Özgecan'ın Katiline Mezar Verilmemesi?

Acayip hasta bir toplumuz, bu katil Özgecan'a tecavüz etti, öldürdü ne halt yediyse yedi velhasıl.

Yaşarken buna gereken cezanın verilip verilmediği tartışılır. Öldükten sonra insanların onun bedeninin kendi ilçelerine veya illerine gömülmesine karşı çıkmalarını çok saçma buluyorum. Ölü ulan o ölü, bir et parçası artık, neye kime atarlanıyorsun?

Mezar konusunda fikriniz ne?

0|0
15|13

En İyi Kız Görüşü

• askerlerimizin canlarina kast edenleri gömdüler topraklara daha niceleri daha... O yüzden o insana rahmet okumuyor ama yapılanı da saçma buluyorum gomulmesi din gereği şart. yok muhtar kapıyı kitler yok şehir ayağa kalkar, bihaber gömülen caniler varken bu olaya ne demeli !

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı fikirdeyim.. sanki hepimiz o karsı cıkanlar sütten cıkmış ak kasıgız anasını satiyim.. belkide adam tövbe etti Allah kabul etti bilemezsiniz neyin ne oldugunu... öldükten sonra Allaha havale etmek gerekir saçmalık bu yapılanlar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Valla bıraksınlar ortada bu tarz asalaklara hiç acımıyorum. O kızcağızın ne günahı vardı. Oda bir ana kuzusu idi. Ben olsam bırakırım çöpe akbabalar yesin. Bişi değil akbabalarda onun gibi şerefsiz yüzünden mındar olup gidicekler. Bu konuda kimse kusura bakmayacak ben böyle düşünüyorum. O çocuklar ne güçlüklükler büyütülüyor bu yaşlara getiriliyor. Bir zibidi bilmem nesinin sevdasına benim çocuğumu öldürecek. Ben olsam kızın ailesine verirdim ölüyü. Didik didik edip bıraksınlar diye. Belki ancak hırsları öyle geçer.

0|2
    0|0
  • o bır olu veya et parcası olabılır ama ruhu olu degıl ve habıs ruhlu (şerlı gunahkar vs) olan oluler olu bedenlerı ıle olsa bıle mezarlıktakı mumun cesetlere zarar verıp ıncıtırler. mezar halkı bıle ıstemez yanı.

0|0
    0|0
    • Sence tüm mezarlıktakiler günahsız mı?

• habıs ruhlu (şerlı gunahkar vs) olan oluler olu bedenlerı ıle olsa bıle mezarlıktakı mumun cesetlere zarar verıp ıncıtırler

bu mümkün değil
      itiraz ettiğim nokta bu

rahatsızlık ile incitilme tamamen farklı şeyler :)

• yok hayır o anlamda degıl yanlıs ıfade etmısım oyle demek ıstemedım

• O ite değil annesine acıdım.

0|0
    0|0
  • Daha beteri yapilmali bunlaraa

0|0
    0|0
  • Yer gök Allaha ait o ölen de her ne olursa olsun Allahın bir kulu olduğuna göre toprakları sahiplenip izin vermemek Günah diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • 28 yasindasin di mi kız kardeşin varsa ya da kızın varsa. Hadi onu da geçtim boylesini annene yapsalar sen o adamın oluşunu bile Afedersin s. K.. sin yani.

0|0
    0|0
    • onu diriyken yaparım

ölüsüne ne yapayım

• Eğer cezasını karşı tarafa verdirilen bir adalet sistemi olsaydı dediğin doğru. Ama ceza kesme yetkisi bende değil ya yakalanmadan yaparsın cezasını çekmeyi göze alarak ya da bırakırsın adalet sistemine.

• Gebersin it

0|1
    0|0
  • ben çok üzüldüm ailesine sonuçta onunda annesi var nedir bu acımasızlık gömdüler mi peki?

0|0
    0|0
  • Saçma. Gereksiz.

0|0
    0|0
  • Ben de saçma buluyorum.

0|0
    0|0
  • Bence Mezar degilde burada yaptilar gibi yaksinlar bence...

0|0
    0|0
  • Evet aslında çok haklısın adam bir pislik yapmış cezasını vermek kullara değil Allaha kalmış birşey ahirette cezasını çekecek o adam bir müslüman olarak kim olursa olsun cenazeye saygı duymamiz gerekiyor Allah ile onun arasında olan şeyler izin vermeleri gerekiyor bence cok sacma şeyler ölmüş gitmiş zaten

0|1
    0|0
  • Umrumda değil artık bıktım bu ülkenin saçma insanlarından

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 12

• Millet kendi kafasina gore biseler uyduruyor iste. Mezara gommeyenlerin hepsi Allah katinda gunahkardir bence, sevap islicez diye mal mal hareketler iste.
    Anneye yazik, ne gunahi var kdinin

1|0
    0|0
  • insanlar bos islerle ugrasmakda kraldir.

0|0
    0|0
  • Hangi il, ilçe o et parçasını kendi sınırları içerisinde kabul edersr. Haljtan alacakları tepki, siyasi imaj, kültürel imajı zedwleyeceğinden kimse kabul etmiyor. Bu yalnızca bir sapığı öldükten sonra da cezalandırma meselesi değil. Toplumsal baskı da burada faktör. Bence ibret olma açısından iyi de oldu !

0|0
    0|0
    • İbret konusunda hak veriyorum, onun dışında pek bir şey farkedeceğini sanmıyorum.

Şahsen hiç mezar yeri olmazsa bana ait olan bir toprak parçasına gömülebilir, ölü neticede, başka bir şey değil.

• Haklı bence o insanlar. Anasına da acımıyorum eğitim anadan başlar. Adam gibi büyütseydi itini. En büyük suçlulardan biri anası

0|0
    0|0
  • hakimler davalar boşunamı oldu? müebbet hapis yatması gerekiyordu...

0|1
    0|0
  • bir fikrim yok verilmediyse niye verilmemiş demem çok haklılar verilirse niye vermişler demem ölü sonuçta

0|0
    0|0
  • Köpeğe falan versinler bişeye yarar biraz

0|0
    0|0
  • Kardeş ben sana bir şey diyeyim sen anla. Zulme zulümle karşılık veren gözümde 5 para etmez.

0|0
    0|0
  • boşbeleş işler

0|0
    0|0
  • Bence parça parça yapıp Yaksinlar

0|0
    0|0
  • Yatacak yeri yok denilen bu olay işte yine ne oldu gizlice gömüldü denize atılabilirdi

0|0
    0|0
  • yatacak yerin yok " lafının gerçeğe dönüşmüş halidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...