Kutlu doğum haftası Bidat mı sizce?

mevlid kandili varken ve her dini günü ay takvimine göre kutlarken neden sizce miladi takvime göre böyle bir kutlama yapıyoruz. ben bunun dine fayda veriyormuş gibi görünüp zarar verdiğini iddia ediyorum. peygamber efendimizi hatırlatıyoruz faydasının yanında esas gün olan mevlid kandilinin önemsizleşmesini sağlıyor. ve buna destek sunan herkes te maalesef katkı sağlıyor bu günaha. benim düşüncelerim bunlar. peki sizce nedir durum?

2|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• çok haklısın. bunların hepsi siyasi amaçlı aslında, milletin dini duygularını sömürü ve ayrıca ticaret. ortada birsürü hata dalavere varken bizim sazan millet 'ya ama adamlar dini bütün' bırakın ne yaparlarsa yapsınlar (erkek çocuklarını bile götürseler bikereden bişey olmuyomuş öğrettiler) 1. miladi takvim dediğin gibi olacaksa neden (hicri takvime göre değil belliki her sene aynı haftalarda başka bişey var) 2. si bir hafta doğum günü kutlayan görmedim ben gören varsa bilemem

0|0
    0|0
    • valla bakış açınız biraz farklı ama bunu ortaya koyan şu anki paralel yapılanma. diyanet de o zamanlar sahip çıktığı için şu anda vazgeçemiyor. yani hükümetle alakası olan bir mevzu değil. 1 hafta olarak anılması da peygamber efendimizin uzun süre anılması ama ilk bunu bir hafta yapalım diye teklifte bulunan kişiler mevlid kandilini kastetmişler. fakat cemaat daha sonra sahip çıkmış bu fikre ve miladi takvime çevirip her sene aynı haftada yapılmasını sağlamış. mevlid kandili haftası yapılsaydı böyle bir tartışma olmaz aksine herkes sahi, p çıkardı

• kendi görüşümü ekleyerek konuştum. sizi de haklı buluyorum tarih ilginç. amaç Peygamber efendimizin doğum gününü aşmış durumda kimbilir ne için onu demek istedim

• evet bıdat.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...