Haklı değil miyim? böyle bir durumda ne yapmalıyım?

arkadaşlar okulda yanımda bir kız oturuyor. derslerine çalışmıyor , sınavlar bayağı düşük , derslere katılmaz , 1 kelime bile etmez , ama tenefüste konuşmasını millete laf yetiştirmesini çok iyi bilir , bakımsız , temiz olmayan , kendine değer vermeyen , babası cezaevinde olan , tırnağı ile alnını yara yapıp birde iyi birşeymiş gibi sırıtan bir insan... dersleri düşük olduğu için ve böyle davrandığı içinde hocaların beni onun gibi sanmasından korkuyorum , onunla arkadaş sanmasından korkuyorum. ders dinlemiyor , katılmak istemiyor vb. öyle birisi ile oturmak istemiyorum. zaten hocalar onun yüklerini bana veriyor. ona karışmak yerine hep bana karışıyorlar. kızın 1 kere bile derse katıldığı yok , adam gelmiş bana '' derslere katıl '' diyor. açıkcası öyle bir insan ile oturmak istemiyorum. kimseyi düşünecek durumda değilim. maddi durumlarıda yerinde ancak kendilerine bakmıyorlar. eminim şimdi yorumlarda herkes beni günah keçisi ilan eder. benimde haklı olduğum yerler var. ve herkes ilk önce kendini düşünür. bende derslerimin ve başarılarımı bir üst seviyeye taşımak istiyorum. öyle bir insanla oturup kendimi alçatmak istemiyorum. hocaya nasıl anlatmalıyım? ya da o kıza nasıl derslere alıştırmalıyım? nasıl öğretmeliyim? hocayı nasıl ikna ederim? ilk önce yapmam gereken şey nedir sizce?
not : '' kıza neden yardım etmiyorsun , vicdansız vb. tür terbiyesizce yorumlar yapmayın. amacım vicdansızlık felan değil. kendimi ön plana tercih ederim her zaman... kendi değer vermeyen insana ben ne yardımı yapayım ve neden değer vereyim. babamın kızı değil.

Güncellemeler:
o da iyi insandır. kimsenin içini bilemem veya düşüncelerini. sadece onun başarısızlığından hocalarında beni öyle görmesinden korkuyorum. kimse kimseyi sevmek zorunda diye bir kaide yok. ben kendimi savunurum. rahatsız olduğum konu sadece onun başarısızlığı değil. tavırlarından, görünüşünden de hoşlanmıyorum. maddi durumu iyi olduğu halde kendine bakmıyor. bu tip insanlarla görüşmeyide sevmiyorum. sizinde hiç rahatsız olduğunuz birşeyolmuyor mu? rahatsız olmak, ne zaman vicdansızlık oldu

0|1
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Tamamen kuruntu yapıp beynini bununla meşgul ediyorsun.. tek yapman gereken selam verip dersine adapte olmak.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sen berbat bir insansın. Senin gibilerin tek tek acı çekerek gebermesi dileğiyle.

1|1
    0|0
    • not kısmını okusaydın bir..

• Okudum herhalde akrabağlık bağı dediğin şu dünyadaki en gereksiz şey olabilir bence. Babamın kızı değil demişsin ya. Ayrıca yardıma ihtiyacı olan o değil sensin.

• akrabalık bağını lafın gelişi söyledim. dediğim şu. elbet o da iyi bir insandır. kimsenin içini bilemem veya düşüncelerini. sadece onun başarısızlığından hocalarında beni öyle görmesinden korkuyorum. kimse kimseyi sevmek zorunda diye bir kaide yok. öyle değil mi? :)

Erkekler Ne Diyor 3

• okumadım ama kesin haklısındır

1|0
    0|0
  • babanın kızı olması şart mı vicdansızsın işte

1|0
    0|0
  • Yas max 15... sacinida cekiyormu?
    Bunu ögretmenine söyle delikanli

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ders dinlemiyo diye arkadaşlığını mı bitirceksina nasıl bir insansın sen asıl o kız seninle arkadaş olmasın

2|0
    0|0
Yükleniyor...