Kutlu doğum haftası uydurması?

Gene mi demeyin. zira yılda bir 3 4 defa kutlu hafta olabiliyor son dönemde. Yakında benim doğum haftam içinde kutlu bir hafta ilanını ben yapacağım size.
Dinci dediğimiz arkadaşlar ateist denilen arkadaşlardan Kuranı daga reel bir şekilde öğrenebilirler. İlginçtir ki Ateist taraf kuranı okumayı es geçmiyor.
lakin kutlu doğum haftası ile ilgil yanıt alınamayan sorular var..
-1980 yılına kadar olmayan bir hafta nasıl 1980 den sonra ortaya çıkıyor?
-60 adete yakın islam ülkesinde neden sadece Türkiye'de kutlanıyor?
- Osmanlı zamanında bile kutlanmayan hafta ne ara bu kadar sık kutlanır oldu
-her dini hafta hicri takvime göre iken bu kutlu doğum haftası neden miladi takvim baz alınıyor
- fetocuların uydurması bu haftayı neden akpliler sahiplenir :)
- Aman canım kuran okunup dua ediliyor ne zarar var bunda diyor gibisiniz ama dine hurafe karıştırdığınızın farkındamısınız?
-kuran okumak için illa kandil ya da hafta icat etmeye gerek olmadığını bilmiyor musunuz?
- ilk kutlu doğum haftası cumhuriyet bayramına sonra ki 19 mayısa , şimd 23 nisana denk getirilmesinin sizce sebebi nedir?

Bu kadar soruyu tek soruda sordum. şimdi dindar olan arkadaşları ayrı tutup dinci denen din tüccarlarının cahillikleri ile bu dini ciddi anlamda yozlaştırmasının sonuçlarını hesap edebiliyor olmanız lazım.

cevap yazarken süre numarası ya da ayet numarası verecek olan olursa zahmet etmesin rezil olmasın.

Güncellemeler:
Hem miladiyi beğenmeyip hem de -her yıl 11 gün değişen- hicriyi sabitlemeleri absürt bir durum ortaya çıkardı. Oysa… Mevlit Kandili gibi -hicri takvime göre- 17 Rebiülevvel hangi tarihe denk geliyorsa “Kutlu Doğum Haftası”nı o hafta kutlasalar mesele kalmayacaktı.
Böyle yapmadıkları için, Türkiye’de Hz. Muhammet’in doğum tarihi iki kez kutlanır oldu:
Mevlit Kandili ve Kutlu Doğum Haftası.
Var mı artıran? Şaka bir yana işin özü şu:
Amaçları hep dini kullanarak politik çıkar sağlamak!
Amaçları 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nı unutturmak!
İşte bu nedenlerle…AKP, Nurcuların kontrolündeki etkinlikleri eline alıp, “Kutlu Doğum Haftası”nı resmi törene dönüştürdü.
Örneğin…
Resmi Gazete’de yayımladığı genelgeyle, kutlanmalara ilişkin usul ve esasları tek tek sıraladı!
“Çocuk Bayramı” kutlaması gereken Milli Eğitim Bakanlığı genelgeyle okullarda etkinlikler düzenlemeye başladı. Ve…
“Kutlu Doğum Haftası” siyasi parti liderlerinin öne çıktığı politik gösteriye dönüştürüldü.

3|1

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 9

Yükleniyor...