Ateist olduğum için dışlanmaktan korkuyorum?

Ateist aslında agnostiğim ama ateizme yakınım. Ama bu hiçte belli olmaz sonuçta insan akıllı bir canlı ve ilerde tanrının varlığına inanabilirim. Sadece araştırıyorum, okuyorum. Herneyse ilahiyat okuyan bir arkadaşımla tartışıyorduk bu arkadaşımla baya samimiydik. Ateizmle ilgilendiğimi öğrenince benimle muhabbeti kesti, facebookta da engellemiş. Ateist olmak kötü birşey mi arkadaşlar. Yaptığı yobazlık. Moralim bozuldu. Herkes bilmiyor görüşümü bilse demek ki herkes o arkadaş gibi davranacak bana. Zaten bu ülkede toplumun çoğuyla görüşlerin farklıysa hep dışlanırsın. Hatta dayak bile yersin. Moralim çok bozuldu.

1|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• ya değil tabiki. hayat senin tercihin bu yöndeyse saygı gösterilmeli zeki ve insan olan bir canlının yapacağı davranış budur. ama ülkedeki çoğu insan her türlü farklı görüşe ve inanca kapalı. zaten bizim gelişmemizin önündeki temel engel bu.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu insanlar yüzünden insanlar muslumanliktan soguyor. Sen onu boşver bana sor ne soracaksan. Bu gibi sigirlarin sayisi çok fazla olduğu için fazla kimseyle paylasmasan daha iyi olur kardeşim cahilin dini irki olmuyor iste

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben de ateistim ve bana bu şekilde yaklaşanları insan yerine koymuyorum nasılsa yanlış yolda olanlar onlar ben doğru yoldayım hayatlarını hiç uğruna nefretle olmayan bir şeye taparak geçiriyorlar onlar için en büyük ceza bu. Boş ver düşünme bile

0|1
    0|1
  • bu ülkede kötü bişey malesef insanların düşüncelerine tercihlerine doğrularına yanlışlarına pek tahamülümüz yok daha doğrusu kime göre doğru kime göre yanlış herkes bir at kafası olmuş nasıl yetiştiriliyorsa nasıl görüyorsa öyle düşünüyor işin garip tarafı kendisinin doğru yaptığından herkes emin yobazlardan uzak dur daha sosyalist insanlara yaklaşmaya çalış onlardan sana zarar gelmez ama herşeyden önce birşeye inanmamayı tercih ettiğinde herşeyini araştır sonra inanma görmüyorum o halde yok gbi bir mantık yürütme çünkü birşeye yok demek var demekten daha büyük sorumluluk ister çünkü yok demen için kahinattaki her taşın altına her kuşun yuvasına her suyun altına bakmış ve görmemiş olman gerekir Allahla ilgili hiçbir bulguya rastlamamış olman gerekir onun elini hiçbirşeyde görmemiş olman gerekir bilim şu an herşeyin doruğunda en fazla biraz daha ilerlese değşik robotlar belki birkaç bişey daha üretebilir ama bu nizamı hala doğru düzgün çözebilmiş değil

0|0
    0|0
  • yobazlık ıkı ucta da olur sadece dındar olan degıl olmayandada olur. ben dındar olmama ragmen ateist olman benı ılgılendırmez mesela. demekkı varsayımın yanlış.

0|0
    0|0
  • Seni dışlayanlar kadar seninle aynı görüşü paylaşıp yakınlaşar insanlar da olur ama bence kimseye söyleme, sadece güvendiğin insanlara söyle. O arkadaşının yaptığı kötü bir şey bence sonuçta sen saygı duyuyorsun ama o sana saygı duymamış belli ki. Bu düşüncen içinde kalsın, baktın ortamda din min konuşuyolar uzaklaşırsın, soran olursa da çok alakam yok dersin. Geçiştirirsin. Ateist olmak kötü bir şey değil, yahudilik hristiyanlık gibi bir İNANÇtan ibaret.

0|0
    0|0
  • Herkesin kendine ait bir gorusu var , seni engellediyse birsey yapamazsin. bazen insanin icinden konusmak bile gelmiyor kendi dininden olmayan kisilerle nedense. onu da anliyorum o yuzden.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Korkudan böyle yapmistir. Müslümanlar Ateistlerden inanilmaz derece korkuyorlar. Resmen korku yani.

Onun düsüncesine göre sen simdi Ateizm hakkinda konusmaya falan baslarsan onda din iman kalmayacagindan korkuyor.

0|1
    0|0
  • Dışlanıyon malesef

0|0
    0|0
  • Yahu o tarz insanlar yanımda olsa nolur? Zaten ifrit oluyorum dindar tiplere.

0|0
    0|0
  • Boşver takma kimseyi

0|0
    0|0
Yükleniyor...