Karanlıktan çok korkuyorum bunu nasıl yenebilirim?

Karanlık fobimi nasıl yenebilirim? Benim gibi olan arkadaşlar var mı?

3|4
14|35

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşayan tanıdıklarım var.. Karanlıkta seni güldürüp eğlendirecek film stand up vs izlemeyi denebilirsin.. Karanlıkta bir şey olmadığını kendine alıştırmaya çalışabilirsin.. Acele etmene gerek yok.. Zaman alabilir fobiyi yenmek.. Yavaş yavaş bunu istedikten sonra yapabilirsin.. Ve özellikle karanlıkta kötü şeyler düşlememeye izlememeye okumamaya çalış..

1|0
    0|0
    • aynen o şekilde bende anlatmışsınız gerçekten önceden ışıksız uyuyamıyordum şimdi ışığı kapatıp bilgisayardan avrupa yakasınjın eski bölümlerini açıp uyuymaya çalışıyorum etkişli gibi oluyor önceden gün aymadan uyuyamazdım şimdi bu sattlerde uyuyabiliyorum

• En iyisini yapıyorsun.. Bu fobiden dolayı bir alışkanlık ve tedirginlikte var yenmeye başlamışsın baya yol katetmişsin.. Zamanla kökten geçer için rahat olsun :)

• amin inşallah :))

En İyi Kız Görüşü

• Benim de var. Üzerine gitmeden, kendini yatıştıra yatıştıra...
    Gece su içneye kalktığımda beynim önüme korkunçlu bir sahne getirdiğinde saçmalama kızım senin o söylediğin şey filmlerde olur anca diyorum. Hiç değilse ışığı yakana kadar ikna oluyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Sana gerçekten etkili ama gayette zor bir yöntem söyliyim benim başıma gelen. :D babam beni küçükken evde yalnız bırakmıştı. Uyuyordum. Gecenin 2sinde kalktım kapkaranlık her yer. Hemen ışığa koştum ama elektrikler yokmuş. Öyle böyle sadece 5 dakikalık bir zaman geçti ama ne 5 dakika bana 5 saat gibi gelmişti. Sonra ne mi oldu. Artık yatarken her yerin karanlık olmasını istiyorum.

1|0
    0|0
  • Korkularının üzerine giderek

1|0
    0|0
  • Çözmek için nedenine inmek lazım
    Karanlıktan niçin korkuyorsun 😄

1|0
    0|0
    • görememek seçememek hep bir şey beni tutacakmış gibi oluyor

• Kendimden bir deney sunayım sana
      Bırak karanlığı bir gece mezarlıkta uyudum ben bişey tutmadı beni 😄 ilginç seslerde duymadım

• Karanlığın içine girerek tabii ki sonrasında ise kendin korkulacak hiçbirşey olmadığını anlayacaksın zaten

1|0
    0|0
  • zamanla

1|0
    0|0
  • Karanlıkta kal ve hiçbir şeyin değişmediğini gör.

1|0
    0|0
  • Küçükken bendede vardı , alışman gerek

1|0
    0|0
  • Karanlığın içine gir

1|0
    0|0
  • Karanlığın nesinden korkuyorsun?

1|0
    0|0
    • görmemek bir şeyi seçememek beni korkutuyor hep ses arkamdan bir şey beni tutacak gibi oluyor

• oladabilir bilmiyorum ama artık yeter yani

• Bende cok korkardım sen yaşlarda.
      Tuvalete kardeşimi almadan gidemezdim.
      Şu anda ise boş bir fabrikada güvenlik olarak duruyorum :))

• Karanlıkta yaşayarak öğrenebilirsin.:)

1|0
    0|0
  • Gece dagda yuruyebilirim.

1|0
    0|0
  • Yavaş yavaş ışıksızlığa, karanlığa alıştır kendini. Yani mesela yan odanın ışını açık bırak öyle uyumaya öğren.

1|0
    0|0
  • Işıkları kapat iki beyaz mum birde ayna al otur karşısına aynaya odaklan. Deki oda da benden baska birileri varsa karşıma çıksın. d

1|0
    0|0
  • yüzleşerek

1|0
    0|0
  • karanlıkla yüzleşmen şart

1|0
    0|0
  • Karanlıkta kalarak

1|0
    0|0
  • hafizani silerek.

0|0
    0|0
  • El feneri tasi yaninda

1|0
    0|0
  • Gün yuzu gormemen lazim

1|0
    0|0
  • Merhabalar;Uzman bir psikolog'dan destek alabilirsiniz.
    Geçmiş olsun
    #Deniz #Tutak

1|0
    0|0
  • yanında çakmak taşı

1|0
    0|0
  • Ben karanlikta yalnizsam korkuyorum. Ama ne yazikki yenemedim korkumu daha

1|0
    0|0
  • Korkularının üstüne giderek

0|0
    0|0
  • Karanlıktan korkmana ne sebep oluyor önce onu bir bul. Mesela kendini güvende mi hissetmuyorsun yalnız kaldığını mı düşünüyorsun hicbirşeyi görmedeğin için bişey olucak korkusu falan mı oluyor? Bunu bir bul sonrası kolay.

0|0
    0|0
  • Dua et.

0|0
    0|0
  • Bazı korkular üzerine gidildikce geçer bazıları yardım alarak

0|0
    0|0
  • Korkma canım ben varım :)

0|0
    0|0
  • Hic kimse bunu yenemez korkmayan 1-2 kiz gordum zaten sende bir sorun yok yani :)

0|0
    0|0
  • Bende var birlikte tuvalete gideriz en ufak bir tıkırtıda kaçarım ona göre

0|0
    0|0
  • güzel şeyler dsuun aklına getırme korkularını yenersın

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• Ben de öyleyim , gece lambasız asla !
    Bir yere kalmaya falan gidince , yanımda gece lambamı da götürürüm. :D

1|0
    0|0
  • Gerwsiz lambayi kaoat simdi

1|0
    0|0
  • Karanlıktan değil ama yalnızken diğer odalardan sanki biri çıkcakmış gbi korkuyorum kapımı kilitlerim evde yalnızken

1|0
    0|0
  • Yardim al nerden bilsin burda millet, iyice kendini korkutursun falan bosa

1|0
    0|0
  • Bende aynı

1|0
    0|0
  • Ben de birkac sene once oyleydim gece lambasi al acip uyu bir sureden sonra yakma ihtiyaci duymuyorsun geciyor korkun bende onceden etrafta loş isik olmadan uyuyamiyordum simdi gece lambami acmiyorum

1|0
    0|0
  • Benimde karanlık fobim var. Işıksız ortamda asla uyuyamam mesela. Nasıl yenilir bilmiyorum artık korkudan çok saplantıya dönüştü benimki mesela

1|0
    0|0
  • çoğu insanda var...

1|0
    0|0
  • Ben varım :(

1|0
    0|0
  • Bende cok kokarim

1|0
    0|0
  • karanlıkta durarak yenebilirsin hohoho

0|0
    0|0
  • Kalabalık bir ortamda ışıkları kapat tek kalırken ışıkları kapat otur sürekli yap alışırsın

0|0
    0|0
  • Zamanla gecer bence

1|0
    0|0
Yükleniyor...