma'ya rastlaması ile onun hesaplarından ayrılıp direk cennete gitmesi diye bir şey olmaz.

2|0
    0|0
    • Çok güzel yazmışsınız. Hemde detaylıca..
      Benim yorum yapmama gerek kalmamış :)

• Şuna evet diyen adam müslümanlığını sorgulasın. Bak ben ateistim, ben bile öyle bişeyin İslam'a göre kesinlikle olmayacağını biliyorum.

0|0
    0|0
  • Adamın biri cuma günü ölmüş ve gömmüşler. Oğlu hocaya gitmiş ve
    "babam cuma günü öldü öbür tarafta nasıl karşılanır?" diye sormuş. Hocada sormuş
    "namaz kılarmıydı?"
    "hayır! ama cuma günü öldü".
    "Kumarı içkisi varmıydı?"
    "Vardı ama cuma günü öldü"
    "Yalan söylermiydi?"
    "Evet ama cuma günü öldü"
    "Hovardalığı varmıydı?"
    "Evet ama cuma günü öldü"
    Hoca sonunda sinirlenmiş ve
    "Cuma günü ellemezler ama Cumartesi anasını bellerler"

0|3
    0|0
  • Allah adına yorum yapıp şirke girmek olur bunun cevabı :)
    Allah bilir, iyiliği kötülüğü, kim iyi kim kötü biz bilemeyiz, biz sadece dıştaki reklamı ile yorumlar yaparız, oda çok önemli değil sanırsam

0|0
    0|0
  • Şu gün ölmüş, bu gün ölmüş, hac yolunda ölmüş, veya tuvalete giderken ölmüş fark etmez..
    Ahiret gününde tek önemli olan şey "amellerimiz"..

0|0
    0|0
  • Adam bütün hayatını haramla geçirip şansa o gül öldü diye cennete gider mi be. Hesabını vermeden olmaz hiçbirşey

0|0
    0|0
  • Öldüğü günle alakalı bir durum yok bence

0|0
    0|0
  • cennetten kombine alır.

0|1
    0|0
  • Orasını kimse bilemez

0|0
    0|0
  • Bunu Allah bilir.

0|0
    0|0
  • Tabi canım kurnazlığa bak.

0|0
    0|0
  • Dedeside hafızsa tamamdır

0|0
    0|0
  • alakası yok. Her b*ku ye sonra vay efendim mübarek günde öldüm

0|0
    0|0
  • öyle bişey yok

0|0
    0|0
  • Hic bir alakasi yok

0|0
    0|0
  • Fikrm yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Allah bılır orasını

0|0
    0|0
  • Allah bilir bana sorarsan alakası yoktur

0|0
    0|0
  • Hicbir alakasi yok

0|0
    0|0
  • Kişinin amelleri öncelik

0|0
    0|0
  • Alakası yok. O kişi hayatı boyunca günah işlemiştir, onu bunu yapmıştır, vefasız yaşamıştır, sayılmayacak mı yani? Yok öyle bir şey boş şeylere inanmayın, azıcık mantığınızı aklınızı kullanın.

0|0
    0|0
  • Ne salaksiniz ya düşündüğün konuya bak.

0|0
    0|0
  • İyice saçmaladınız ya

0|0
    0|0
  • böyle net bir şey duymadım yani varsada haberim yok ancak böyle önemli günlerde öldü diye kesin cennete gitti diyemeyiz

0|0
    0|0
Yükleniyor...