Hayatınız boyunca hiç iftiraya maruz kaldınız mı? Yanıtınız evet ise , bu durumla nasıl başa çıktınız?

İnsanların kalbi fesat olmuş artık.
Ruhları karanlık olmuş..
Herkesde bir çamur atma sevdasıdır, gidiyor.

" Altın çamura da bulansa , altındır " ama , niye arınmak zorunda kalıyor o altın? İspatlamak zorunda hissediyor?

İnsanlarda hiç mi vicdan kalmadı artık?

o halde soruyorum, siz hiç iftiraya maruz kaldınız mı? Arkanızdan dolap çevirildimi haketmediğiniz halde? Yanıt; evet ise.. Nasıl başettiniz bu durumla?

0|0
13|14

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kimsesiz yaşlı bir adam vaktiyle kendisine baksın, hem de hayır olsun diye öksüz yetim bir kız çocuğunu evlatlık almış. Kız zamanla büyümüş serpilmiş, ve mahallenin oğlanlarından biriyle işi pişirmiiiiiiiş.

Bir süre sonra karnı şişmeye başlayınca mahalleli "bu ne rezalet? Kimden peydahladın bu piçi" diye başına toplanınca, kız korkusundan oğlanın adını diyememiş ve "dede yaptı" diyerek Yaşlı adama iftira etmiş.

Mahalleli yaşlı adama dönüp "Tüüü yazıklar olsun. Biz de seni adam bilirdik. Ahlaksız. Evladın olacak kıza bunu nasıl yaparsın?" diye ağzına geleni söylerken zavallı adam "Ben yapmadım. İftiradır. Zaten istesem de yapamam ki. Çok yaşlıyım. Yıllar oldu erkekliğim biteli" dediyse de kimselere inandıramamış.

Zavallı adam kahrından ölmüş ve Allah'ın huzuruna varmış. Hayatı boyunca hiç günah işlememiş, ibadetini aksatmamış, imanlı bir kul olduğu için Allah ona cenneti müjdelemiş.

Yaşlı adam "Yüce Rabbim. Müsadeniz olursa bir şey sorabilir miyim?" demiş. Ben hayatım boyunca hiç günah işlemedim, iyi bir insan olmaya gayret ettim ama bu iftirayı alnımdan silemeden öldüm. Hala ona kahroluyorum" deyince

Allah bir süre başını sallayıp, "O da bir şey mi ya kulum, papazın biri Meryem ile ilgili bana 2bin yıl önce bir iftira attı. Ben hala onu silemedim."

:D :D :D

2|0
    0|0
    • Güzel hikaye ama :D
      Ben çok bunaldım , bu sitede dönen dolaplardan.. Ağzı olan konuşuyor. Canım sıkılıyor.

Erkekler Ne Diyor 13

• Hep sitemli sorular soruyorsun😊😊

1|0
    0|0
  • Eşcinsel olduğum iddaa edildi ve daha nicesi.
    Annem hiçbir şeye gerek olmadığını babam ise herhangi bir şey yapmam gerekmediğini söyledi. İftira atanların kızları bana yazıldı zamanla. Hoş duygu

1|0
    0|0
  • bu sıtede bır kişi tarafından agır ıftıralara uğradım , akla gelmeyecek ithamlarda bıle bulundu. çareyı uzak durmakla bulmaya calıstım fakat uzak durmakla onun bu hastalığına çare oldum mu bılmıyorum !!!

1|0
    0|0
  • defalarca..
    her seferinde iftira edeni karşıma aldım.
    özür dilettim.

1|0
    0|0
  • Yook

1|0
    0|0
  • kalmadım burda atanlar oldu :D

1|0
    0|0
  • öyle başa çıkmam gereken iftira atılmadı sanırım.

1|0
    0|0
  • Aldırmayarak

1|0
    0|0
  • Evet hatta bana bu iftirayı atan kişiden herkesin önünde özür dilemek durumunda kalmıştım. Hayatımın en zor günüydü..

1|0
    0|0
  • Kaldim basa xikamadim

1|0
    0|0
  • Hayir galiba

0|0
    0|0
  • ben hep az ve güzel insanlarla ilişkiler kurdum sorunum olmadı.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• evet, daha geçen gün oldu. hem de baya ağır, nasıl başa çıktığımı değil de ancak nasıl başa çıkamadığımı anlatırım. sonra bende saldım amaaan ne düşünüyorsanız düşünün sanki siz öyle diyince öyle mi olcam ben, he evet yaptım dedim, hatta o kadar yapmadım daha fazlasını yaptım eksik biliyorsunuz dedim. sustular. susuş o susuş.

1|0
    0|0
  • evet maruz kaldım. Allaha havale ettım. helallık de vermıyorum.

1|0
    0|0
  • Allah düşman başına bile vermesin.

1|0
    0|0
  • Evet, ablam tarafindan.
    Ilk basta gozum dondu, ortaligi yiktim kavga cikarttim hakaretler savurdum.
    Ne mi oldu suclu olan ben oldum, Yarasi olan gocunur gibisinden cumleler duydum.
    Sonra bundan ders aldim.
    Ikinci kez camur atmaya kalkti.
    Bu sefer o camuru onun agzina tiktim.
    Sinirimi ofkemi bir koseye koyup kendimi savundum.
    Onun pisliklerini kanitlariyla ortaya cikarttim.

1|0
    0|0
  • 1 kere yaşadım iftira atan insan olamaz

1|0
    0|0
  • Hayir kalmadim, Allah korusun

1|0
    0|0
  • Evet ama bişey yapmadım sonra kendisi ortaya çıktı zaten

1|0
    0|0
  • Evet konuşup gerçeğı bir şekilde anlatırım ya da ispatlarım

1|0
    0|0
  • Evet. Basa cikmadim sustum

1|0
    0|0
  • Evet ve umursamadim zaten sonra ozur diledi

1|0
    0|0
  • Kaldım.. inanmak isteyen istediğine inansın beni Allah biliyor ya yeter

1|0
    0|0
  • Çaktırmadan yürüyüp giden oldu ama giden gider zaten, pranga bağlamadım hiç, kendini ifade etmeye çalışmak da komik geliyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...