Kapat

Din mi insanı yetiştirir ahlak mı insanı yetiştirir?

sebeplerinide belirtirseniz sevinirim. ödevim var ve bu soruya cevaplar benim için çok önemli

0|0
19|44

En İyi Erkek Görüşü

• bak kızım ödevinin bşlığını şöyle at bence
    - Eğitim evde Öğretim Okulda alnır-
    Seni yetiştiren din değildir seni yetiştiren ahlaki değerlerindri daha sonrasında ergenlik yani blu çağına gelince ahlak ile din bilgilerini pekiştirirsin anlarsinki dinin ana unsuru ahlaklı olmak ahlaklı olmakiçinde dinini öğrenmen gerekir. Ama ahlaki değerlerini belirlerken dinin sana emrettiği yasaklardan uzak durman ve yine sana emrettiği kulluk görevlerini yerine getirmen gerek.
    İstersen dünyanın en önemli üniversitelerini bitir şayet dinen ve ahlaken değerlerine sahip çıkmıyor önemsemiyorsan sigara külü kadar değerin yoktur.

sonuç olarak ahlak ve din birbirinden ayrılamaz

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ahlakla kendi edebini
    Din ile de yönünü belirlersin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• Ahlak; h-l-k kökünden gelir.. Yani hâlk edilmekten (yaratılmak) türer..
    Ahlak, yaratılışa uygun hareket etmektir..

İyilikler üzerine yaratılmıştır insanoğlu..
    Yaratılışa uygun hareket ettiğince insan ahlak sahibi olur..

Peki nasıl belirlenir yaratılaşa uygun hareket etmek?

Bunun cevabı da insana rehber olarak gönderilmiş, Kur'an ve Efendimizin sünnet-i seniyyesidir..

Zira bu ikisi insanın bir nevi kullanma kılavuzudur.. Kuran metod, sünnet ise uygulama biçimidir..

"O'nun (a. s. m) ahlakı, Kur'andı.." -Hz. Aişe (r. a)

#Vesselam

0|0
    0|0
  • dinlerin temelinde de ahlak vardır ama aracılar olduğu sürece sıkıntı oluyor.
    illa biri seçilecekse ahlak derim

0|0
    0|0
  • İnsanlar bir dinleri olduğu için, ahlaka ihtiyaçları kalmamış gibi davranıyorlar.. Amin Maalouf
    Mühim olan insanlıktır.

0|0
    0|0
  • ahlak insanı yetiştirir

0|0
    0|0
  • Ahlak insanı yetiştirir
    din insanı hapseder engeller bloklar
    din olmasa bile Annenden babandan iyi eğitim aldın mı topluma hayırlı cocuklar yetişebilir.

0|0
    0|0
  • Din, doğası itibari ile ahlaki kuralları da içerir. Bu sebeple din ahlakı da kişiye sunduğu için din insanı yetiştirir.

1|0
    0|0
  • Ikisi de

0|0
    0|0
  • ahlak..
    ahlak olursa dini anlamda da manevi anlamda da huzuru bulursun..
    dinin temelinde de ahlak vardır.

0|0
    0|0
  • ikisi de yetiştirmez. insan kendi kendini yetiştirir. din telkin verir ahlak vicdan. aklın doğru yolu seçer ve kendini yetiştirirsin.

0|0
    0|0
  • Ahlak

0|0
    0|0
  • İkisi bir arada

0|0
    0|0
  • Ahlak tabi

0|0
    0|0
  • Din bir yasam bicimidir nasil ne ogrenirsen oyle gelisir oyle yasarsin. Dusun kotu kisilerin yaninda yasarsan kotu olursun iyi insanlarin yaninda olursan iyi olursun. Hersey dindir

0|0
    0|0
  • din zaten ahlak kurallarını cizmiyor mu ?

0|0
    0|0
  • ahlak zaten dinin içinde olan bişey

0|0
    0|0
  • ahlakkk

0|0
    0|0
  • Din, Ahlakı içinde barındırır.

0|0
    0|0
  • İkiside değil. Tecrübedir

0|0
    0|0
  • aslında ikisi de önemli ama misal olarak örnek olarak Japonya ateist bir ülke ana medeniyet olarak üst düzeyde

0|0
    0|0
  • Din zaten guzel ahlak demektir. Peygamberize buyuruldugu gibi ben seni guzel ahlaki tamamlaman icin gonderdim

0|0
    0|0
  • insan kendini yetiştirir toplumdan etkilenme tesadüf. din fıtrat üzre ahlak ise herkese nasip olmaz.“AHLAK, SİZE NE SÖYLENİRSE SÖYLENSİN DOĞRU OLANI; DİN, DOĞRU NE OLURSA OLSUN, SİZE SÖYLENENİ YAPMAKTIR.”

0|0
    0|0
  • ahlak tabikide

0|0
    0|0
  • ahlak

0|0
    0|0
  • Din.

0|0
    0|0
  • Dini yaşadığı kadar ahlaklanır kişi

0|0
    0|0
  • ahlak

0|0
    0|0
  • Ahlak dinden öte gelir din yetiştirir

0|0
    0|0
  • ahlak insanı yetiştirir

0|0
    0|0
  • tabiki de din.

0|0
    0|0
  • Din insanı ahlaklı olmayı öğretir, öğütler, ahlak tek başına da olur ama din ahlaksız olmaz.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 18

• din, kimi insanlar için zorakidir, ayrıca din bir bütündür ancak bir insan bir dindeki her şeyi tam anlamıyla kabul etmek istemeyebilir onunla çelişebilir , tek bir din yoktur ve farklı şeyleri ifade edebilir kendi aralarında çelişebilirler, iyi bir insan müslüman olabileceği gibi ateist, deist, hristiyan olabileceğinide görüyoruz ortak noktaları ise ahlaklı olmalarından geçiyor. ahlak insanın içindedir, bir insani gerçek bir birey yapar bana kalırsa, insanın düşünerek, gözlemleyerek, tüm canlılar içindeki yerini davranışlarını sorgulayarak en doğrusuna ulaşma ve olması gerekeni uygulama isteğidir.

0|0
    0|0
  • Din ahlak zemininde ilerletir herşeyi. Dini gerçekten yaşayan kişiler ahlak bakımından daha doludur. Biz ne hocalar gördük gibi bir yorum gelmemesi adına gerçekten yaşayan ifadesini kullandım. Ahlak daha görecelidir. Bana yanlış ve edepsizlik olarak yansıyan birşey başkasına normal gelebilir

1|0
    0|0
  • ahlak

0|0
    0|0
  • Bilim

0|0
    0|0
  • Din tabiki. din olunca ahlak da türer

0|0
    0|0
  • Ahlak

0|0
    0|0
  • Din itikat ibadet ve ahlak olmak üzere bir bütündür uygulamayla insan kendisini yetiştirir din kural koyar kural olmadan kim hangi ahlak kaidesine uyabilir ki

0|0
    0|0
  • Ahlak.

0|0
    0|0
  • Ahlak.

0|0
    0|0
  • İnsanıı çevresii değiştirir özentilik değiştirir. İmanı kuvvetli değilse rahatça istediği yönde değişebilecek çok insan var

0|0
    0|0
  • Din yönlendirir, ahlak kazandırılır.

0|0
    0|0
  • Bu soruyla amaciniz ne anlamadim

0|0
    0|0
    • herhangi bir amacım yok ödevim için bana verilen bir soru ve bende anket tarzı bir önergeyle ödevimi teslim edeceğim.. her şeyin altında art niyet aramanın bir lüzumu yok..

• Ahlak tabi. Müslüman olup ateist gibi hareket edenler var.

0|0
    0|0
  • Ahlak insanı yetiştirir. Din sadece bir görüştür.

0|0
    0|0
  • Din sadece kısıtlıyor

0|0
    0|0
  • Din insani yetistirir güzel ahlak dindedir çünkü. (İslam dini icin)

0|0
    0|0
  • İkisi de olacak biri olmazsa eksik olur

0|0
    0|0
  • dini ahlak

0|0
    0|0
Yükleniyor...