Bir toplumun kültürü kitap okumakla belli olurmuş sizce biz kültürsüz bir toplum muyuz?

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy kitap okumakla kültürü böyle tanımlamış. Sanırım çok kitapsız ve kültürsüz bir toplum olduk. Okumasını öğrendik ama okumaya üşendik..

1|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• meraksız bir toplumuz ve sadece kendi doğrularımızla yetinen bir toplum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• kitap okumak çok yönlü bir bakış açısı kazandırabilir yalnızca. aslolan düşünmektir ve kitap okuyan bir ahmak kitap okumayan bir ahmaktan daha tehlikelidir. sorgusuz sualsiz okuduklarını kabullenir ve kendisine ait olmayan fikirler üzerinden dünyayı anlamlandırır. kitap okumak yalnızca başkalarının düşüncelerine şahit olmaktır. okur olmak hiçbir şey ifade etmez. okumak, düşünmek, fikir üretmek ve akabinde yazmak için bir basamaktır sadece.

0|0
    0|0
  • Aynen öyleyiz

0|0
    0|0
  • Evet öyleyiz

0|0
    0|0
  • Öyleyiz ne yazık ki.
    Ben kendimi sorumlu tutmuyorum çünkü kitap okumayı çok çok seviyorum ve elimden geleni yapıyorum okumayan insanlara da alışkanlık edinmeleri için yardımcı oluyorum o da olmazsa okuduklarımı anlatıyorum onlara.

0|0
    0|0
  • biz kültürlü bir toplumuz ama kültürlü iki yolla olunur bence okuyarak ve yaşayarak. Biz türkiye de yaşayanlar olarak genel manada yaşayarak öğreniyoruzz

0|0
    0|0
    • ne yaşayarak öğreniyoruzki? daha deniz kıyılarımıza gitmekten aciz yabancı gördük mü gavur diye sopayla kovalamaya meraklı herkesi onu bunu kıskanan (çünkü kendi görmemiş baskasında görünce kıskanan) edepsiz bir topluma döndük eskiden tevazu vardı alçakgönüllülük vardı şidmi tam tersine herkes hem çok biliyor hemde sabırsız örneğin bir trafiğe çıkıver :)

• şöyle ki o kadar çeşitli bir ülkede yaşıyoruz ki her türden insan var. ben kendi babamdan örnek vereyim bir benzinlikte şef. gün boyu binbir türde insanla karşılaşıyorum ve hepsinden yeni şeyler öğreniyorum diyor. babam kitap nadirde olsa okuyan birisi ama kültür seviyesini mesleğine borçlu olduğunu söylüyor. bende hak verdim açıkçası

• Tamamen katılıyorum. Okumuyoruz

0|0
    0|0
  • Hani derler ya ;
    Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?
    Bence en çok kazık yiyen bilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• otobüste minibüste kitap okumak adet bu aralar. Bakıyoruz ki evet ooo ne güzel okuyoruz. ve diyoruz bakalım bir ne okuyoruz diye. Oda ne Kırmızı değirmen, İkinci bahar. vs veya kişisel gelişim metodları. Sanırım kültür evet bizde bir sorun kültürsüzüz ama en az bunun kadar önemli olan bir diğer sorunumuz aşağılık kompleksine sahip bir millet olmamız.

0|0
    0|0
  • öyle...

0|0
    0|0
  • okuduğumuz kıtaplarla alakalı bır durum. yoksa bu ülkede kıtap okuyan cok ınsanvar bu gerçek :) ama kıtapların ıçi boş

0|0
    0|0
Yükleniyor...