İstiklal Marşımız neden korkma ile başlıyor biliyor musunuz?

Bu ayet Hz Muhammed'in Hz Ebubekir ile Mağarada çok çaresiz olduğu anda Hz Muhammedin Ebubekire söylediği bir ayet. Beni çok etkilemiştir çaresiz anlarımda hep bu ayet gelir aklıma. Mehmet Akif Ersoy İstiklal marşını yazdığında Ülke her yanında düşman ile boğuşuluyormuş ve aklına bu ayet gelmiş demişki Hz Muhammed daha büyük dertlerde iken bunu söyledi ve Marşın başlangıcını bu ayetten esinlenerek Korkma diye başlatıyor. Bunları küçükken öğretselerdi berki istiklal marşı sadece ruhsuz bişey olarak kalmazdı aklımda. Bunu öğrenince bir kez daha Türklüğümle gurur duydum. Ve neden Tüm islam aleminin Müslümanlık olarak Türklere değer verdiğini ve büyük alimlerin bazılarının burdan çıktığını anladım. Gerçekten İslamın kalesiyiz biz zaten şuanda dimdik duran sadece Türkiyem var. #NeMutluTürkümDiyeneİstiklal Marşımız neden korkma ile başlıyor biliyor musunuz ?

Güncellemeler:
...
,.,.,

5|3
8|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• “Korkmaaa!” diye başlıyor ama hiçbir şey yok, yani hiçbir şey anlaşılmıyor. “Obe” diye bir şey var arada… /
    Biz İstiklâl Marşı'nı melodili olarak söylüyoruz. İstiklâl Marşı'nda ne söylendiği anlaşılmasın diye.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum. Ben ruhu olduğuna inanıyorum ama şu an sadece zorunlu bir şiir gibi okunuyor ruhunu kavramak için Akifin ne niyetle hangi duygularla yazdığı öğretilmeli değinmek istediğim konu bu zaten

• Ben ilk bestesiyle okurum her daim. Yeni besteyi tanımıyorum. Uymuyorum. Saygı da duymuyorum.
      https://www.youtube.com/watch?v=8nc4qtdxMuc

• Doğru olan adamın söylediği. Her kelimenin altına vurgu yaparak ruhunu hissederek ama malesef günümüzde öyle değl nasıl daha şekilli söyleriz yarışmaları bile var acınacak bir durum

Kızlar Ne Diyor 7

• güzel paylaşım

0|1
    0|0
  • Bu güzel paylaşımın için teşekkür ederim

0|1
    0|0
  • ülkenizin değerini bilin. yanlış batılılaşmayın.

0|1
    0|0
  • Bizede ruhsuz bir şiir olarak okutuyorlar malesef..

0|1
    0|0
  • Paylaşım için teşekürler

0|1
    0|0
  • Kesinlikle

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 4

• O zamanlar savaş zamanları askeri gaza getirmek muhtaç olduğu kuvvetin farkına varması için beslenmiş art arda okutulmuştur Mehmet Akif Ersoy'a çok dua etmemiz lazım böyle bir eseri bize hediye ettiği için

0|1
    0|0
    • Eseri bu manasında bilen kaç Türk var acaba. Ben sadece öyleisne yazılmış bir şiir olarak bilirdim. Ucu inancımıza bile dokunuyormuş

• Açıkçası Biz Böyle Millettik Şimdi Gerek Devlet Böldü Bizi Gerekte Yozlaşmak

• Pardon bir şey soracağım. "Hz Muhammedin Ebubekire söylediği bir ayet." demişsiniz. Hz. Muhammed'in her söylediği ayet midir? Buna ayet demek ne kadar doğru olur?

0|1
    0|0
    • Kuranda Tevbe suresi 40. ayet'te geçer bu ondan ayet dedim.

• Üstad-i kalem döktürmüş yeniden. :) Herkes sizin gibi anlayışlı olamasa da saygımı kazandınız. Teşekkür ederim.

• Rica ederim iyi gecelr

• İlginç bilmiyordum neyi öğrettilerki bize..

0|1
    0|0
  • Bilmiyordum utandım...

0|1
    0|0
    • İlk duyduğumda bende utandım malesef..

• Bütününü ezberlemekle olmuyor şimdi ise marş okunurken saygı duruşunda bile durmayanlar var gittikçe boktan oluyoruz toparlanmamız lazım.

Yükleniyor...