Eşinizin çalışmasını mı yoksa ev hanımı olmasını mı isterdiniz?

Cidden çalışmaktan yoruldum artık evimde olmak istiyorum 26 yaşındayım ve 8 yıldır aralıklarla da olsa hep çalıştım, bu dönemde artık beyler hep çalışan bayan istiyor neden böyle neden ev hanımı istemiyor kimse beyler açıklayın bana ya deliricem artık :(

0|1
13|43

En İyi Erkek Görüşü

• bu kararı eşimim olacak insanın vermesi daha doğru olacaktır... insan hayatında bir şeyi istekli arzulu yapabilme olanğını kendinde görüyorsa onu asla kısıtlamam... eşler arasında tecih imankı olmalı.. buna kişisel bakılmaması taraftarıyım... ister evinde olur ister çalışır... sorunun neden olduğuna gelecek olursak bazı erkekler kadının kendi yaşam alanının sadece evi olduğunu düşünür.. hizmetin sadece eşi ile yeterli olmasını isterler... eğer maddi imkanlar gereksinimlerini karşılayabilecek düzeyde ise çalışmalarını istemezler.. ya da muhafazlar yapıda yetişmiş kesimler ise bunun yalnış olduğunu savunurlar... gelelim neden istemediklerine.. fazla asosyal ve kendi içinde kurduğu hayatı bazılarının yaşayış ve düzenine karşıt olabiliyor... kimisi bunu bir destek amacı ile görür kimiside düzende bir yeri olması amacıyla eşlerinin çalışmasına daha uygun bakar... hepsi bu...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadın ne hizmetçidir ne aşçıdır ne de köledir.
    Bu sistemden nefret ediyorum.
    Kadın annedir ANNE! Evinde en çok çocuklarının ona ihtiyacı var. Neden bu nesil bu şekilde ipe sapa yaramaz insanımsılar yetiştiriyor? Başlarında anne olmadığı için! Eğer sen çocuğunu 6 aylıkken dadıya bırakıp işe gidersen o çocuğun yetimhanedeki çocuktan hiç bşr farkı olmayacak.

Erkeklere çocuk gelişimi okutulmalı. Hatta bu ülkede kadınıyla, erkeğiyle evlenecek her gence okutulmalı!

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 42

• Bunun genel sebebi kadınların savurganlığı..
    Erkekler eskisi gibi tek maaşla evi geçindiremez oldu.. Kadınların para harcama isteği ayyuka vardı.. O yüzden erkek "bari harcayacağı oparayı çıkartsın" mantığıyla çalışan kadın istiyor..
    Benim mantığım ise farklı..
    Ev hanımlığını iyi yapabilecek olan kadının çalışmasına gerek yok..
    Fakat görüyorum ki çalıştığı halde dört dörtlük ev hanımı olan kadınlar varken, çalışmadığı halde ev hanımlığından nasibini almamış kişiler var..
    Yumurta bile kırmayı bilmeyen bir "boş teneke"yi eş olarak alıp da ömür boyu onu hazır bakamam.. Kimse kusura bakmasın..

1|0
    0|0
    • Sen bu konuda kendini nasıl görüyorsun?
      Ev hanımı niteliklerini taşıyor musun?

• başak burcuyum

• Peki hangi şehirde yaşıyorsun? :)

• Cnkü siz baslattnz. Kadın= erkek ahahahah :D. Simdide cekin cezasnı. Biz ezelden beri ev hanmı istedk. Tutturdularda kadnlarda calsr kadnlarda calsr. E olacagı buydu. tamam calsabilir ama ev hanmı olmak onlar icin daha uygun bisey. Rahatta olurlar güvende olurlar daha az yorulurlar hem cocuk yetistirmek baba ve annenin görevi ama anneye daha cok is düayor. Kadn dedigin ev hanmı olcak. Ha bu arada gecim skntsndan dolayı olsa gerek kadnlarnda calsması isteniyor artk.

4|1
    0|0
    • ayakta alkışlanacak yorum vallahi

• Ahaha wuaoww :D. Kadn okadar bkms hayattan. Ehem sey ne desem ki simdi bir garip oldu :). Vala seni bu hale sokan utansn :/ bu kadar stres yasatp bu kadar yoran utansn :/. Ben sahsen kadnn kadnlk yapmasndan yanaym. Calsmak erkek isi. otur evinde kad8n ol :D. Net yani

• Bu arada amacm dalga gecmek falan degil yanls anlaslmasn :/

• Ev hanımı olucak çalışmak eve bakmak erkeğin işidir. Kadınlar başımızın taçıdır. Onlara bakmak giyimini herşeyini temin etmek bizim üzerimize farzdır. İnsan kraliçesini köle gibi çalıştırırmı?

2|0
    0|0
  • Kendi isteğine bırakırım ben. Evimde durup çocuklarıma bakmak istiyorum bende diyebilir ben o kadar zaman okudum çalışıcam şimdide çocuklara aileleirimiz filan baksın da diyebilir😄

1|0
    0|0
  • evlenecek olsam işsiz güçsüz insanla evlenmek istemem onun yerine hizmetçi tutarım daha iyi.

3|0
    0|0
    • Kadını bir hizmetçi gibi görüyorsanız, evlenmeyip hizmetçi tutmanız kadın için de daha iyi. Katılıyorum.

• Sistemin içinde sisteme karşı çıkabilmek gerek bazen. Evet linki görmek isterim.

• @Muallime__ arkadaş o zaman sen de eşin de çalışmayın açlıktan ölene kadar çocuk anne babasıyla mutlu mesut yaşasın.

• Calissin abi

1|0
    0|0
  • Çalışıp ev hanımı olamaz mı? Çalışınca eve gelmeyecek mi 😆

1|1
    0|0
  • Şu zamanda çalışan çiftler bile yeterince eve katkı sağlayamıyor erkek tabi ki ister eşinin ev hanımı olmasını lakin günümüz koşullarında zor anca maddi durumu çok çok iyi olan biri eşinin ev hanımı olmasını ister.

1|0
    0|0
    • onlarda çalışan istiyor :(

• yok canım sende :D

• ben seviyesiz bisey goremedim canim senin ev hanimi cabana hasta oldum sadece. ev hanimi ne yaaa o eskidendi imkanlar yoktu ya da azdi simdi her imkan var hala evde oturmak istiyen kizlar var. allahima buyuk soylemeyim ben oyle kizi gelin almam ogluma allah korusun! buda benim sahsi dusuncem gorusum seviyesizlik yok sana kufur falan edende olmadi calis biyerin eksilmez korkma calisan demir pas tutmaz cicim

• benim için çalışmasa daha çok sevinirim

1|0
    0|0
  • keyfi bilir

2|0
    0|0
  • Maddi durumum iyiyse çalışmasını istemem. Ama değilse daha iyi bir gelecek için çocuk doğana kadar çalışşın

1|0
    0|0
  • ikimizin de calismamasini. Ve mutlu zengin bir hayatimizin olmasini isterdim.
    Arada bir gider sirketi denetlerdik. Olur biterdi.
    Gerisi ask, gerisi eglence.

1|0
    0|0
  • kendi bilir

1|0
    0|0
  • Tek maaşla geçinmek zor çünkü :)

1|0
    0|0
    • maaş katkısından ziyade sosyallik için bile istiyorlar yani çalış ben senin paranı almam ama çalış diyen erkekler var bir lirasına dokunmayan adamlar tanıyorum yani

• Her insan bir değil sonuçta

• Çalışsın bana mı muhtaç kalicak çalışıp kendi parasini kazansin😉

1|0
    0|0
  • Maddiyatla ilgili ama ben eşimin çalışmasını istemem ihtiyacım da yok allaha şükür. Çalışıpta eşini aldatmayan çok nadir.

1|0
    0|0
  • Ben eşimin çalışmasini istemem.
    Ama hayat bu süprizlerle dolu.
    Büyük konuşmamak lâzım...

1|0
    0|0
  • Fark etmez

1|0
    0|0
  • ben eşime bırakırdım bu kararı

1|0
    0|0
  • Evde dur kocanı bekle cocugun varsa onla ilgilen ama bil ki ev daha sikici ve daha yorucu annemden biliyorum her gunu ayni degisen bir sey yok hic opmazaa iste eglenursun yorulursun ama eglenirsin hem parada ek fazladan olur ev mi is mi bence is

1|0
    0|0
  • ev hanımı olsun ben bakarım ona

2|0
    0|0
  • eşimi bana refakatci gibi baksın benimle beraber yaşasın beni çekip çevirsin istiyorum

1|0
    0|0
  • kendine güveni olmayan adam çalışan kadın ister kendine güvenen adam karısının çalışmasını istemez

1|0
    0|0
    • Tam tersi olmasın?

• @jasmineby neden tam tersi olsunki karını eve para getirsin diye düşünen adam kendine güvenemiyordur

• Karısının çalışmasından rahatsızlık duyan adam güvensizdir. Çalışan kadın, gözü dışarıda, bemi her ana aldatır korkusu yaşayıp, kadın evde gözü açılmamış diye düşünen tiptir.
      Senin dediğimün güvensiz değil parasız adam. Tek maaşla hele büyük şehirde nasıl geçinecek orta ve alt sınıf?

• Sen çalışmayan bir koca ister misin?

2|0
    0|0
  • Ben istemiyorum çalışan bayan.

1|0
    0|0
  • Mutlu olsun da o kadarına karışmam

1|0
    0|0
  • Geçim sıkıntısı yaşamamak için

1|0
    0|0
  • Calisirsa sosyallesir evde oturup bos programlar izlemesini istemem

1|0
    0|0
  • ev hanımı,
    erkek adam çalışır eşine evine çocuklarına bakar,

1|0
    0|0
  • Farketmez

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 12

• zamanlar degisti hayat zoraldi ondan olmasin hem calisinca bir yerinizmi eksiliyor? boyle zihniyete olan kadinlara uyuz oluyorum. calis katkin olsun kotumu hem neden erkegin eline bakmak istiyorsun kendi paran durarken? ben 42 yasindayim 25 senedir calisiyom sen 8 sene aralikli calismissin cok dimi! tabi emekli zamanin gelmis geciyor bile alalala allah akil versinnn

2|0
    0|0
    • yazdığın yorumun seviyesine dikkat et.

• herıf olsaydım ev hanımı olsun ısterdım. çünkülüüüüük çalısan bır annenın kızı olarak anne sevgisi eksıklıgını cok cektım ben.. annemın bana ayıracak cok vaktı olmadı.

2|1
    0|0
  • Meslek sahibi olsun ama çalışmasın. En mantıklısı bu. Para zamanı satın almıyor, çocukların zamana ihtiyacı var ;)

3|0
    0|0
  • Ev hanimi olmasini isterim

2|1
    0|0
  • Kadınlar çalışmamalı

1|0
    0|0
  • şartlara baglı ama o secımın bana kalabılmesnı ısterdım evlılıgımde cocuklarıma daha ozenle bakabılmek ıçın

1|1
    0|0
  • Ben bu konuda erkeklere acıyorum sen yoruldum calismayacagim diyosun evli bir erkek bunu dese herkes demedigini bırakmaz yani erkegin boyle bir sey demeye hakkı yok kadininda olmamalı tembellik iyi bir şey degil çalışmalısın

1|0
    0|0
  • Ya koca eline bakılır mi iki ahrcarsin çok derler ne güzel kendi paran çatır çatır harcarsin kimseye hesap yok. Amaistersen 1 2 yıl arada verirsin evlenince

1|0
    0|0
  • çalışırım

1|0
    0|0
  • Bir erkek evine ekmek getirmek ZORUNDA
    Bir kadında evde çocuklarıyla ilgilenmek ZORUNDA fıtrate uygun olan bu kadın elbette çalışabilir ama zorunda değil çocuğun bakımını üstlenmek zorunda onu emzirmek altına bakmak ihtiyaçlarını gidermek zorunda bakıcıya vermemeli erkek de bakmalı ama fıtraten buna en uygun anne erkek de ne kadar kötü şartlarda olursa olsun çalışmak zorunda herşey fıtrat meselesi

1|0
    0|0
  • Bende çok yoruldum çalışmaktan offff offf 😢

1|0
    0|0
    • aynı şekilde :(

• Allah yardımcın olsun 😕

• amin canım saolasın

• Kendi adıma konuşursam çalışmayıp kocamın parasını yemeye utanırım. Bütün gün evde oturup bir halta yaramayan bir kadınla niye evlenmek istesin ki insan? Hizmetçi/aşçı tutmak daha mantıklı en azından daha çok işe yarar.

3|0
    0|0
Yükleniyor...