İsrail'de erkekler için 3, kadınlar için 2 yıl zorunlu askerlik var. Bizde iyiki yok. Kızlar siz ister miydiniz😀?

İsrail'de erkekler için 3, kadınlar için 2 yıl zorunlu askerlik var. Bizde iyiki yok. Kızlar siz ister miydiniz?

• İsterdim
    47% (7)53% (10)50% (17)Oy Ver
  • İstemezdim
    33% (5)26% (5)29% (10)Oy Ver
  • Bilemiyorum
    13% (2)5% (1)9% (3)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    7% (1)16% (3)12% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Kızların isteyip istememe meselesi değil. Söz konu vatansa istesen de istemesen de geleceksin. Sanki sizin keyfinize bırakacaklar.
    Adamlarun nüfusu az. Doğal olarak kadınlarda askerlik yapmak zorunda.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• Tam olarak zorunlu değil. İsrail'de arap asıllı yahudiler , hamileler ve evli kadınlar için zorunlu değildir.

Ama israil'de askerlik sırasında geri çevrilemez şekilde iyi maaş verilir bu yüzden de çoğu gönüllü olarak askerlik yapar.

0|0
    0|0
  • feminist olasım geldi :)

0|0
    0|0
  • Türkiyede o iş olomaz.

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • israilde nufüs yok çünkü

0|0
    0|0
  • eşitlikse eşitlik olsun

0|0
    0|0
  • Zaten asker ihtiyacı yok TSK'da bu 1. Yeterince faal asker var. Ayrıca kadınların askerde olması imkansız.

0|0
    0|0
  • birisi ölecekse biz ölelim karıştırma çok

0|0
    0|0
  • So... Onlara bu Nasıl

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ortadoğu da yaşıyoruz yarın ı bırak bu akşam ne olacağı belli değil bence bir türk kızının da türk erkeği gibi bu eğitimleri alması gereklidir en azından erkeklerin yaptığı sürenin yarısı Vs. Dünyada çoğu ülkede zaten bayanlardan oluşan birliklere sahiptir bizim neden olmasın ordu millet olmamıza rağmen.

0|0
    0|0
  • Seve seve askerliğimi yapardim öyle bisiy olsaydi :)

0|0
    0|0
  • Bu ulkede yasayip da sehitler umurumda bile değil diyenleri gordum, istemezdim, degmrz, yazik.

0|0
    0|0
Yükleniyor...