Kuranda Dünya'nın GEOİT olduğu neden yazmıyor? Sizce bu bir hata mıdır?

Bundan yıllaaaar önce Dünya düz zannedilirken dönemin din alimleri Dünya'nın düz olduğu Kuran-ı Kerim'de yazıyor diyorlardı... Anlaşıldı ki Dünya düz değil...

Bu sefer de Dünya'nın yuvarlak olduğu Kuran'da yazıyor diye konuşmaya başladılar. Anlaşıldı ki Dünya, yuvarlak da değil: GEOİT ŞEKLİNDE...

Bunu henüz bilmedikleri için Dünya'nın yuvarlak olduğu Kuran'da yazıyor iddialarını sürdürüyorlar, KS'de bile bunu iddia edenler var.
Hatta Iraklı bir bilim (!) adamı Dünya'nın düz olduğunu iddia ederken Kuran'ı kaynak gösterdi :) Bu olay son birkaç yıl içinde gerçekleşti...

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Dünya'nın şeklinin geoit olduğu hangi ayette geçiyordur veya bu şeklin de Kuran'da tanımlandığı ne zaman fark edilir?

0|0
7|8

En İyi Kız Görüşü

• Hemen açıklayım kuran da" dahv" olarak geçiyor
    Deve kuşu yumurtasını andıran kuremsi ama tam küre olmayan hafif yaygın
    Bu da geoid şeklini tanımlıyor
    Mesela neml suresi de de kitalarin ayrışma teoremi diye senelerce
    Konuşulan açıklığa cikarilamayan konulardan bahsedilir
    Amacım tartışmak değil senin için dua edeceğim kardeşim hakikatı görmen icin

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kur'an da Güneşin bir yörüngede gittiği bildirilir daha 1 kaç yıl öncesine kadar güneşin sabit olduğu sanılırdı şimdi Güneşin de bir yörüngede gittiği keşfedildi. Kuran Bir insanın dilinden yazılsaydı Yazıldığı zamandaki insanlara hitap eder ve o zamanın insanlarının anlayacağı şekilde yazılırdı ama Kuran'ın mucizesi her dönem kendini gösteriyor o zaman anlaşılmayan bilinmeyen yanlış tefsir edilen ifadeler günümüzde ne demek istendiği aşikar ve bilimsel gerçekleriyle ortaya çıkıyor ve çıkmaya da devam edecek Bu Kuranın mucizesidir ve Geleceği bilen Evreni bilen Üstün bir varlık tarafından dile getirildiğinin kanıtıdır.

0|0
    0|0
    • Soruma cevap vermemişsin ama

• Aslında senin soruna çok güzel cevap verdim ama senin işine gelmedi yok sen tama olaak soruna cevap istiyorsan yorumculardan biri gayet güzel cevap vermiş ama o da san yetmemiş Senin amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek Gören bir vesileden ders alır görmeyene yüzlerce delil sunsan yinede inkar eder

• Hâlâ cevap vermedin

Kızlar Ne Diyor 6

• Dinle bilim çelişmiyor derler ama imam hatiplerde felsefe dersi vermezler :D

0|1
    0|0
    • Benim okuduğum ihl de felsefe vardı nerden biliyorsun felsefe olmadığını

• görseler de haftada bir saat ve bir yıl boyunca görürler... felsefe eğitimi sorgulamaya yönelten değil ezberleten bir sistem bizde

• Benim okuduğum ihl de vardı inanmazsan inanma
      Ayrıca düz lise de ki felsefe de öyle

• Tanrı hata yapmaz. Kur-an'ı kendi kıçlarından uydurdular

0|0
    0|0
  • yahu kim nedediğini bilmiyo salla böyle yaşayak ölek takma o kadar

0|0
    0|0
  • Sen beynini boyle şeylerle yikma, tamam mi? Anlayamazsin cunku sende oyle bir kapasite yok.

0|0
    0|0
  • Allah'ın işine karışmayın yaşıyorsunuz o dünyanın üstünde Hakkı'nı vermeye bakın. size sunulan nimetlerin hakkını verin yeter

0|0
    0|0
  • Bunu bize neden soruyorsun? Arastir bakalim Kur-an'da Dunya'nin gorunusuyle ilgili neler denilmis?

0|1
    0|0
    • valla şimdi alimlere sorsak kimisi düz diyor kimisi yuvarlak diyor :) bilim geoit dediği için bilime uymak adına yakında bunu da bulurlar kuranda merak etme

• Seni de ben ikna edemem o zaman. Zaten oyle bir amacim da yok. E herkes istedigine inansin ne diyeyim :D Sadece demek istedigim su ki;sen bu Kur'an-da Dunya'nin nasil oldugu sorusunu acip Kur'andan bulsan daha mantikli ve daha gozle gorulur bir sonuca ulasirsin. Hani deseydin ki Sefiller kitabinda su cumle var mi, kitabi gorenler var diyor kimisi ise yok diyor, diye bir sey deseydin o zaman da git kitabi oku derdim. Anladin mi? Iyi aksamlar :D

• ikna edecek düzeydeki biri ikna edebilir, ama o düzeyde birisine rastlamadım henüz zira kıvırtan taraf asla olmadım çırpınan da olmadım bir kitabı savunmak için aklımla da çelişmedim. sefiller kitabı örneği olaya ne kadar yabancı olduğunu ifşa etmen için yeterli bir örnek oldu anladım ki seninle de tartışmaya gerek yok ^^

Erkekler Ne Diyor 7

• Kuranda gerçek bilgiler olabilir ama MS 500 yılından gelen bir kitabın olduğu gibi gelmesi zaten imkansız. Bu yüzden Müslümanım demek yetmez neye inandığını bilmek gerekir.

0|0
    0|0
  • Din alimleri Dünya'nın düz olduğunu nerde yazmış? Kur'an-ı Kerim değişmemiştir, en baştan yuvarlak olduğu yazıyor zaten. Bunu daha yeni açıklayan bilime ise insanlar inanıyor. Garip :D

0|0
    0|0
  • Bu cehennem zebanisi sakallı şebeklerin adetidir bilim insanları bir keşif yaptıktan sonra "aa zaten bu kuranda yazıyordu" deme olayları.

0|0
    0|0
  • onlar üç tane geometrik şekil biliyor düz yuvarlak kare. geoit falan onların sözlüklerinde yok o yüzden yuvarlak diyenler var

0|0
    0|0
  • kuran bilimsel bir kitap değil oraya dünya aslında yok yazsa bile olur inanç sonuçta bu ne kadar saçmalarsan saçmala. burada tek hata var dini kitapta bilimsel konulara girmesi.

0|0
    0|0
    • Anlamadigin seye girme dimi 😂

• Laf anlatamazsın hacı ben şu ana kadar anlayana rastlamadım yani tıp okuyan bir arkadaşım ayette matematiksel hata da olsa inanırım diyordu 😂

• moron dolu zaten tıp fakülteleri sonra doktor olup milleti öldürüyor olan bize oluyor. abi sen doktor oluyorsan inancı bir kenara bırakıp analitik düşünmeyi öğrenmelisin çünkü tıpta inanca en ufak yer yok. öyle bir durum ki 2 farklı hastalığın 10 belirtisi ortak 11. belirti ayırıcı tanı oluyor. sen tutup 10 belirtiyi gördük tanının bu olduğuna inanıyorum dersen hapı yuttun hastayı kaybedersin.

• degildir

0|0
    0|0
  • Kainata yokluktan bakıp neye benzedigini görenler elbet dünyanın neye benzediginide iyi bilirler

0|0
    0|0
Yükleniyor...