Anneniz veya babanız hastalandığı vakit ne hissediyorsunuz?

Anneniz veya babanız hastalandığı vakit ne hissediyorsunuz?Bizler büyüdükçe bizi büyüten yemeyen yediren, giymeyip giydiren bizi dünyaya getiren ebeveynlerimiz de yaşlanıyor ve yaşlılığın getirmiş olduğu bir takım hastalıklara muzdarip kalıyorlar.
Bazen bu hastalıklar onların hastaneye yatmasına bile neden oluyor. Sizin elinizden gelen hiçbir şey olmuyor.
Peki bu durumlarda siz ne hissediyorsunuz?

2|2
41|17

En İyi Kız Görüşü

• Bir kere babam 8 gün yoğun bakımda kalmıştı, daha lise biri yeni bitirmiştim. Ergenliğe yeni adım attığım o dönemlerde babamla hiç anlaşamıyordum. o sekiz günden sonra her şey değişti. Şimdi baya iyi anlaşıyoruz ve kıymetini daha iyi biliyorum. Artık kızsa da susuyorum mesela, başımızda olsun yeter ki onun o sinirine de razıyım diyorum. Annem benim her şeyim, yani onun için babamı da satarım heralde :/ Allah onun acısını bana, benimkini ona yaşatmasın diye diyorum hep. Allah annesiz babasızlara yardımcı olsun.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Mümkünse verebileceğim desteği vermeye uğrasırım
    insan üzülüyor ama dua ediyorsun
    ağlamanın kimseye bir faydası yok

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 40

• Annem seneler önce bir kaza atlattı babamida yine bir kazada kaybettigim için annmde ölecek diye başından bir saniye ayrılmadım her kipirdamisinda ışte ölüyor diye feryat kopardim ama çok şükür iyileşti. o hic hasta olmaz demir gibi sağlam maşallah umarim hasta olacağı günleri görmem

1|1
    0|0
  • Onlara birşey olursa acısına dayanamam diye düşünüyorum.
    Dünyada tek başına kalma hissi...
    Sırtını yaslayacak duvarının olmaması. Tarif edilemez hisler bunlar.

1|1
    0|0
  • endişe ve üzüntü duyuyorum uzak olmamda ayrı acı oluyor Rabbim sağlıklı ömür nasip etsin eksikliklerini göstermesin kardeş acısını tatdım anamın babamın acısını bana göstermesin Allahım hep duamdır..

1|1
    0|0
  • Endişeye kapılıyorum ve çok üzülüyorum, doktora gitmeleri için baskı yapıyorum bununla da yetinmeyip bitkisel tedaviler için araştırma yapıp uygulamaya geçiyorum. Allah onları başımdan eksik etmesin ve sağlık sıhhat versin.

1|1
    0|0
  • Annem hastalandığında çok üzülüyorum. İyileştirmek için ne gerekiyorsa yapıyorum. Ona bir şey olursa buna dayanamam😔

0|1
    0|0
  • Çok üzülüyorum.
    Depresyona giriyorum

1|1
    0|0
  • Özellikle annem hasta olduğunda ciddi ciddi ortada kalacağımızı düşünüyorum o yüzden Allahım ona çok ömür versin diye dua ediyorum

1|1
    0|0
  • Babam hastalandığında tam 3 yıl hastaneye onla birlikte bende gidip gelmiştim, bazen ayağa kalkamayacak zamanları oluyordu. O anın verdiği hüznü anlatamam. Onun canı acıdıkça benim daha çok acıyordu. Onla birlikte ağlaya ağlaya sabahladıgımı bilirim. Onu kaybettiğimde daha dogrusu babam bazı şeyleri benden gizleyip ölümü beklediginde yine de keşke daha çok yanında olsaydım okulu daha erken bıraksaydım dedim. Ben bu duyguyu anlatamam artık ama anne babanız hastayken ufacık bir şey de olsa yanında durun yoksa bazı şeylerin zamanı geldiğinde içiniz çok yanar.

0|1
    0|0
  • Babam kalp hastasiydi, 2 kere kriz gecirdi sonra pil takildi kalbine onunla hersey düzelcek sandim kücükken hic ölüm neymis ya da aileden bir kisi gitse ne olur diye düsünmezken biran geliyor tüm düsüncelerin degisiyo babam yaslanmisti onunla baya güzel günlerimiz gecti cocukken ama ona en ihtiyacim oldugu zamanda vefat etti son krizi cok kötüydü ondan sonrada tam anlamiyla düzelemedi.. artik hep evdeydi dogru düzgün yürüyemiyodu bile bahceye cikamiyodu tuvalete zor gidiyodu hep koltukta yatioydu cigeride su toplayinca hastaneye kaldirdik 1 hafta yatti yatmadi vefat etti o anki hüznümü anlatamam okadar degisik biseyin icine girdim ki aglayamadim bile sonra aradan zaman gectikce artik yemek yerken iste arkadasla agladim bogazim dügümlendi patlayacak gibi oldu.. Babam gitti sanki güücmde gitti sonucta erkek ya koruyup kollar güclü filan ah babam ah :((((
    Simdi de annem en ufak birseyde doktora götürüyorum okadr korkuyorumki onada bisey olcak diye...
    aile önemlidir zamani iyi degerlendirmek gerek ve kayda deger biseyler olsun tabi. uzun oldu kusra bakmayin

0|1
    0|0
  • uzuluyorsun tabı. resım cok seker

0|1
    0|0
  • Yaşanabileceğin en kötüsünü yaşadıktan sonra sadece boşluk hissediyorum

0|1
    0|0
  • Bende kaybetme korkusu vardi belli etmesemde kabusum oluordu bu durum

0|1
    0|0
  • Cok uzuluyorum, iyilesmeleri icin elimden geleni yapiyorum ve dua ediyorum.

0|1
    0|0
  • Babam hastalandığında iyileşecek diye umut ediyordum, ama öldü. Şimdi annem hastalandığında daha çok korkuyorum.

0|1
    0|0
  • Bedenimin ruhumun hissedebileceği en şiddetli acıya maruz kaldığını çaresiz umutsuz ve onlara bişe olursa kimsesiz kalacağımı hissediyorum

0|1
    0|0
  • Dünyadan zerre tat almıyorum.

0|1
    0|0
  • Kaybetme korkusu

0|1
    0|0
  • Kötü bir durum

0|1
    0|0
  • Canim cok aciyor

0|1
    0|0
  • Allah başımdan eksim etmesin onları, korkuyorum çünkü bişey olmasından.

0|1
    0|0
  • Bırak hastalanmayı elini yanlışlıkla kesseler veya bir yerlerini bir yere vurduklarında bile yüreğim acıyo, onlara bir şey olmasın bize olsun :(

1|1
    0|0
  • Kaybetme korkusu yaşıyorum

0|1
    0|0
  • Hastalık zor sabır ıster duaların yakarışların ıctenlesır
    Aklın hep bıyerlerde kalır
    Maddı öanevı ımkanları seferber edersın
    Ama ölüm çok başka

0|1
    0|0
  • Onlar hasta olmasın ben olayim

0|1
    0|0
  • Ben onlarin yerini hic bir zaman tutamayacagimi anliyorum. Cok uzucu bir durum

0|1
    0|0
  • Hayata karşı donuklaşıyor insan seninle yürüyen sana senden çok sahip çıkan konuşamıyor bile bu düşünce düşüncesizliğe hissizliğe itiyor insanı tabi sadece itiyor etkisini hissetmemek mümküm değil

0|1
    0|0
  • Çok iğrenç bir his

0|1
    0|0
  • Bir şey hissetmiyorum.

0|1
    0|0
  • Annem için üzülüyorum ama aynısını babam için söyleyemeyeceğim

0|1
    0|0
  • kötü hissediyorum..

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    10

Erkekler Ne Diyor 16

• Hemen sorumluluk alıyorum..

Yemek yapılacaksa yemek..
    İş yapılacaksa iş..

Babam rahatsızlanırsa evin reisi benim..
    Uyku uyumam.. Tetikte beklerim.. Ola ki acil bir durum olur gece.. Ona göre yatarım..

Üzülürüm fakat gerektiği kadar..

#Vesselam

1|1
    0|0
  • ''Ben niye hastalanmadım da sen hastalandın?'' Sorusu dilime gelip gelip gider; tek kelimeyle içim tarifsiz acır bu durumda. Elimden geldiğince de üzerime düşeni yapmaya gayret ederim...

0|1
    0|0
  • Sevinirim inş. Ölürler

0|1
    0|0
  • İnsan ırkı zayıftır. Ve bu zayıflıklar gün yüzüne çıktıkça sinirleniyorum.

0|1
    0|0
  • Şu soruyu cevaplayim de bir daha görmek istemiyorum çünkü.

Düşünmesi bile kötü.

0|1
    0|0
  • 1 yaşında öldüler

0|1
    0|0
  • aklım gidiyor bildiğin...

1|1
    0|0
  • Henüz abartılı derecede hastalanmadılar ama hastalansalar çok üzülürdüm ve endişe duyardım...

1|1
    0|0
  • İçime kapanırım derin bir sessizliğe bürünürüm.

0|1
    0|0
  • Üzüntü kaybetme korkusu

0|1
    0|0
  • Üzülüyorum. Çünkü senelerce sana bakmışlar sana kimsenin demedigi laflarla sevgi sözcüklerini paylaşmışlar. Kim olsa üzülür. Yürekte bıraktıgı ufacık bir kaybetme korkusu bile yetiyor senin kafanı yaslayıp düşünmeye...

1|1
    0|0
  • Her sona hazirlamak gerekiyor insan kendini ama zor oluyor.

2|1
    0|0
  • Kendime kızıyorum

0|1
    0|0
  • ben hasta olsam şu anda ne yaparlar dıye düşündükten sonra harekete gecıyorum , hem soyut hem somut

0|1
    0|0
  • mutsuluk uzuntu

0|1
    0|0
  • Üzülüyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...