Melek gibi birimisiniz yoksa Şeytan gibi mi?

Şeytana papuç giydiren insanlar da var. Melek gibi olanlarda siz hangi gruba dahilsiniz acaba..Melek gibi birimisiniz yoksa Şeytan gibi mi?

Güncellemeler:
...
,.,.

2|1
19|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

Erkekler Ne Diyor 11

• Hani bazıları vardırya , zorlarlar zorlarlar ıkınırlar ama yinede şeytan olamazlar , melekliğini kaybedemezler. Hah işte o benim efenim.

0|1
    0|0
  • İnsan olmaya çalışıyoruz :D

0|1
    0|0
  • Melektik kıymetimizi bilmediler şeytan olduk.

0|1
    0|0
  • melek gibiyim :D

0|1
    0|0
  • melek yüzlü şeytanım ben :D

0|1
    0|0
  • Rengarenk dünyada bir adam gezer,
    Ne zengin ne fakir ne mümin ne zındık.

Ömer Hayyam

0|1
    0|0
  • Cin gibi enayi :)

0|1
    0|0
  • şeytanla melek karışımı bir şeyim heralde

0|1
    0|0
  • şeytan da bir melektir

0|1
    0|0
    • Değildir

• yıllarca kandırılmışım m*

• Bende öyle sanırdım ama arık araştırıyorum

• Melek yüzlü şeytanların arasında şeytan maskesi takmış meleğim ben

0|1
    0|0
  • Şeytan da bir melek.

0|1
    0|0
    • Şeytan melek değildir cinlerdendir. Diyanet İşleri: Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir! Kehf-50

• Melek dediğimiz varlıklar iyi niyetli ve Allaha itaat eder. Şeytan ise Allaha itaat etmiyor ve kötü niyetli. Bu iyi insanla kötü insanı aynı kefede tutmak igibi olur.

• İyi insanla kötü insanı tek bir noktada aynı kefeye koyabiliriz: "ikisinin de insan olması" ben de tam bu noktaya dikkat çekmek istedim. Allah insanı yarattı, meleklere secde etmelerini istedi. Hepsi secde etti. Şeytan ise daha aciz bir varlık olan insan karşısında secde etmeyeceğini söyledi ve etmedi. Böylece tanrı katından kovuldu. Demek ki insan yaratılana kadar şeytan da Allah'a hizmet ediyordu.

Yükleniyor...