Başka bir şehre okumak için gidenler, şive sorunu yaşıyor musunuz?

Mesela istanbula gelip de ben angaralıyım biliyon nu falan diyenler oluyor bence biraz itici :D siz başka şehre gidince şive konusunda yabancılık çektiniz mi?

NOT: Şive, lehçe, ağız kavramlarını tam bilmiyorum

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Büyükşehirlere gidenler zorluk çekmez bence.
    Ankara , İstanbul, İzmir, Adana, Bursa vs vs gibi yerlerde her yöreden insan var.

Büyükşehirden Doğu veya Karadeniz taraflarına gidenler zorlanabilir.

0|0
    0|0
  • Yunanistan dan İstanbul'a geldim artık sen düşün /=

0|0
    0|0
  • İster istemez etkileniyorsun ve eve döndğünde ailen birazcık tepki gösteriyor '' sen oralı değilsin konuşmana dikkat et bune biçim ağız böyle '' diyerek :)

0|0
    0|0
  • Niyeymiş bize itici deme :D Çok fazla kasmamak lazım karşımdaki insanın doğal olması tercihimdir. Soruna gelecek olursak başka şehre gitmediğim için sorun falan yaşamadım

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Aksan da zorlandim

0|0
    0|0
  • Bazen :D Mesela bizim orada oba el demek ikisi aynı şey, bunu dediğimde arkadaşlarım 3 kulağım varmış gibi baktı :D

0|0
    0|0
  • Hayır yaşamadım

0|0
    0|0
  • İstanbul ağzıyla konuşuyorum sıkıntı çekmedim o yüzden. Konuşmayanlarada sorun yaşamasına gerek duymamalarını söylemek istiyorum. Her yöre yurdumuzun bir parçaso garipsencek bir şey yok. Az çok hepimiz biliyoruz

0|0
    0|0
  • şivem yok hep tasındık kucukken ondan healde kıbar kalıyorum ortamlara:/

0|0
    0|0
  • Evet ben o sorunu 4 yıl yaşadım. İstanbuldan ankaraya gittiğimde ve istanbuldan çoruma gittiğimde. Orada şiveli konuşanlar bana hiç ısınamadılar hep... hanım olarak hitap ettiler. Ve bu kendimi çok yalnız hisstmeme neden oluyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• ben de sivaslıyım liseye tekirdağda başladım herkes dalga geçiyodu şivede ama daha sonradan saygı duymaya başladılar ismim çktı okulda sivaslı diye :D

0|0
    0|0
  • İzmir Türkçesini kullanıyorum ve bu konuda gayet iyiyim 😏

0|0
    0|0
  • şivemiz olmadığı için bir sorun yaşamadım

0|0
    0|0
  • Adana'dan istanbula geldim okumak için, zorluk falan yaşamadım. Çok fark yok zaten.

0|0
    0|0
  • şive bulaşmıyor bana o yüzden hiç bir yerde sorun yasamadım

0|0
    0|0
  • Ben Eskişehirliyim de öyle bir sıkıntı yaşamadım bizim şivemiz yok galiba

0|0
    0|0
Yükleniyor...