Nedir bu Osmanlıyla alıp veremediğiniz?

Ks kullanıcıları neden durmadan Osmanlıyı kötülercesine provakatif şeyler yapıyorlar sonrada yok ben Osmanlı torunuyum yok oyum buyum diyorlar, Devleti Aliye en kötü döneminde bile 2. Abdülhamid zamanında Peygamberimize karşı Fransa'da yapılan tiyatroyu engellemiş tüm dünya devletlerini ve içimizdeki hainlere karşı dimdik durmuştur, söyleyin bakalım şimdi Peygamber'e hakaret eden nir gazeteyi engelleye bildimi şimdiki İslam devletleri yapmayın etmeyin hatasıyla sevabıyla Osmanlı bizim tarihimiz gururduyun onunla.
Vesselam.

0|1
5|11

En İyi Kız Görüşü

• Nasul kotuleyebiliyorlar aklim almiyo korler ya da arastirmaya yetengni kybetmsler

0|1
    0|0
    • Valla yorumunu görünce mutlu oldum başta bildirim geldi ilk profil fotoğrafını görünce dedim
      Bu iyi şeyler yazmadı herhal okuyunca sevindim ama

• Bizim okulda senin yaş aralığındaki kızların neredeyse tamamı bana karşı yok Osmanlı öyle böyle deyip saldırıya geçiyorlardı

• Onlarin yasam tarzi ataturkculuk modernlik

En İyi Erkek Görüşü

• bende anlamıyorum kanks

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Osmanlıyı sevmeyenler Defolup gitsinler bizde onları istemiyoruz

0|1
    0|0
  • 20. yüzyilin en iyi lideri ulu hakan, cennetmekan Abdulhamid han'dir. nokta

0|1
    0|0
  • Osmanlı Devleti'ni severim de büyük hayranı değilim. Belki de sürekli birilerinin Osmanlı abartılarından ve resmen Türkiye Cumhuriyeti'ni aşağılamasından dolayı böyle tepki verem oluyordur, ne dersiniz?

0|0
    0|0
  • Felsefe. :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Osmanlı'yı övenler saraydan bahseder mesela hep, halk nezdinde bir şeyler bilmez:

Ortaçağ Avrupası'nda, eşcinsellik kilise tarafından kesinlikle yasaklıydı mesela. Fakat Osmanlı'da resmi iç oğlanı kültürü vardı. Normal sayılıyordu. Özellikle bembeyaz tenli Sırp ve Boşnak erkekleri zorla. bne yapılıyordu.

Hatta, literatürde Drakula denilen Romanya kralı Vlad Tepeş, bir esir olarak Osmanlı sarayında, yıllarca iç oğlanlığı yaptı. Fakat kaçıp, ülkesine sığındı ve yüzbinlerce Osmanlı'lı insani kazığa oturtup ''Kazıklı Voyvoda'' lakabını aldı. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet, bir miktar askeri, komutan olarak başında Voyvoda'nın kardeşi Güzel Radul olmak üzere Romanya'ya gönderip kardeşi kardeşe kırdırdı.

Osmanlı'da kabadayı denilen güruh, mahalle mahalle gezip gasp yapıyorlardı ve en az bilmemkaç kuruşu yanında taşımayan boğazı kesilerek öldürülüyordu.

Her şey gasptan, sapkınlıktan, üretim acizliğinden ve zevk-ü sefadan ibaretti.
    Taht için oğlunu kesenleri, İngiltere'ye kaçanları falan saymıyorum bile..

..

Allah senden razı olsun, izindeyiz:

49.media.tumblr.com/.../...15Htx31srdz2go1_400.gif

0|0
    0|0

• Batılı bir kısım tarihçiler ve günümüzdeki bazı kitap yazarları, bir kısım Osmanlı Padişahlarının gayr-ı meşrû’ ilişkiler içine girdiklerini iddia etmişler ve Osmanlı Tarihçileri tarafından uzun uzadıya incelenen iç oğlan meselesini dillerine dolamışlardır. İçoğlan, Topkapı sarayını teşkil eden üç kısımdan birisi olan Enderun’da yani İç Saray’da çalışan devşirme görevlilere, enderûn personeline veya diğer bir ifadeyle Devlet başkanlığı personeline denmektedir. Ayrıca Yeniçeri Ocağında da bir gurup için bu tabir kullanılır. Merak edenler, İsmail Hakkı Uzunçarşılı’nın Kapu Kulu Ocakları Kitabını inceleyebilirler.

İç oğlan kelimesini rezil hallere yorumlayanlara, burada kısaca cevap vermek ve çarpıtmalara örnek olarak okuyucuların da nazarlarına takdim etmek icabedecektir.

Bir kısım yazarlar, Padişahların Enderun denilen İç Saray’da kendileriyle gayr-i meşru münâsebette bulundukları iç oğlanları denilen genç ve güzel delikanlıları bulundurduklarını ve hatta bunları başkalarından

• Dünyanın en büyük üç imparatorluğundan biri olan diğerleri gibi zorla değil adaletle hoşgörü ile ülke fetheden halkı yaşatan bir imparatorluğumuz var ve bu imparatorluğu sevmeyenler var ben bu sevmeyenlerin kanından şüphe ediyorum.

0|1
    0|0
  • tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları çizer. ayağnızı denk alın ve nerden geldiğinizi bilin demiyorum herkes biliyor yabancı ülkelere bile sorsan osmanlıyı öve öve bitiremezler bizimkiler ise göme göme bitirmeye çalışıyolar yok öyle hayat

0|1
    0|0
  • Boş beyinli salaklar onlar.. boş ver takılma..

0|1
    0|0
  • Kötüleme diye birsey yok. Siz sadece Osmanli hakkinda gercekleri kabul etmek istemiyorsunuz.

Padishalar icki icerdi.
    Osmanlida escinsellik yayginda hatta Saray icinde bilem.
    Cariyeler orda Egitim görmezdi, Padisha ile cinsellik yasardi.

Siz butür gercekler hosunuza gitmiyor diye bunu inkar ediyorsunuz, olay bundan ibaret. Gercekleri inkar edip, ordaki tiyatro olayi gibi masalla uyduruyorsunuz kendinize.

0|0
    0|0
  • osmanli bir hanedanin bir ailenin soyudur ben onlarin torunu degilim onlarda benim atalarim degil ben o hanedanin zevki sefa icinde yasamasi icin vergilerle surgunlerle idamlarla savaslarla ezilmis halkin torunuyum benim atalarim saraylarda cariyelerle findik ceviz kirip yenicerilerin karni acikinca saga sola savas acan sirf kendi hukumranligi icin kardeslerini anasini babasini olduren manyaklar degil iki teneke bugday icin gecesini gunduzune katan emekci insanlardir

0|0
    0|0
    • Ah cehalet nelere kadirsin, biz Osmanlı torunuyuz dediğimiz zaman aileden bahsetmiyoruz biz o zamanki sistemin düşünce yapısının diyoruz şimdi millet Mustafa Kemale atam dediği zaman gerçek manada mı diyor, senin dediğin gibi padişahlar zevki sefa içinde değildi kulaktan duyma konuşma tamamı mükemmeldi demiyorum bazı padişah hanedanlığının zevkü sefa sürdüğü zamanlar olabilir ama senin dediğin gibi olaylar o kadar kolay değil, manyak senin... tövbe tövbe.. klavye delikanlısı oradan millete hakaret etmek kolay,

• benimki kulaktan dolma seninki kuran ayeti ben uyduruyorum sen bizzat yasadin o donemleri ben klavye delikanlisiyim sen atli suvarisin.. yav he he

• Kim nerede kötülemiş link atar mısın bakayım

0|0
    0|0
  • arkadaşım ler işte

0|0
    0|0
  • Haklisin vallaha helal sanaa canım kardeşim
    #Deniz #Tutak

0|0
    0|0
  • Kardes katlini islamin farzidir fetvasida osmanlidan cikmadi mi

0|0
    0|0
    • O konuda bende başta hataya düştüm ama o konunun tam Fetvası Osmanlıda çıkmamış yapan
      Padişahlar var ama sonradan kaldırılıyor belli bir dönem sadece ve İslamın farzı yazmışın farzın nedemek olduğunu öğren, kardeş katlinin şeriata uygun olmadığını söyleyen hocalar var Cübbeli gibi

Yükleniyor...