Müslüman olmamam sorun yaratırmı?

Merhabalar ben 20 yaşındayım. Müslüman bir ailenin kızıyım zaten türkiyede yaşıyorum. Ben müslüman değilim deistim. Tanrıya sonsuz inanır ve güvenirken tanrının zebur tevrat incil ya da kuran gibi kitaplari gondermedigini insan eseri olduğunu düşünüyorum. Bilimciyim. Ileri ki ilişkilerimde bunlar sorun olurmu?

0|1
11|35

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatta kimleri kendine yoldaş seçtiğine dikkat etmeni öneririm. İnsanlar her zaman anlayışlı olduklarını iddia edecekler ta ki senle işleri bitene kadar. Ve işler bittiğinde toplumun sırf genel yargılarına uymadığın için seni yargılamadan çekinmeyebilirler de.
    Sorun olur mu olmaz mı bu yaşadığın ortama bağlı biraz. Baskıcı bir toplumun içinde sıkıntı yaratabilir ama mesela üniversite mezunlarının bol olduğu bir ortamda sıkıntı yaracağını sanmam.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• dinde zorunluluk yoktur. bilgileri bilip inanmıyosan bu sana kalmıs bişey. her koyun kendi bacağından asılır diye bişey var bizde kendimizden sorumluyuz. sorun olur mu olmaz mı bunu sen gözlemle ve ona göre karar ver. ne bir müslümanı ateistliğe inandırırsın ne de bir ateisti müslümanlığa inandırırsın. sen kendin neyi istiyosan onu ol ve sorun yaratırmı kendin gör.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• müslüman erkekler ehli kitapla evlenebilirler yahudi hristiyan müslüman olabilir sadece müslüman kızlar sadece müslümanlarla evlenebilirler deistler zateen tanrıyı araştırıyorlar tartışarak akılla doğruyu bulma eğiliminde olursanız benim için fark etmezdi

1|0
    0|0
  • Benim düşünceme göre inanan birisi için büyük problem. Çünkü ne kadar anlayışlı ya da saygılı olursa olsun şu soruyu sorabilir, tanrıya inanıp güvenirken senden ne istediğini nereden biliyorsun? Çünkü bizim inancımıza göre kuran ve hadis yol göstericilerdir. Yani bu sorunun sana göre mantıklı olan cevabı başkasının aklına kolay kolay yatmaz. İşin zor açıkçası ama umarım yolunu ve doğru kişiyi bulursun.

1|0
    0|0
  • Modern ve anlayisli birini bulursan sorun olmaz ama giderde gerici ipnenin tekine takilirsan elbette sikinti olur

1|0
    0|0
  • Senin gibi birini bul

1|0
    0|0
  • herkes karşısındakine, düşünmesi gerekenleri verir aslında. dolayısıyle, eğer bu senin için sorun değilse, karşındaki de buna saygı duyacaktır, eğer fanatik düzeyde değilse

0|0
    0|0
  • Bende müslüman değilim.😊 Sorun olmaz dindar birini bulmazsan

1|0
    0|0
  • Sorun olmaz. canım kardeşim
    #Deniz #Tutak

1|0
    0|0
  • Neyin bilimci senin be? Bilim adamları bile bilir dünyanın rastgele oluşamayacagını enerji bile yoktan var edilemezken söyle o zaman :) kim yaptı herşeyi

0|0
    0|0
    • nasıl Allah nasıl oluştu sorusuna her zaman vardı, zamandan bağımsızdı deniyorsa evrenin oluşumunda gerçekleşen enerji, madde zamandan bağımsızdı, her zaman vardı diyebiliriz.

• Düzgün oku. Zaten tanrıyı inkar etmiyorum evrende muhteşem bir sistem ve düzen var o saçma kitapları kabul etmiyorum. Benim gibi düşünmüyor olabilirsin ama saygı duyması öğren.

• Sacma kitap diyorsun ama ilk once sen bizim inandigimiz kitaba saygi duymalisinki. Sanada saygi duyulmasini hakket..

• İncil değiştiriliyor mesela ve artık incili sokakta bedava dağıtıyorlar.

0|0
    0|0
  • Bunu benimsemeyen, saygı duymayan her insan için sorun olabilir

0|0
    0|0
  • Kitap lara inan madigini farz edelim bu kainati yaratan biri sen ce var mı yok mu bu duzen bu olusim insan ve hayvan ve bitki sen ce bunlar nasıl bilim s olabilir ki deyislik kararsizlik tir araftir ve arafta hayat yok tur bir yere dusmen gerkir

0|0
    0|0
    • Tanrı var diyorum zaten, düzgün okuyun lütfen.

• Ben 8 saat sonra yazdım dostum. Hemen değil

• @Grimmjow256

Calisiyoruz öyle bak cak vaktim yok bu bir kanit deyil

• Bu karşındaki kişiye bağlı. Ama evlenmeme gibi bir düşüncen yoksa eğer Müslüman birine aşık olma.

0|0
    0|0
  • Haşa seni buna iten sebepler nedir?

0|0
    0|0
  • tanıdığın kişiye bağlı

0|0
    0|0
  • islamın anlamı burad ortaya çıkar herkese herşeye saygılı yeterki insanlara haksızlık etme

0|0
    0|0
  • Tabiki de sorun olur. Bazen çok hoşlandığın kişileri kaybedeceksin görüşün yüzünden.. Herkes senin gibi açık fikirli olmayabilir..

0|0
    0|0
  • Merhaba. Ben müslümanım.

En çok sorun yaşadığım insanlar müslüman geçinip her haltı yiyenler. Yalan söyleyenler, kul hakkı yiyenler, insanları aldatanlar.

Üzgünüm. Kendime sorun yapacağım ilk grupta değilsin ;)

0|0
    0|0
  • bilmem bence haklısın yaratanın bırakacağını düşünmüyuorum yarattıysa niye bıraksın gibi geliyor tabi dinde zorlama yoktur kendine uyan birini bulrusan sorun olmaz

0|0
    0|0
  • Bilimciyim :D
    güldüm şuna
    Hristiyanlar yahudiler bilim düşmanı tabi canım herşeyi siz icat ettiniz

0|0
    0|0
  • Sorun yaratacaksa zaten o insan doğru kişi değildir...

0|0
    0|0
  • hayr

0|0
    0|0
  • sorun olacağını düşünüyorsan deizmle ne işin var. seni olduğu gibi kabul edemeyen erkekle işin olmamalı bence.

0|0
    0|0
  • nr bilelim yahu karşındaki insana bağlı olan seyi biz nerden bilicez

0|0
    0|0
  • Tanrıya inanıyorsun fakat işlerine inanmıyorsun. bu ilginç

0|0
    0|0
  • Karşndaki müslüman biriyse olur

0|0
    0|0
  • ne yazık ki olacagını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • 20 yaşında nasıl bilimci oldun anlamadım?

0|0
    0|0
  • ben olsam kullanip atardim ateist se

0|0
    0|0
    • Ve Müslümansın öyle mi :)

• Sen sadece bir ucube ve sapkın olabilirsin.

• sapkin degilimki daha hicbirsey bile yapmadim. yorum kizdirmak içindi 😂

• okudun mektep sıkıntılı

0|0
    0|0
  • Samimi Müslüman imanlı biriyle karşılaşırsan tabii ki olur.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Kendin gibi düşünen birini bulursan sorun olmaz...

0|0
    0|0
  • anlayışsız birine denk gelirsen sorun olur

1|0
    0|0
  • olur

1|0
    0|0
  • Neden sorun olsun ki?

0|0
    0|0
  • Bunları kabul eden biriyle ilişki yaşarsan sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • Kendi gorus acinda biri ile birlikte olursan sorun olmaz ama diegr turlu sorun olur

0|0
    0|0
  • Deisti biraz aciklar misin

0|0
    0|0
  • Olmaz kimsenin umrunda değilsin herkesin inancı bilimi kendine

0|0
    0|0
  • Sana tavsiye bir sabah namaz kıl ve yüzündeki değişikliği birkaç gün sonra herkes söylemezse gel ben buradayım yüzüme tükür. Ve kuranda söyler sabah namazı insanın yüzünü güzelleştirir diye dene ve gör

0|0
    0|0
    • Batıl inanç bunlar.

• Tamam dene diyorum ne kaybedersin?

• Kendin gibi birini bulursan olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...