İyi bir psikolog nasıl olmalı?

Ilk defa bir psikologa gittim. ucretsiz oldugu icin on yargiyla gittim açikçasi. Ne kadar iyi bir hizmet olabilir ki ucretsiz olunca, dusuncesi vardi. Neyse gittim. Yarim saat icinde alelacele anlatmaya çalistim. Cok fazla dert ettigim sey var cunku. Birini anlatsam digeri eksik kalir hani. Cok kotu bir donemdeyim. bir ara dedim ki psikologa, acilarimdan artik zevk alir hale geldim, sanki sorunlarimin cozulmesini istemiyorum dedim. Ne kadar kotu oldugumu belirtmek icin yani. O da dedi ki madem cozulmesini istemiyosun o zaman yapacak bir sey yok deyip hahaha guldu. Cok bozuldum orda. Ben sonucta mantiksiz konussam da hastayim ruh halim bozuk. Madem istemiyosun gule gule der gibi o tavir neydi oyle. Espri yaptiysa akli siraca cok sacma geldi acikcasi. bir de sinav donemimde oldugum icin ilaçli tedavi alabilirsin gibi seyler soyledi. Istemedim. Ilacsiz sure uzayabilir dedi. E uzasin dedim. Benim tek derdim sinav degil ki sinav icin hemen toparlaniyim. Ne bileyim asiri alinganim diye yanlis mi algiladim tavirlarini sizce? bir daha gideyim mi birakayim mi?

Güncellemeler:
Guncel

0|0
3|1

En İyi Erkek Görüşü

• Ben olsam bende aynısını derdim

0|0
    0|0
    • Sen sokaktaki vatandassin. Onun meslegi o. Farkli bir sey soyleyebilurdi. O tavri arkadasim gosterebilur sen gosterebilirsin ama ilk seansi aldigim o psikolog gostetemezdi bence.

• Acıdan zevk alana piskolog napsın

En İyi Kız Görüşü

• oncelıkle senın ona yaklasımını yanlış buldum karsındakı ınsana once yavas yavS dert ettıgın seylerı anlatacaksın kışılık profılını çıkaracak sonra zamanla bakış acın degısecek olaylara
    kendın ararlı olacagına ınanarak baslamalısın
    ılac destegı bazen onerılıyor
    fakt psıkologların ılaç yazma yetkısı yok o psıkytrıstlerın ışı
    o yuzden tutumunu da yanlış buldum
    bır kere daha sakın on yargıssız gıt ıçınden gelenı anlat baktın mutsuz huzursuz cıkıyorsun seanstan o zaman gıtme

0|0
    0|0
    • Ama mesela ben anlatmaya calisiyodum tam bitirmeden bir sey sorup yarim kaliyodu tam ifade edemedim sanki acele ettiriyomus gibi hissettim. Ilaci da vurgulayip durunca yardimci olmak istemiyomus gibi algiladim. Tekrar gidicm daha sakin olucam ve yine olumsiz algilarsam bir daha gitmiycem

• Ya zaten kendimin farkindayim. Cok fazla alinganim ve kotu bir donemdeyim. O yuzden sacma sapan alinganliklar da yapabiliyorum. Bu yuzden buraya sormak istedim zaten. Tesekkurler gorusun icin. bir daha gidicem bakalim neler okacak

• rıca ederım soyleyecegım şu nasıl bır donemde olursan ol orada rahat olmalısın onu takmamalısın yanı ters gorusler vs olarak sadece tavsıye olarak degerlendır
      ınsallah en kısa surede zıhnın rahatlar

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Kızlar Ne Diyor 2

• ''ucretsiz oldugu icin on yargiyla gittim açikçasi. Ne kadar iyi bir hizmet olabilir ki ucretsiz olunca, dusuncesi vardi.''
    Şu girişten sonra çok iyi çıkacak falan zannettim.

Ee devlet hastanesinde psikolog bile böyle oluyor, hayat :)

0|0
    0|0
    • Onu yazmamin sebebi seydi. Hani 9 onyargilarla gittigim icin ben mi abarttim o tavrini acaba gibisinden

• Psikolog
    Senin dertlerini çözmez sana ayna tutar sen zamanla anlatsın egriyi dogruyu
    Yapılması gerekeni yapmış
    Üstelik sabırlı da davranmis

0|0
    0|0
    • bir zahmet sabirli olsun. Ben sabrini sinayacak hic bir sey yapmadim. Gayet guleryuzlu bir giris yapip sakin sakin anlatmaya calistim icimi.

• Belki de sen. yeterince hazır değilsin bir şeyler anlatmak için

Yükleniyor...