Sevgilim kendisi için kredi çekmemi istedi?

3.5 aylık sevgılım ilk zamanlar devamlı parasızlıktan yakınıp dururdu bir süre sonra ufak ufak hesap ödetmeye basladı ki bu benım zoruma giden bişey degıldi sürekli görüşüyoduk tabi ki bende ödeyecektim ama daha sonraları ufak ufak paralar istemeler basladı yardımcı olabıldıgım kadar hep oldum helalde olsun. Zaman zaman oda bana vermek ıstedıgınde hep geri cevirdim istemeye yüzüm olsun diye cevap verirdi. Ama gectigimiz hafta benden kendisi için kredi cekmemi istedi. Ne düsünüceğimi bilemedim. Hatta o an düşünmek istemedim. Kalbim soğudu sanki ona karşı. Siz olsanız ne yapardınız?

0|2
26|37

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle sevgili nedir oturup bunu bir düşün...

Kendisi ve ailesi hakkında sadece anlattığı kadarı ile bilgin olan ve ülkedeki 40 milyon erkekten sadece daha sık gördüğün için farklı olarak algıladığın bir karşı cins ve ( ne kadar ilerde o da bilinmez ama ) eş olacağı konusu da aşırı şüpheli.

Kafede beraber oturup sohbet edip bunun bedelini ödemek o kadar zorlamasa da , aslında gerçek olup olmadığını asla bilemeyeceğin ama anlattığı duygusal hikayelerin masrafını ödüyor olduğunu farketmelisin.

Arada zor durumlar hariç , erkekliğin yapısında kadından para istemek yoktur. Kaldı ki bu ufak ufak yolu yapıp senden kredi çekmeni ve parayı da kendisne vermeni istemiş, o para ile ne yapacak o da belli değil herşey olabilir ; başkasına olan borçlarını kapatmak veya başka bir kızla şen şakrak günler geçirmek için de alabilir.

Ve sen , nedenini geç de olsa öğreneceğin kredinin taksitlerini 36 ay boyunca canın acıya acıya ödersin ( veya ödeyemez başına bela alırsın ).

Yapman gereken öyle görünüyor ki bu tür talepleri karşılamayacağını söylemek. Seni ayrılmakla tehdit edecektir sen de yolun açık olsun de ve orada kes at konuyu.

Bu ciddi olsa da evlendiğinde kime kredi çektirecek ve sizin evinizin geçimini sağlayacak bir düşün , hayatı başkasından alma verme ama çalışmama ve biriktirmeme üzerine odaklı ise , bir sülük ile evlenmiş olursun başka da bir şey olmaz.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim yorumunuza

• Önündeki yılları kurtarma noktasındasın , evet keşke daha karakterli biri olsaydı ama daha 39 milyon dokuzyüzdoksandokuzbin dokuzyüzdoksandokuz alternatif ama daha mert çıkabilecek alternatifin var. Buna harcadığın zamana acıma çünki bununla yaşarsan sonu görünüyor ve bak @çilek1991 de canlı canlı uyarıyor.

• Cok tesekkur ıkınızede gercekten @cems34 @çilek1991

En İyi Kız Görüşü

• Bu dediklerini yapmak için 3.5 aylık bir süre zaten çok kısa. Tamam arada karşılıklı olarak ödemeler yapılabilir bunda sıkıntı da yok. Sonuçta her iki tarafta maaşlı insanlar ve herkesin kendine göre bir götürüsü var. Ama bir erkek kız arkadaşına neden bana kredi çek der onu anlayamadım. Ben evlenmeyi düşündüğüm adam için bile kredi çekmem. Çünkü nikah yok birşey yok. Çeker verirsin öderim der ödemez ve akabinde senden ayrılabilirde. O zaman o parayı geri alma ihtimalinde sıfır. Sonuçta kredi sizin adınıza çünkü. Kredi çekemeyeceğinizi söyleyin olsun bitsin. İlla ısrar ederse bitirmek en doğrusu gibi geldi. Benim bir tanıdığım vardı arkadaşına kredi çekti verdi adam o para ile gidip bir başka kızla söz yapmış. İnsanlık bu değil.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• O tür dolandırıcı tiplere ben de çok rastladım.. Sakın ha sakın aldanma.. Onunla ilişkini tamamen kes.. Yoksa günün birinde elbet seni ikna edecektir.. Yanarsın.. Benden söylemesi..
    Asla asla kimseye güvenme.. Güvendiği kişiler tarafından çok kazık yemiş bir abin olarak yazıyorum bunları.. "O öyle biri değil" deme.. Hep "o öyle biri değil" dediğimiz kişiler tarafından dolandırılıyoruz..

0|0
    0|0
  • Adam olan adam bu teklifi yapmaz. Krediyi kendisi çeksin. Banka ona kredi vermiyorsa sen de düşün bankanın güvenmediği kişiye sen neden güveneceksin? Bankalardan kırmızı kalem yemek kolay değil bunu beceren insanlar kredi çekemez. Evli olan biri bile bunu teklif etmez çok ayıp!
    Sevgilisine kredi çekip ağlayan kişiler emin ol az değil ;)

0|0
    0|0
  • Ver ver alttan üsten sağdan soldan neyin varsa ver... neticede sevgilin o senin

0|0
    0|0
  • Böyle bir sevgili her eve lazım http://vocaroo.com/i/s0twVF8lQD5O

0|0
    0|0
  • akilli ol SAKIN öyle birsey yapma. Bu zamanda kimse babasina bile güvenmezken sen elin oglun anasil güvenirsin. adam seni resmen paran icin kullaniyor. yoil ver gitsin. Ondan sana sevgili felan olmaz.

0|0
    0|0
  • Çok insan gördüm sevgilisinin adına kredi çekip sonrada tek başına paşa paşa o krediyi ödeyen. Yapma bence...
    Allah düzgün insanlarla karşılaştırsın sizi...

0|0
    0|0
  • Ayrılmalısın.

0|0
    0|0
  • İnsanIar ağaçIardan ders aImaIıdırIar. OnIar; ne üzerIerinde barınan kuşIarın, ne göIgeIerinde yatan insanIarın, ne de verdikIeri yemişIerin hesabını tutarIar.

0|1
    0|0
    • Yooo ben asla hesabını tutmadım sadece fikir almak için ilişkimin genelinden bahsettim. Ne yaptıysam hepsi helal olsun

• kıredini helalimi olur uydurmayın adamı batağa sürükleme

• kesinlilkle hayır

0|0
    0|0
  • Cekme

0|0
    0|0
  • Sevgilini sutla. ;)

0|0
    0|0
  • Bence sakın çekme
    yarın birgün ayrılsan sen ödersin akıllı ol :)

0|0
    0|0
  • Yapma pişman olursun

0|0
    0|0
  • Ayrıl iyi yolmuş seni

0|0
    0|0
  • Sakın öyle bir hata işleme

0|0
    0|0
  • ayrılmalısın artık, çok safsınız kızlar,

1|0
    0|0
  • Çekmemeni öneririm

0|0
    0|0
  • İlişkinize parayı sokmayın soğursunuz.

1|0
    0|0
  • sen çalış o yesin

0|0
    0|0
  • Sakın çekme

0|0
    0|0
  • sakin ha dedim bak... dinle beni... krediyi alinca ilk 1 ay icinde ortadan kaybolur

0|0
    0|0
  • oha erkeğin sömüreni de çok yadırganır. :)

0|0
    0|0
  • Neden istedi sormadın mı?

0|0
    0|0
  • uzaklaş hatta kaç duygularını sömürüyor..

0|0
    0|0
  • Oyle bir hataya dusme

0|0
    0|0
  • adam yoluna bulmaya çalışıyor

0|0
    0|0
  • paranı yiyor... hesap ödetme konusu da yanlış ama yerine göre... sen haklısın soğumakla

0|0
    0|0
  • Sakın güvenme öyle erkeğin gururunu s...

0|0
    0|0
  • Riske girme bence

0|0
    0|0
  • Seni para için kullanıyo olabilir bir düşün

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 25

• bir erkek kadindan para istedinde o an buz gibi soguyorum hemen yol veriyorum oyle tiplere bence sende bunu yap. 3,5 aylik birde uzun zaman bile tanidigin degil. uzun zaman tanidiklarin bile sasirtiyor bazen. boylesinden hayir gelmez. seni denemesi denememesi onemsiz sen deneme tahtasimisin kizim? sutla gitsin acele

0|1
    0|0
  • Sevgilim bir kenara dursun, benim kocam olsa bile kendi giderlerim için adama kredi çek diyemem yahu. Hesap ödemeler, ortak bir maliyeti karşılamak tamam da kredi ne. Madem o kadar ihtiyaç var, kendi çekip kendi ödesin. Ha çekecek durumu yoksa, o zaman harcamalarını kendine göre yapsın. Ayrıl bence.

0|1
    0|0
  • Nakit verirdim kredi işlerile uğraşamam ve aldığı paranın 2 katı senet imzalatırım Hayır imzalamam derse al bu para benim sana sadakam olsun derim arkama bakmadan giderim 😊

0|0
    0|0
  • Çekme sakın

0|0
    0|0
  • yerinde olsam bende soğurdum..

0|0
    0|0
  • Evini arabani da ver anca keser onu

0|1
    0|0
  • Çekmezdim

0|0
    0|0
  • yani, aslnda başkasından ısteyecegıne senden istemesi doğal ama bilemedm kı , 3.5 ay olms ama bnce başkasından isteseydı keske ayıp aslnda

0|0
    0|0
  • sakın böyle bişey yapma sakın. Ben 6 yıllık ilişkiden sonra evlendim şu an 1 yıllık evliyim yani toplamda 7 yılımı verdim bu adama. ama şu an boşanma eşiğindeyim. bütün borçlar bana kaldı. yani tanıyamıyosun. Asla yapmaz dediğim adam ve yapıcaksa en son bu konuda beni mağdur bırakıcak dediğim adam bunu bana yaptı. Sakın böyle bir hataya düşme. Hatta hemen ayrıl.

0|0
    0|0
  • Yapma bence 3.5 ay dediğin nedir ki

0|0
    0|0
  • Asla çekme asla para için seninle galiba

0|1
    0|0
  • Sakın yapma. Kullandırma kendini.. Cömert olmak başka, enayi olmak başka

0|0
    0|0
  • Kullanıyor besbelli seni.

0|0
    0|0
  • ayrıl ondan

0|0
    0|0
  • oha sakın senı dolandırıp kaçacak salak olma.

0|0
    0|0
  • gercekten durumu yoksa soeun etme.. ama krediyi sakin cekme... kredi cekme ama ayrilmada.. tabi gecekten paraya ihtiyaci olan biriyse

0|0
    0|0
  • Çekme 3,5 ay az

0|0
    0|0
  • Ya zor durumda kaldıysa dara düştükleri zaman yanında olamıcaksan defol git hiçbir zaman olma.

0|1
    0|0
    • Zora düşüp düşmeme durumu degıl. Adam senden bunu ıstedıgı hafta kendısıno 3000 tl lik telefon alıp malbora sigara içiyosa insan durup dusunuyo

• Ayy pislik herif resmen kullanıyor seni.

• Seni kullanıyor 😒

0|0
    0|0
  • Kalbin soğumakta geç bile kalmış canısı

0|0
    0|0
  • Bırak gitsin

0|0
    0|0
  • çekme tabiki ya parayı alıp kaçarsa çok görüyoruz böyle haberleri

0|0
    0|0
  • Böylesini çok gördüm. Tek amaçları birilerinin üzerinden yolup başkalarına yedirmek ya da zamanında yedikleri nanelerin bedelini odetecek enayi aramak. Kim olursa olsun 5 kurus dahi yedirtme. Arkadaşının niyeti iyi değil. Bunu fark etmen umarım uzun sürmez yoksa başına çok iş getirir böyleleri. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum. bir erkeğin doğasında kadın dan para istemek yoktur

0|0
    0|0
  • Seni kullaniyor

0|0
    0|0
  • Valla çok haklısın çok tuhaf bir durum 😔

0|0
    0|0
Yükleniyor...