Kendine değer vermek konusunu biraz açabilir misiniz?

Kendine değer vermek konusu biraz soyut bir konuşma. Bunu becerebilmek için ne yapılmalı, sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Başkaların kölesi olmayı bıraktığında kendi benliğini göreceksin. Kimseyi umursama. "Ben böyle derken elalem ne der" sakın deme. Ne söylemek istiyorsan söyle. Karşındaki kırılır alınır diye düşünme. Alınsın kırılsın. Eğer sen bu sözleri kaldırabiliyorsan onlarda kaldırır. Karşındakiler üzülmesin diye kendini üzersen başkasının kölesi olmuş olursun. Yalnız kalma korkun olmasın. Arkadaşım hiç olmazsa zor yaşarım vs. Böyle düşüncelerin olmamalı. Aklından ne yapmak geçiyorsa yap gitsin. Sana kim karışır ki? Keşke dememek için, herkesi dinle ama kendi düşünceni uygula. Bir başkasını dinlersen üzülen sen olacaksın ve arkadaşını dinleyip de üzüldüğün için tekrar üzüleceksin. En azından dersin ki " benim kendi kararımdı denedim olmadı üzülürsem de kendi seçimim yüzünden üzüldüm." Sonuçta yapacağın davranışların üzüntüsünü ve mutluluğunu sen yaşayacaksın. CİSİMLERİ GÖRDÜĞÜN GİBİ DEĞİL HAYAL ETTİĞİN GİBİ ÇİZMELİSİN...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Başkalarının düşüncelerinden ziyade kendi düşüncelerini ön planda tutmalısın... Mesela bir konu hakkında başkalarının görüşlerini almalısın ama onlara bağlı kalmamalısın o öyle diyorsa öyledir dememelisin yani kendi düşüncelerine daha fazla değer vermelisin... Ayakkabı alırken sırf arkadaşın beğendi diye değil kendi beğendiğin ayakkabıyı almalısın.. Mesela başkası üzülür diye kendini üzmeyi göze almamalısın... Bunlar bencillik değil aradaki ince çizgiyi korumak lazım... Her şeyden önce kendini sevmelisin.. Kendini seven insan kendine değerde verir zaten:)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kendini araştıracaksın kazançlarını ve kayıplarını kabulleneceksin.
    Aynadaki kendinle barışacaksın onu daha iyi yapmaya çabalayacaksın.
    Günlük tutmalısın yazacağın kelimelerin önemi yok gece 3-5 bişey karalasan yeter.
    Toplum dayatmalarını kafanda bitirmelisin kendine hareketlerinin kaçını kasti yaptığını sor. İrade dışında yaptıkların kesinlikle vardır bunu ben bile bazen yapıyorum. Geç odana akşam saati ışığını kapat karanlık odada bunları düşün.
    Yalnızlıktan korkma, yalnızlık kendini eleştirebileceğin tek an.
    Kanser hastalarının anılarını oku hayatlarındaki değişimleri empati yeteneğini geliştir. Ölümsüz olmadığını bilmek sana kendine verdiğin değeri arttırır.
    Kendi negatiflerini kabullen bilmiyorum demeyi öğren her konu hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin.

1|0
    0|0
  • bakmak kndine

1|0
    0|0
  • bençil olmak gerekir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• adı üstünde kendine değer vermek kendini sevmek. herşeyden önce kendine saygı duymak, başkalarından ziyade kendini ön planda tutmak ha tabi bu bencillik değil bencillik çok farklı. kişinin kendisine saygı duyması önemsemesi önemli. başkaları için bişeyler nasıl çaba gösteriyoruz kendimiz için de çaba sarfetmemiz gerekir

1|0
    0|0
  • Kendini aşşağılamaya son vermek en başta. insan kendisini iyi tanımalı. iyi yönlerinle kötü yönlerinle sev kendini. başkalarının isteklerine göre yaşamamakta buna giriyor bence. mutlu olmanın anahtarı kendini sevmekten ve kendine inanmaktan geçiyor bana göre

1|0
    0|0
  • Kendinle ilgilen

1|0
    0|0
Yükleniyor...