Toplumda diğerlerinden farklı olduğunuz için dışlanmak, küçümsenmek, yargılanmak adalet mi? Adaletsizlik mi?

1 kişi değil, 2 kişi değil, genel olarak insanlar tarafından sadece farklı olduğu için yargılanmak adaletsiz bir durum gibi görünüyor bana. Onlar bu şekilde yargılanmak ve dışlanmakta haklı mı? Yoksa bu dünyanın adaletsizliği mi?

1|1
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Bilimsel olarak bunu bebekler dahi yapıyo. Evet, adaletsizce bir durum ama doğada kendimizi koruma içgüdümüz bu. Bişey diyemiyorum o yüzden. Tehdit olarak algılıyoruz farklı olan şeyleri, hakkında bilgimiz olmayan şeyleri. Hastalığı çağrıştırıyo. Hatta eşcinseller falan da bu yüzden hastalık olarak görülüyo biraz da, sadece dinsel sebepler değil. Tabii ki eğitimli ve kültürlü ya da kendini bir şekilde geliştirmiş, açık fikirli kişiler tarafından bunlar sıkıntılı karşılanmıyo. Biliyolar ki her farklılık zararlı olmadığı gibi bazı çoğunluğun uyguladığı hareketler de zararlı.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• adalet değil, roma imparatoru.

0|0
    0|0
    • bak bundan da en iyi görüş beklemiyordum. en dandik yorumumdur. yine de çok sağol.

Kızlar Ne Diyor 3

• Adaletsizlik

0|0
    0|0
  • kafa yapım uymuyosa dışlarım napçam beni de dışlarsa anlarım. adaletle alakası yok

0|0
    0|0
  • Çünkü insanlar standart dışı olanları kabullenmek istemezler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Herkesin kusurları ve hataları var.. Bir kısmının ki daha kolay görülebilirken bir kısmı çok iyi saklıyor.. Yargılamak dışlamak bize düşmez.. Kimseye düşmez.. Benim hayatıma canıma vs. ve ya bir başkasının, zarar vermeyen tehdit olmayan kendi hayatını yaşamaya devam ettirmeye çalışan biri için hüküm sahibiymiş gibi dışlamak yargılamak çok büyük hata..

0|1
    0|0
  • kimsenin kimseyi dışlama küçümseme ve durduk yere yargılama gibi bir hakkı yok kardeşim

0|1
    0|0
  • Ne gibi

0|0
    0|0
Yükleniyor...