Bu soruyu cevaplamadan önce gözlerinizi kapatın ve iyi düşünün. Gelecek için?

Özellikle son yıllarda sağcı, solcu; muhafazakâr, açık görüşlü; Türk, Kürt ve daha ne kadar ayrım varsa hepsini denedik üzerimizde. Hiçbirisi yakışmadı. Şimdi gözlerinizi kapatın ve hayal edin. Bir tecavüz, cinayet ya da iş kazası olduğunda ilgili bakanlıklar görevlerini yerine getirmediğinde tüm görüşler omuz omuza tepki göstersin, getirirlerse muhalefet de desteklesin. Bir insanla tanıştığınızda siyasi ya da dini görüşünü merak etmeyin. Bulunduğunuz ortamdaki bir kişiye sırf kürt diye uzak durmayın. Futbolu seviyoruz evet. Ama maçlara iki rakip omuz omuza gidelim. Sen fenerbahçeli kardeşim arenaya geldiğinde benden korkma. Ben maç gününde galatasaray formamla Kadıköy'de gezebileyim. Dünya nasıl bir yer oluyor?

1|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• ahh böyle bir dünya en büyük hayalim
    hep söylüyorum insanlarımız sevgisiz
    bu yüzden dünyamız kan gölü
    kin ve nefret dolu
    halbuki sevgi pınarımızdan herkesi ve her şeyi içirebilsek
    sevebilsek her şeye rağmen
    dünyamız yaşanacak bir yer olurdu...
    son nefesime kadar bunun için yaşayacağım
    #çeyrekgönül

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dünya iyi bir yer olmadı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Dünya her geçen gün daha da yaşanmaz bir yer haline geliyor ne yazık ki... Hırs ve materyalizm kokuyor her sokak artık.

Gözlerimi kapatıp gelecek için iyi düşünürken dah içimde bir şüphe var... Nereye gidiyoruz bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Hayaller/hayatlar. Evet böyle bir dünya istiyoruz ama bunun yolu da siyasi mücadeleden geçiyor:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...