İnsanlar neden bu kadar bencil?

Tamam , herkes kendini düşünür ama bir sınır vardır , karşınızda ki insanın da duyguları önemlidir...
Aranız da narsist olan var mı?

0|1
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyada en çok bulunan ve faaliyet gösteren canlı insan bu sebeple değeride az oluyor nüfusun fazlalığı insanların bencillik güdüsünü istemsiz harekete geçiriyor

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• nope

1|0
    0|0
  • Bencil dolu egolu dolu gururlu dolu kendini beğenmiş dolu havalı dolu insan nerde desen çıka çıka 2,3 kişi :)

1|0
    0|0
  • Bɑşkɑsı düştü mü, “çürük tɑhtɑyɑ bɑsmɑsıylɑ “ deriz. Kendimiz düçünce, bɑstığımız tɑhtɑnın çürük çıkmış olmɑsındɑn şikɑyet ederiz

1|0
    0|0
  • Çünkü insanlara bunu aşılıyorlar sen bireysin sen özgürsün sen sen sen diyorlar insanlar biz siz o demeyi unutuyor ben ben ben ben diyen robotlara dönüşüyor

1|0
    0|0
  • bilmem

1|0
    0|0
  • İnsanların birbirine ne güveni kalmış ne saygısı ne sevgisi modernleşiyoruz ama aynı zamanda özümüzü kaybediyoruz gün geçtikte

1|0
    0|0
    • Böyle modernleşeceksek , hiç modernleşmeyelim.
      Bu arada bu modernleşmek kelimesi ne kadar uzun böyle , çok zor modernleşmek yazılıyor.
      Neyse modernleşmeyelim biz , geri kalalım , eski insanlar ne kadar mutluymuş , şimdi modernleştik diye mi böyle oldu?
      Tamam daha modernleşmek yazmayacağım.
      Uf parmaklarım yoruldu , modernleşmek yaza yaza...

• Istesekte ne eski koca Yürekli insanları getirebiliriz nede geçmişi sadece hatırlar üzülürüz

• "Geçmişe geçmiş ola" o hâlde...

• İnsan sevgi konusunda bencil olucak. Mesela bir kizi severken bir erkek. Sadece o sevecek ya. Baskasinin sevebilmesine izin vermeyecek. Her gozden sakinacak sevdigini. Bazen bencillik iyidir :-)

1|0
    0|0
  • elhamdülillah narsistiz kardeş 😂😂😂😂😂 şaka şaka

1|0
    0|0
  • hrkz knd musluman bencıl olmazsan olmaz

1|0
    0|0
  • böyle düşünürsen bir daha hiç düşünemicek duruma gelirsin so u ll be die

1|0
    0|0
  • herkes bencildir önemli olan bencilliğin türü iki duygu arasından karşıdakine zarar vermicek olanı seçmek. aslında vicdanı olan insan karşıdakine zarar verince bu durumdan pişman olup acı çekiceği için kendine zarar vermiş olur. dolayısıyla acı çekmemek için acı çektirmez işin ucunda kendisi vardır yine. vicdansız olan başkasına zarar veren insan da yaptığından zevk alır o heycan küçük düşürme hükmetme gücü falan hoşuna gider. bu kişi de doğrudan kendini düşünür. fedakarlık için de şöyle bir şey var başkası için vazgeçtiğiniz şeye verdiğiniz değer, bir insana yardım etmiş olmanın verdiği iç huzurundan az olmalı.

1|0
    0|0
    • Çok haklısınız , ama neden gizlisiniz? 😄

• demek o yüzden nick hiç tanıdık gelmedi. mesajları 2 dklığına aç söyleyim olur mu. sonra kapatırsın gene. özel seçeneği yok ben de sadece gizlenme var :D

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Maalesef

1|0
    0|0
  • Ben kendimi düşünürüm Başkasını düşünmek saçma

1|0
    0|0
  • Çok var o dediğinden

1|0
    0|0
Yükleniyor...