İnançsızlık ve ateizm niçin gitgide artıyor?

Çevremdeki çoğu insan Allah'ın varlığını ve birliğini sorguluyor, şu kainatı yokan var eden ve muazzam bir düzen oturtan, her şeyi vakti ve zamanında programlayan, sonsuz kudret sahibi olan Allah'a inanç niçin gitgide azalıyor? Halbuki Allah en iyi işitendir, en iyi bilendir. O bilir de biz bilemeyiz. O herşeyden üstündür. İnsan ise nankördür, hep nefsinin isteklerini diler. Ancak Allah hayırlısını verir. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Not: Kimseyi yargılamıyorum, sadece merak ediyorum.

0|1
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Bu kadar şeyin en başta kendi varlığının tesadüf olduğuna inanmak akıl işi değil.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• islamdan neden uzaklaşıolar diyim. sorguladıkça ters tezat şeyler olduğunu görüyolar ve de saçma. sen dinine bağlıysan bunları göremezsin çünkü sorgulamaya kapalısındır bunları görebilmek için her olaya tarafsız bakmak lazım. bunu başarabilenler zaten görür. bu yüzden farklı inanç akımlarına kapılıyolar. ateizm olayı da şey olabilir tanrı varsa da bir işime yaramıyo yoksa da bir işime yaramıyo madem bizi o yarattı bu kadar katliam ve zulüm olacağını biliodu ben onu tanrı olarak kabul etmiorum. şeytanın kötüsü tanrı diyenler bile var. hemen tanrıyla allah aynı değil demeyen dil kökeni bakımından farkları yok. bu tarz düşünceyi benimsiolar genelde tabi daha derin

0|0
    0|0
  • niye senin zihninde, allah hep mükemmel şeyler yaratıyor? neden hiç morbid obez bir peygamber yok? deforme olmuş bedenleri, mutasyona uğramış üç bacaklı bebekleri, downluları onun eseri olarak göstermekten imtina etmenin sebebi ne? o neden bu kadar faşist ki?

kendi fikirlerini insanlara ulaştırmak için özel insanları görevlendirerek dünyaya müdahale ettiği halde cani bir sadist masum bir çocuğa tecavüz ederken niye işe el atmıyor? neden insanların acılarına bu kadar kayıtsız?

çektiği işkencelere kefaret olarak cennetle ödüllendirilmeyecek bir canlıyı ele alalım mesela: karetta karetta. iki ayyaş tarafından elleri bacakları halatla bağlanıp ters bir şekilde güneşin altında ölmeye bırakılan bir hayvanın çektiği acı yanına kar mı kalacak? o iki sarhoşun cezalandırılması o hayvana ne kazandıracak? o neden bu kadar adaletsiz?

0|0
    0|0
  • Ateistlik modadır belki...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• merak güzeldir sorgulamakta güzeldir sorgulasınlar tabiki ancak yeni dünya düzeni bunu gerektiriyor ateizm propagandası var hemde baya buna dinlerdeki yozlaşmada etkilidir ateizm birilerinin işine geliyor kısaca

0|0
    0|0
  • müslüman olarak geçinen insanların yaptığı pislikleri görüp soğuyorlar
    mantıklı düşünenlerin sayısı arttığı için de artıyor sayı. görmediğim duymadığım şeye niye inanayım bilim zaten herşeyi açıklıyor diyorlar

0|0
    0|0
  • allah varsa bile sistemini begenmiyorum ve boyun eğmicem . öyle tanrıya yazıklar olsun.

0|0
    0|0
    • Allah'ın sistemi senin beklentilerine göre işlemez daha doğrusu kimsenin beklentilerine göre işlemez. Önemli olan herşeyin insan için hayırlı olduğu. Ayrıca Allah, kullarına istediği şeyleri değil hayırlı olanı verir.

• çocukların tecavuze ugradıgı savasların bir durmak bilmediği hayvanların bile açlık çektiği bir dunyada suçu olup olmadıgı belli olmayan bir varlığa atmaktansa inanmamayı seçiyorum. dediğim gibi tanrı böyle biri olamaz . varsa da umrum dısı. allah ne derse o olur zaten biz neyiz ki.

Yükleniyor...