Sizce en yaşanılabilir şehir neresi?

22 yaşına geldim. Bu yaşıma kadar Mardin'de büyüdüm. Biraz güzel biraz da kötü bir şehirdi. Şu savaş olayları olmasaydı çok güzel bir şehir olurdu. şu an Adana'dayım. Küçüklüğümden beri gidip geliyorum. Nasıl desem güzel şehir ama insanları sıkıyor. Trafikte çok kavgalar çıkıyor mesela. 10 kişiden 8'i saygı nedir bilmiyor. Seyhan ilçesinden bahsediyorum. Birde Karataş var henüz daha büyümemiş ama güzel bir şehir. Tatil için uygun bir yer ama yaşanılabilir bir şehir mi? Hayır.

Şöyle Karadeniz tarafında ya da Ankara yakınlarında bir yer nasıl olur sizce?
Tarihinden daha çok kültürü önemli. Mesela gece dışarıya çıkınca güvende olduğunu hissetmeli insan. Sabah dışarı çıkıldığında güler yüzlü insanlar görebilmeli.
Evlendiğimde işten geldiğimde eşim hemen "hadi gezelim, parka gidelim" diyebilmeli. Kısaca ömür orda geçmeli. Kalıcı olmalı.

Sizin görüşleriniz neler?

1|2
49|37

En İyi Kız Görüşü

• Mesela gece dışarıya çıkınca güvende olduğunu hissetmeli insan. Sabah dışarı çıkıldığında güler yüzlü insanlar görebilmeli.
    Evlendiğimde işten geldiğimde eşim hemen "hadi gezelim, parka gidelim" diyebilmeli. Kısaca ömür orda geçmeli. Kalıcı olmalı.

HACI SEN İZMİR'İ TARİF ETMİŞİN.

0|2
    1|0
    • en son izmirde esiyle deniz kenarinda gezen vatandasin esine laf atan sarhoslar adami bicaklayip denize atmislardir. Ve bu olay bir ay icinde 3 defa yasandi.
      sen bence birdaha düsün o yazdiklarini.

• Sana olmadi diye cokmu güvenli simdi izmir?

• @deutscheboy bana olmadi diye? :S hasta mısın? Izmirde herkes boyle. Sen bir kac olay soyluyorsun sadece. Bu dunyanin her yerinde olabilir.

Gecmis olsun bu arada.

En İyi Erkek Görüşü

• sen adanin en iyi yerindesin yinede. Birde yüregir tarafina ya da dagli oglu gülbahcesi tarafina gitde gör. :D

Trafik konusu malesef dogru. adanada direkyion basinda oturan ayi cok var. Hemen kavgaya tutusuyorlar.
    rahat gezip tozmak istyiorsan ya karadenizi ya da İzmir balikesir aydin gibi yerleri sececeksin.
    ama malatyada güzel tavsiye eedrim. yasamak icin ideal biryer. Hem sende dogulusun yani zorluk cekmezsin uyum konusunda.-

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 48

• İstanbul da güzel ama kalabalıklığı her adım başında dev gibi binaların olması onu kötü yapıyo. sakaryada okuyorum buranın da çoğu insanı sinir bozucu ve tuhaf bazıları çok az denk geldim cidden iyi-güzel. burası bunlara rağmen yaşanılabilir bir şehir ama böyle ferah adapazarındayım çark caddesinde herşey var zaten marketler de çok yakın. eğer zengin olsaydım burda yaşardım çünkü iş imkanı yok

0|2
    0|0
  • İzmir

0|3
    0|0
  • Konyalıyım. Çok şehirde gezdik kaldık. Ama hiçbiyerde dediğin rahtlğı bulamadık yine hep Konya dedik. Gezip görelim ama Konyamızda yaayalım dedik. Ama tabi bunu memleketimiz olması dolayısyla hissetmiş olabiliriz..

0|2
    0|0
  • Kesinlike İzmir degil. Bu sehirden olesiye nefret ediyorum.
    Antalyaya git mesela. Bence huzurlu ayni zamanda keyifli bir sehir. Bir firsat ciksa da kacabilsem keske

0|2
    0|0
  • İstanbul <3

0|1
    0|0
  • Sakarya😊😊

0|1
    0|0
  • İstanbull

0|1
    0|0
  • Sen bilirsin

0|1
    0|0
  • Belki Memleketim orası diye bana öyle geliyor ama Trabzon bir başka insanlarıyla doğasıyla harika bir yer. Bende gurbetciyim ama senede 2 defa yaz kış allahın izniyle gidiyorum.. ve yazı iple cekiyorum😊

0|1
    0|0
  • ankaradayım çok memnunum 4 senedir burdayım bence yaşanabilir şehirlerden biri

0|2
    0|0
  • Ankara

0|1
    0|0
  • Muğla antalya İzmir başka da yaşnck yer yok bana göre

1|2
    0|0
  • Herhangi bir ege şehri ve antalya

1|2
    0|0
    • Antalya yazın çekilmez oluyor ama :D... eğer sicaktan ve nem'den hoslaniliniyorsan dunyanin en guzel yerlerinden biri uçsuz bucaksız kızılçam ormanları deniz kum güneşş tarih... ama sizin dicle nehriniz hasankeyf inizde bir antalya kadar güzel...

• Sakarya 😍

0|1
    0|0
  • İstanbul dışını eliyorum ben

0|1
    0|0
  • İzmir

0|2
    0|0
  • İzmi

0|4
    0|0
  • İZMİR

0|2
    0|0
  • Yas 22 mi 33 mu karar ver?

0|1
    0|0
  • Aydın, Muğla, Balıkesir, Çanakkale diğer şehirlere göre daha iyi bence.

1|2
    0|0
  • Ankaranin bağları da büklüm büklüm yolları 🙊

0|1
    0|0
  • İstanbul yaşanacak şehir değil Ankara daha uygun ama çok rampa var Kayseri hem güzel hemde düz hemde ucuz babam yüzünden çok yerde yaşadım Kayseri en iyisi

0|1
    0|0
  • Muğla ege civarı

0|2
    0|0
  • Konya

0|1
    0|0
  • İzmir , antalya, çanakkale olabilir

1|2
    0|0
  • Fethiye
    Marmarıs
    Isparta
    Olabılır anlattıgın gıbı nır hayt
    Ama ben ıstanbulu tercıh ederım

0|2
    0|0
  • Ankara aşktır ❤

0|1
    0|0
  • Kesinlikle ege bölgesi alaçatı , marmaris

0|2
    0|0
  • mersinde yasayan varsa bilgi verebilirmi nasıl bir yer

0|2
    0|0
    • Yakın bir zamanda oraya gezmeye gideceğim.

• Mersin güzeldir. Özellikle yazin civil civil. ama adanin hanzolari oradada cok fazla var. adanaya göre biraz kücük ama genclerin yazinki mekani mersin.

• Ayvalık sarımsaklı, İzmir, İstanbul (her be kadar kalabalık olsa da), Eskişehir

0|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    18

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 36

• Yaşam standartları yüksek ama samimiyetten uzak bir şehir istiyorsan kesinlikle Ankara derim. Gece bar kültürü falan iyidir alkolün tazesini içebileceğin mekan sayısı çoktur. Köylerde yıllanmış şarap çok rahat bulursun tabi paraları biraz tuzludur o ayrı. Ankarada ömür geçermi bilmem çünkü sıkıcılık katsayısı biraz yüksek. Hobileriniz varsa ve deniz istemiyorsanız önerim olur.
    İzmir şehirleşmenin bundan daha berbat olduğu şehir azdır. İzmirin özelliği denizinde falan değil insanının anlayışındadır. İnsanları çok sıcaktır genelde sosyal ortam çoktur. İş olanağı çok kısıtlıdır ve hayvan gibide çalışırsın şöyle 3000 lira maaş altında insan gibi yaşayamazsın.
    Bide bandırma var arkadaşım kalıyor. İnsanları sakindir pek karışan olmaz ancak çok fazla trafik polisi vardır. Bu yüzden kolay kolay kaza olmaz, alkollü araç kullanamazsın. İnsanları biraz soguktur ancak yinede sohbet kurabilirsin. Güvenlik olarak ankaradan daha iyidir diyebilirim çok fazla içkicisi ayyaşı olmaz.

0|0
    0|0
  • Eskişehire geldin mi bilmem ama güzeldir

0|2
    0|0
  • Samsun, Sinop, Zonguldak ve Çanakkale tavsiye ederim. Tabii huzur bulmak istiyorsan

0|2
    0|0
  • ege dışında bu aradıklarını bulamazsın dostum Türkiye'de..
    Türkiyeyi gezmiş biri olarak, en mutlu insanlar orada..

0|2
    0|0
  • kardeş annem adanalı yaşanmaz o şehirde %70 i saygısızdır küfür ederler kavgacıdır, çok sıcaktır yazın yolda yürüyemezsin mardini bilmem tabi oraya dönermisin onuda bilmem yaşıcaksan iş imkanı olan sakin bir şehir seç ne işte çalışacağında önemli İstanbul'da baya karıştı ipini koparan gelmiş ege taraflarıda iyidir

0|1
    0|0
    • Mardin'de bizim topraklarımız var baya var. Ninemgiller hepsi o topraklarda büyüdü. Güzel bir yer ama artık savaşla doldu. Eski haline dönermi bilmem. Ama artık yaşanmaz Mardin'de.

• Başta Fethiye olmak üzere Akdeniz şehirleri. Antalya da tercih edilebilir ve Muğla nın bazı ilçeleri.

0|1
    0|0
  • İzmir-Antalya.

0|2
    0|0
  • Antalya

1|2
    0|0
  • Malatya bence

0|3
    0|0
  • Yaşanacak güzel yerler trafik olmayan yobaz olmayan ve ırkçı olmayan yerleridir ama maalesef öyle bir yer yok sanırım

0|1
    0|0
  • Türkiyenin avrupası İzmir.

0|2
    0|0
  • İzmir

0|2
    0|0
  • İzmir iyidir.

0|2
    0|0
  • Bence İzmir

0|2
    0|0
  • İzmir başka seçenek yok.

0|2
    0|0
  • İzmir

0|2
    0|0
  • iç anadoluda ya da karadenizde yaşamak en mantıklısı.

0|1
    0|0
    • egede iyi kardeşim aydın muğla

• @astronomikçocuk kardeşim soran kişi Ankara yakınları veya karadenız demiş ya ondan dedım. yoksa egede akdenızde her yerde güzel

• İzmir

0|1
    0|0
  • Eskişehir iyidir güzeldir ;) canlı bir ortami ve hayati var çağdaş ve etkinligi bol kültürü yuksek bir şehir.

0|1
    0|0
  • Sinop diyorum sadece. (not: sinoplu değilim sadece 3 ay kadar kalmıştım.)

0|2
    0|0
  • İzmir. İstanbul.

0|2
    0|0
  • Atakent

0|1
    0|0
  • "An-tal-ya" üç hece ile..

0|2
    0|0
  • Aydın
    Muğla
    Yalova
    İzmir

0|1
    0|0
  • Kültür ariyorsan kardeşim İstanbul da İzmir de yasayacaksin

0|1
    0|0
  • Ankaranın güzel ilçelerinde tam istediğin yaşantıyı bulursun

0|1
    0|0
  • bence İzmir

0|1
    0|0
  • Ankara tabiki insanlari muthistir. ornegin kirmizi isikta beklerken bir anda arabadan inip son ses müzikle oyun havasi oynayabiliriz 😂

0|1
    0|0
  • Ege bölgesi.

0|1
    0|0
  • Kızıltepede askerlık yaptım bilirim mardini ama yasanmaz

0|2
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...