Kutlu doğum haftası uydurması?

Gene mi demeyin. zira yılda bir 3 4 defa kutlu hafta olabiliyor son dönemde. Yakında benim doğum haftam içinde kutlu bir hafta ilanını ben yapacağım size.
Dinci dediğimiz arkadaşlar ateist denilen arkadaşlardan Kuranı daga reel bir şekilde öğrenebilirler. İlginçtir ki Ateist taraf kuranı okumayı es geçmiyor.
lakin kutlu doğum haftası ile ilgil yanıt alınamayan sorular var..
-1980 yılına kadar olmayan bir hafta nasıl 1980 den sonra ortaya çıkıyor?
-60 adete yakın islam ülkesinde neden sadece Türkiye'de kutlanıyor?
- Osmanlı zamanında bile kutlanmayan hafta ne ara bu kadar sık kutlanır oldu
-her dini hafta hicri takvime göre iken bu kutlu doğum haftası neden miladi takvim baz alınıyor
- fetocuların uydurması bu haftayı neden akpliler sahiplenir :)
- Aman canım kuran okunup dua ediliyor ne zarar var bunda diyor gibisiniz ama dine hurafe karıştırdığınızın farkındamısınız?
-kuran okumak için illa kandil ya da hafta icat etmeye gerek olmadığını bilmiyor musunuz?
- ilk kutlu doğum haftası cumhuriyet bayramına sonra ki 19 mayısa , şimd 23 nisana denk getirilmesinin sizce sebebi nedir?

Bu kadar soruyu tek soruda sordum. şimdi dindar olan arkadaşları ayrı tutup dinci denen din tüccarlarının cahillikleri ile bu dini ciddi anlamda yozlaştırmasının sonuçlarını hesap edebiliyor olmanız lazım.

cevap yazarken süre numarası ya da ayet numarası verecek olan olursa zahmet etmesin rezil olmasın.

Güncellemeler:
Hem miladiyi beğenmeyip hem de -her yıl 11 gün değişen- hicriyi sabitlemeleri absürt bir durum ortaya çıkardı. Oysa… Mevlit Kandili gibi -hicri takvime göre- 17 Rebiülevvel hangi tarihe denk geliyorsa “Kutlu Doğum Haftası”nı o hafta kutlasalar mesele kalmayacaktı.
Böyle yapmadıkları için, Türkiye’de Hz. Muhammet’in doğum tarihi iki kez kutlanır oldu:
Mevlit Kandili ve Kutlu Doğum Haftası.
Var mı artıran? Şaka bir yana işin özü şu:
Amaçları hep dini kullanarak politik çıkar sağlamak!
Amaçları 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nı unutturmak!
İşte bu nedenlerle…AKP, Nurcuların kontrolündeki etkinlikleri eline alıp, “Kutlu Doğum Haftası”nı resmi törene dönüştürdü.
Örneğin…
Resmi Gazete’de yayımladığı genelgeyle, kutlanmalara ilişkin usul ve esasları tek tek sıraladı!
“Çocuk Bayramı” kutlaması gereken Milli Eğitim Bakanlığı genelgeyle okullarda etkinlikler düzenlemeye başladı. Ve…
“Kutlu Doğum Haftası” siyasi parti liderlerinin öne çıktığı politik gösteriye dönüştürüldü.

3|1
4|10

En İyi Kız Görüşü

• sadece kutlu dogum haftasi degil namaz rekatlari de yazmaz kuranda, namaz abdesti de Şu an alinan abdestten farkli tarif edilir, gusl ise sadece "yikanin" diye tarif edilir.
    kurandaki sahur tarifine uyarsan aclik ve susuzluktan ölürsün kutuplarda misal bxfhbll.
    neyse konumuza dönelim kutlu dogum haftasini hic merak edip arastirmadim 1980yilina kadar olmadigini ilk bu yazida gördüm bir fikrim yok sebebiyle ilgili büyük ihtimalle halka din yem olarak atilip uyutarak yönetmek istemislerdir malum sagci solcu catismalari ve solcularin topyekün dinsiz oldugunu iddia edip sol kesime kiyim yapan bir darbeciden baska birsey de beklenemez.
    kutlu dogum haftasinin malum günlere denk gelmesi de mustafa kemalin biraktigi izleri silmek icindir malum kesime göre iki ayyas dinsiz kafirden biri m. kemaldir.
    yalniz 3-4 yasindako cocuga pasta alip dogum günü kutlamasina haram diyen zihniyetim kutlu dogum haftasi da neci haram haram demeyisi baya bir ilginc.
    neyse dinler hurafe hurafelerle yönetilen ülkelerin durumu malum.

1|2
    0|0
    • asıl sorun şu bir taraf biat edin diyorda asıl sorun biat edenler neye biat ettiğini bilmiyor. bu arada noel gibi bir durum bu yahu.

• @MAÇOBEYEFENDİ bunlar tesadüf olamaz hicbirsey kendiliginden var olamaz deyip allahin kendiliginden var olduguna inanip sorgulanmasina " bizim aklimiz ermez " diyen yobazlar önce bir "hic birsey tesadüf olamaz kendliginden var olamaz" teoriletindf tutarlilik sergilesin sonra iddialarinda diretsinler.
      kibarlik yarismadinda miyiz?

• insan olmadan nasıl konuşacaz kardeş söylesene ilk önce insan olacan bak işine gelmedi yazdığım

En İyi Erkek Görüşü

• ’’1989 yılında, doktora tezimi yazmakla meşgul olduğum zamanlardı. Türkiye Diyanet Vakfı'nda Yayın Kurulu üyesi olarak görev yapmaya başlamıştım. Kurul başkanımız Profesör Süleyman Hayri Bolay'dı. … İkinci isim ise üç yıl önce aramızdan ayrılan Ayvaz Gökdemir'di. Ayvaz Bey, …Türk milliyetçiliği yoluna, onun güçlü telkinleri ile adım attığım için hayatımda etkisi fazladır. Kurul, milliyetçi düşünce geleneğinden gelen toplam altı ilim ve fikir adamından meydana geliyordu. "Kutlu Doğum Haftası", işe başlar başlamaz bu kurulun aldığı bir kararla ortaya çıktı. Teklif Süleyman Hayri Bey'den gelmiş, "Kutlu Doğum" ismini de rahmetli Ayvaz Bey bulmuştu. İlerleyen yıllarda, Mevlid Kandili kış aylarına tesadüf edince, Kutlu Doğum'u sabitlemeye karar verdik. Miladî takvime göre Nisan ayında bu hafta, Diyanet'in önayak olmasıyla "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan edildi. Başlarda epeyce itiraz geldi. Bidat olarak görüldü’’
    Mümtezar Türköne

0|1
    0|0
    • kurul olarak karar alınıyor ve bu haftayı dini bir vecibe şeklinde halka lanse ediyorlar. halkta kandil kutlar gibi altı kafanın uydurduğu haftayı yere göğe sığdıramıyor hatta bilboardlarda kutluyorlar.

Kızlar Ne Diyor 3

• kuranda peygamberin doğum günüyle ilgili bişey yok zaten. benim ailem günah diye benim doğum günümü bile kutlamaz ama kutlu doğumda ağlaşırlar. biçok şey gibi bu da tabiki uydurma

2|3
    0|0
    • madem bu kadar net olan bir durum neden ağlaşıyorlar. siz söylediğinizde sus kız çarpılırsın felan da diyorlar mı?

• hoppala islamda zorlama yoktur diye bir durum var :) sayın ailen bunu bilmiyor mu :)

• biliyo bir ara anneme çınlatıodum namaz kıl filan diodu dine zorlama yoksa zorlama beni diodum bende zorlama var diye etrliği gösteriodu. müslümanlara bakarsan islam zaten bilim işi. sözde bilimsel olaylar kuranda zaten yazıomuş

• İnsanları bir şeye inandırmak çok kolaydır hatta öyle ki evvelden olmayanı olmuş gibi olanı olmamış gibi onlara inandırabilirsin... ilk başlarda buna itiraz eden insanlar olur zamanla bu işin evveliyatını unuturlar ve doğal bir biçimde kabullenirler. İşte insanları yönetmek algılarını yönlendirmek bu kadar kolaydır... Tek yapman gereken şey daha önceden inandıkları bir olaya bunu bağlamaktır. En kolay yolda her zaman din ve ırk olmuştur.

1|1
    0|0
    • insanların gönüllü cahilliğinden kaynaklanıyor bu

• Elbette insanların bir şeye inanma tutkuları önlerine konan her şeyi kabullenmeye zorluyor onları.

• 18897 ayet der ki ett putperest p*zevenkler...

Şaka la şaka 😂😂😂😂

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Aynen öyle ben bununla ilgili derinlemesine bir araştırma içine girdim ne tesadüftür ki kutlu doğum haftasının kutlandığı gün ile Fethullah Gülenin doğduğu tarih ile aynı tarihe düşüyordu.😄
    Kutlu Doğum haftasının kuranda ya da Sünnete yeri yok aynı kandil geceleri gibi kutlu doğum haftasıda bidattır. Yani dini bir form değil.
    Sadece gelenek kandil geceleride 15 ila 16 yy Osmanlı'dan günümüze kadar gelen bir bidattır.
    Kuranda ve Sünnette yeri yoktur. 😉

0|1
    0|0
  • Yazdığını okumadım da. Kutlasınlar Sanane sana sıkıntı ne?

0|1
    0|0
    • Bir günü kutlama sebebi başka bir günü kutlanmaması yönünde topluma dayatılıyor ise sıkıntı beni ilglendirir. yazdığımı okumadan ne diye yorum yapıyorsun sakın eksik akıllı. ne olduğunu bilmeden yorum yapmakta ayrı bir zeka ürünü

• Okudum. Ayni görüsü yapardım yine amca. Ucunu zorla kendine değdiriyorsun bazı seyleri baska birsey degıl.

• ucunun nereye değdiği konusunda zaten bilgi sahibiyiz evlat. mesele ucunun nereye değdiğini gördüğümüzden sizin geleceğinize ucu değil hepsi girmeden bir bu anlayışın önünü kesmek. heee razıysanız onuda bilemeyiz.

• Bir de şey var 10 Kasım'da mıydı başka anmaları vardı. Millet Ata sevgisini paylaşırken onlar da dini şeyler paylaşıyor. Milli bayramlarda da dini günler olması fesat olduklarını gösteriyor. Battıysa laiklik daha çok batacak.

0|1
    0|0
    • mesele dini günler neden kutlanıyor deği tabi ki elvis kutlansı fakat ortada ki art niyet toplum tarafından görülmez ise o zaman iğrelti oluyor

• Uydurma tabiki. Büyük ihtimal zamaninda Solculara darbe yapip cahil sagcilari Din afyonu altinda uyutmak icin icat edildi.

Dedigin gibi senede birkac kere kutluyoruz bu sacmaliklari. Kafalarina görede bir zaman seciyorlar.

0|1
    0|0
  • Atatürkle alakalı her bayram iptal ama alakasız saçma dini bayramlar günde 10 kez bile kutlanabilir. Amaç din duyguları güya güçlü olan beyin özürlü müslümanları parmakta oynatmak.

0|1
    0|0
  • Ateistim! Mutluyum..

1|1
    0|0
  • Adam ayın ikiye yarıldığına inanıyor. Sen ne anlatıyosun hocam.

0|1
    0|0
  • Ahaha aynen ya hergün kandil kutlu doğum bilmemne bune 3 4 kere doğmuş galiba

0|1
    0|0
  • Nasil insansiniz siz be

0|0
    0|0
Yükleniyor...